Bayer Contour Plus

Ostatnio aktualizowane: 09.10.24

 

Najważniejsze zalety

Technologia multi-pulse polega na tym, że badanie próbki krwi jest wykonywana siedmiokrotnie na tej samej próbce krwi w ciągu zaledwie 5 sekund. Natomiast system Contour Plus podnosi dokładność badania. Dzięki tym technologiom jest tu wykorzystany pomiar drugiej szansy i każda pobrana próbka wskazuje prawidłowy wynik.

Model ten ma możliwość wykorzystania dwóch poziomów zaawansowania obsługi, trybu podstawowego, zapisującego najwyższy i najniższy pomiar w ciągu 7 dni i średnią z 14 dni, albo poziom zaawansowany, zapisujący ponad funkcje podstawowe znaczniki pomiarów przed i po posiłku oraz ich średnie z 30 dni. To wszystko jest możliwe dla dwóch niezależnych użytkowników, zapisujących swoje pomiary niezależnie od siebie.

 

Najważniejsze wady

Urządzenie nie może być przechowywane w pobliżu telefonu komórkowego, nawet badania nie powinny być przeprowadzane w jego pobliżu, gdyż może to zakłócać pracę urządzenia i wpływać na poprawność wyników.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobry i tani glukometr Contour Plus to urządzenie wyprodukowane przez firmę Ascensia Diabetes Care i służy ono do badania stężenia glukozy we krwi pełnej żylnej i świeżej krwi pełnej włośniczkowej w zakresie od 10 mg/dl do 600 mg/dl. Badanie wykonuje się pobierając krew z opuszka palca lub z dłoni.

Model ten został wyposażony w innowacyjną technologię multi-pulse, która pozwala w ciągu 5 sekund dokonać pomiaru próbki siedmiokrotnie, co znacznie obniża procent próbek krwi niezdatnych do badania.

Model ten może być używany przez dwie niezależne osoby w dwóch różnych trybach dla każdej z nich. Tryb podstawowy pozwala na uzyskanie podsumowania najniższego i najwyższego wyniku w ciągu 7 dni i średniej z 14 dni, a poziom zaawansowany dodatkowo pozwala na zapisanie znaczników pomiarów przed i po posiłku i uzyskać średnie tych pomiarów z 30 dni. W obu wypadkach glukometr zapisze 480 pomiarów w swojej pamięci.

Ważne dla osób odwiedzających ośrodki dializacyjne lub po zabiegach chirurgicznych będzie, że paski testowe Contour PLUS redukują wpływ maltozy i galaktozy i tlenu na wynik pomiaru. Dla takich osób często wyniki były nie miarodajne i trzeba było powtarzać badanie.

 

Dodatkowo najlepsze glukometry Contour Plus samodzielnie i automatycznie kodują glukometr, dzięki technologii No Coding zawartej w paskach testowych. Dlatego też nie potrzeba mieć wiedzy medycznej, aby odczytać wyniki. A technologia sip-in-sampling pozwala na samoczynne zasysanie próbki krwi na pasek testowy w ilości minimalnej potrzebnej do wykonania badania.

Ponadto należy wiedzieć, że model ten jest zasilany dwoma bateriami 3 woltowymi i starczają one na około 1000 badań, co przekłada się na około rok badań. Wymiary urządzenia to wysokość 77 mm, szerokość 57 mm i grubość 19 mm, a waga to 47,5 grama.

 

 

 

 

 

Jaki jest najlepszy glukometr Contour Plus w 2024 roku?

 

Glukometr to urządzenie dla wielu niezbędne do codziennego funkcjonowania, dlatego wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle ważny. Na naszym rynku jest tak wiele urządzeń tego typu, że trudno zdecydować, który z nich będzie odpowiedni. Poza podstawową funkcją mierzenia cukru, glukometr ma jeszcze szereg funkcji dodatkowych. To, jaki model będzie odpowiedni dla Ciebie zależy nie tylko od Twoich potrzeb, ale i Twoich oczekiwań.

Poszczególne modele glukometru różnią się rozmiarem. Ponieważ jest to przedmiot, który w dużej liczbie przypadków trzeba nosić ze sobą, jego rozmiar ma znaczenie. Jednak im mniejsze urządzenie tym mniejszy jest jego wyświetlacz. Zatem dobierz odpowiedni wymiar zarówno ze względu na gabaryty, jak i na możliwość odczytania danych na wyświetlaczu.

Istotnym elementem przy wyborze modelu dla siebie powinna być wielkość próbki krwi potrzebna do wykonania pomiaru. Większość glukometrów wymaga do badania 1,0 mikrolitr próbki. Wśród najnowszych modeli znajdziemy takie, które potrzebują zaledwie 0,3 mikrolitrów krwi. Im mniejsze są wymagania urządzenia w tym zakresie tym lepiej dla badanego. Również istotne będzie rozwiązanie oparte na wielokrotnym pomiarze. Zwiększa to szanse na prawidłowy pomiar przy każdym pobraniu próbki.

Gdy korzystasz z zapisywania, a następnie przeglądania wyników badań i jest to ważne do monitorowania Twojej choroby, potrzebujesz glukometru, który jest wyposażony w taką funkcję. Gdy znajdziesz glukometr zapisujący między 10 a 125 badań, a funkcja ta naprawdę jest Ci potrzebna, to poszukaj modelu, który zapisze przynajmniej 250 do 500 badań. Taką liczbą mogą się pochwalić glukometry średniej klasy. Najnowsze urządzenia natomiast dają radę zapisać do 3000 badań.

Współczesne glukometry również komunikują się z komputerem, więc jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem komputera, ta funkcja jest dla Ciebie. Niestety nie wszystkie urządzenia współpracują z PC-tem tak samo dobrze. Jedne urządzenia potrzebują do tego specjalnych przystawek, inne łączą się za pomocą technologii Bluetooth, a jeszcze inne to urządzenia zawierające łącze USB, które wtykamy bezpośrednio do gniazda w komputerze. Gdy sprawdzisz, jak glukometr połączy się z komputerem, sprawdź również, czy do jego obsługi jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie, czy też działa on na zasadzie plug & play.

Przy zakupie glukometru należy również zwrócić uwagę na jego koszty eksploatacji, czyli przede wszystkim, jaką cenę mają paski do badania poziomu cukru. Pamiętaj, że urządzenie kupujesz raz, natomiast paski to rzecz, która zużywa się w dużych ilościach i ich koszt ma niebagatelne znaczenie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ