Najlepszy glukometr Accu-Chek

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Glukometry Accu-Check – Ranking

 

Roche Accu-Check Active

 

Glukometr Accu-Chek Active to bardzo dokładny sprzęt, który cechuje się niewielkimi rozmiarami, co ułatwi jego przechowywanie. Model ten został wyposażony w system monitorowania glikemii.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest szybki czas pomiaru, który wynosi zaledwie 5 sekund. Zadowoli to na pewno najmłodszych, dla których używanie glukometru jest bardzo stresujące.

Model ten jest w stanie zapamiętać aż 350 odczytów. Co więcej, sprzęt ten został wyposażony w funkcję obliczania średniej wartości wyników z ostatnich 7, 14, czy nawet 30 dni. Bardzo przydatna jest funkcja oznaczania wyników przed i po posiłku.

Ten najlepszy glukometr Accu-Chek w 2024 roku wykorzystuje port podczerwieni, aby przesyłać uzyskane wyniki do Twojego komputera. Takie rozwiązanie pomoże dokładnie śledzić zmiany zachodzące w Twoim ciele. W celu poprawnego odczytania ilości glukozy we krwi konieczne jest pobranie 1-2 mikrolitrów.

Wbudowana w sprzęt bateria pozwala na 1000 pomiarów. Jej żywotność zapewniona jest poprzez automatyczne wyłączenie się urządzenia po 30 lub 90 sekundach bezczynności.

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prostą obsługę sprzętu oraz dokładność pomiaru.

 

 

 

 

Roche Accu-Check Performa Nano

 

Bezprzewodowy model Roche Accu-Chek Performa Nano to nowoczesny glukometr, który jest polecany przez wielu diabetologów. Spowodowane jest to dużą precyzją pomiaru oraz niewielkimi gabarytami.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest jego duży, podświetlany wyświetlacz. Dzięki temu, nawet osoby starsze, które niedowidzą, nie będą miały problemu z odczytaniem pomiaru. Przy zakupie w zestawie otrzymujemy komplet 10 pasków testowych. Gwarantują one bardzo szybkie wchłanianie krwi.

Kolejną cechą modelu jest stosunkowo krótki czas dokonania pomiaru, bowiem wynosi on jedynie 5 sekund. Wiedz, że do badania musisz użyć 0,6 mikrolitrów krwi. Ciekawym udogodnieniem ze strony producenta jest prowadzenie opcji alarmu, który przypomni Ci o konieczności dokonania pomiaru po upływie 1 do 2 godzin po posiłku. Funkcja ta powstałą z myślą o osobach starszych, ale również tych, którzy żyją w biegu.

Kolejną zaletą modelu jest to, że pozwala na przechowywania aż 500 ostatnich pomiarów. Co więcej, za pomocą podczerwieni można wysyłać zgromadzone dane do swojego komputer. Opinie o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu diabetyków zdecydowało się na jego zakup ze względu na precyzyjne pomiary oraz stosunkowo krótki czas badania.

 

 

 

 

Roche Accu-Check Performa

 

Urządzenie typu Roche Accu-Chek Performa to jeden z najczęściej wybieranych glukometrów na rynku. Spowodowane jest to jego niewielkimi gabarytami oraz dość dużym ekranem. Dzięki temu osoby starsze i niedowidzące nie mają problemu z odczytaniem pomiaru, z kolei młodzi ludzie bez problemu mogą nosić ten sprzęt ze sobą w kieszeni. Wymiary urządzenia to 9,4 cm x 5,2 cm 2,1 cm. Z kolei waga produktu to 59 g, wraz z baterią.

W celu zbadania krwi konieczne jest pobranie 0,6 mikrolitra. Poza tym urządzenie cechuje się dość krótkim czasem pomiaru, który wynosi jedynie 5 sekund. Takie parametry na pewno zadowolą małe dzieci.

Dużym udogodnieniem modelu jest duża pamięć, która jest zdolna przechować informacje o 500 wynikach, a także 20 badaniach kontrolnych. Co więcej, urządzenie posiada opcję obliczania średniej z zebranych danych z ostatnich 7, 14, 30 lub nawet 90 ostatnich dni. Wszystkie skatalogowane odczyty możesz również przesłać do swojego komputera przy pomocy portu podczerwieni.

Opinie o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Ten bardzo dobry i nowoczesny glukometr Accu-Chek w dobrej cenie zdobył uznanie wielu diabetologów, jak również ich pacjentów. Użytkownicy chwalą go za dokładność pomiaru oraz niewielkie wymiary.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki glukometr Accu-Check wybrać?

 

Coraz więcej osób boryka się z chorobą, jaką jest cukrzyca. Według badań, każdego roku u tysięcy ludzi zostaje zdiagnozowana ta przypadłość. Powodem rosnącej popularności tej przypadłości jest zła dieta oraz predyspozycje genetyczne. Dla diabetyków kontrola poziomu cukru we krwi jest niezwykle istotna. Właśnie z myślą o takich osobach na rynku pojawiły się przenośne glukometry. Jeśli rozważasz zakup takiego urządzenia, to polecamy lekturę naszego poradnika. Podpowiemy Ci w nim, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Co więcej, na jego końcu zostało umieszczone niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze glukometry Accu-Check.

Przed zakupem urządzenia zastanów się, jak duży powinien on być. Jeśli jesteś osobą starszą, która ma problemy ze wzrokiem, warto zainwestować w nieco większy model z dużym wyświetlaczem. Z kolei dla osób młodszych polecamy niewielkich rozmiarów sprzęty, które będą mogły schować do kieszeni. Przeciętne urządzenie nie jest większe niż 7 cm.

Następnie powinieneś zastanowić się, jak dużą próbkę krwi powinien pobierać interesujący Cię model. Przeciętna ilość, która jest wymagana do odczytania zawartości glukozy to 1,0 mikrolitr. Wiedz jednak, że nowoczesne produkty są w stanie zmniejszyć tę liczbę do 0,6 mikrolitrów lub nawet 0,4 mikrolitrów. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przypadku dzieci, dla których korzystanie z glukometru to dość nieprzyjemne doznanie.

Następnie powinieneś przyjrzeć się pamięci, jaką oferuje interesujący Cię sprzęt. Taka opcja pozwoli na przechowywanie danych odnośnie przeprowadzonych pomiarów. Dzięki temu Ty, jak i Twój lekarz, będziecie mieli wgląd w to, jak zmieniała się ilość glukozy w krwi. Przeciętne modele oferują miejsce zdolne zapisać od 300 do 400 odczytów. Nieco bardziej zaawansowane produkty są w stanie pomieścić nawet 1000 danych o Twoich próbkach.

Standardowym miejscem pomiaru jest opuszek palca, jeśli jednak nie jest to dla Ciebie komfortowe, to zadbaj o to by interesujący Cię glukometr miał możliwość wyboru alternatywnej lokalizacji na ciele. Do innych popularnych miejsc należą ramiona, dłonie oraz nogi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ