Najlepszy glukometr One Touch

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Glukometry One Touch – ranking

 

One Touch Select Plus Flex

 

Glukometr OneTouch Select Plus Flex to urządzenie z systemem Bluetooth Smart, dlatego można je połączyć z komputerem lub innym sprzętem mobilnym, aby w każdym momencie można było przejrzeć wyniki pomiarów. Model ma liczne opcje dodatkowe, jak chociażby system wykrywania nieprawidłowości, co jest szczególnie doceniane przez osoby, które dopiero mają rozpoznaną cukrzycę i nie wiedzą, jak żyć z tą chorobą. Jeśli nie masz sprzętu z Bluetooth, nie stanowi to większego problemu, bo glukometr ma także wejście na kabel USB.

Ten glukometr One Touch w dobrej cenie ma duży, bardzo czytelny ekran, dlatego odczytanie wyników, nawet dla osoby niedowidzącej nie będzie stanowić żadnego problemu. Dużym ułatwieniem jest zastosowana w sprzęcie technologia ColourSure zapewniająca kolorowe oznaczenia pomiarów.

Produkt jest niewielki i bardzo poręczny, dlatego zawsze można mieć go przy sobie – w torbie czy plecaku. Urządzenie ma pamięć aż 500 ostatnich wyników oraz system automatycznego wyłączenia po 2 minutach bezczynności. Aby przeprowadzić badanie, wystarczy 1 mikrolitr świeżej krwi włośniczkowej. Pomiar przeprowadzany jest w zaledwie 5 sekund. Zestaw, oprócz glukometru, zawiera również nakłuwacz, 10 pasków testowych, 10 ostrzy, etui oraz instrukcję.

Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją producenta. Użytkownicy urządzenia docenili jego łatwą obsługę i szybkość wykonywania pomiaru. Wiele osób w swoich recenzjach podkreśla też, że dokupienie dodatkowych pasków czy ostrzy nie jest dużym wydatkiem, co też ma ogromne znacznie.

 

 

 

 

Jaki glukometr One Touch wybrać?

 

Glukometr to dla osoby chorującej na cukrzycę to niezbędny przedmiot, towarzyszący choremu na każdym kroku, dlatego powinien być niewielki, poręczny i łatwy w obsłudze. Czy wiesz jednak, co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę podczas wybierania glukometru, jakie parametry a może atesty są istotne? Przekonaj się, czytając poniższy tekst.

W tym krótkim poradniku oraz rankingu postanowiliśmy przedstawić najlepsze glukometry One Touch. Dlaczego akurat One Touch? Producent tych urządzeń – LifeScan Inc. od ponad 30 lat pracuje nad tym, aby poprawić jakość życia cukrzyków. Firma od wielu lat udoskonala swoje produkty, aby były jak najłatwiejsze w obsłudze, a przy tym skuteczne i pozwalały cukrzykom na komfortowe życie.

Zacznijmy od wygody użycia, o której już wspominaliśmy. Wiele osób musi używać glukometru nawet kilka razy w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest, żeby badania przebiegały szybko i były bezbolesne. Dużą rolę odgrywa obecnie wyświetlacz, zwłaszcza dla osób niedowidzących. Na szczęście producent glukometrów One Touch dba o komfort klientów i ma w swojej ofercie wyłącznie niewielkie, poręczne modele. Aby umożliwić wygodną kontrolę wyników pomiarów, wiele sprzętów ma możliwość łącznie z komputerem czy telefonem. W ten sposób magazynujemy wyniki i możemy robić stosowne notatki. Bardzo przydatne okazują się też takie funkcje, jak pamięć – glukometr zapisuje wynik pomiaru wraz z datą i godziną. Pamięć może pomieścić wyniki 10 pomiarów, ale są też sprzęty zapamiętujące 500 pomiarów i zaopatrzone w dodatkową możliwość rozbudowania pamięci. Cukrzycy docenią urządzenia z alarmem przypominającym o konieczności przeprowadzenia badania.

Dokładność badania przeprowadzonego przez urządzenie to kwestia trudna do weryfikacji, ale na szczęście są pewne standardy i atesty potwierdzające skuteczność działania sprzętu. Najlepszy glukometr One Touch w 2024 roku spełnia standard ISO 15197: 2013.

Ostatnia kwestia, która powinna zwrócić naszą uwagę to wielkość próbki krwi potrzebnej do badania. W przypadku urządzeń One Touch, gdzie mamy do czynienia z dużą precyzją pracy, wystarcza 1,0 mikrolitra.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ