Najlepszy licznik rowerowy GPS

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Liczniki rowerowe z GPS – ranking

 

Garmin Edge 520

 

Garmin Edge 520 to licznik rowerowy, który sprawi, że każda Twoja wycieczka rowerowa będzie zapisana. Na początku przyjrzyjmy się wyświetlaczowi prezentowanego produktu. Przekątna ekranu wynosi 2,3 cala, więc widzimy wszystko bardzo wyraźnie. Ekran jest kolorowy i wykonany w taki sposób, że nawet ostre słońce nie przeszkadza w odczytaniu wyników. Kształt urządzenia został zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego było łatwe oraz szybkie.

Licznik ma kilka ciekawych funkcji i pokazuje informacje w realnym czasie. Z jego pomocą możemy sprawdzić dynamikę jazdy, współczynnik FTP, czyli Functional Threshold Power. Dużą zaletą gadżetu jest możliwość podłączenia go do różnych sprzętów, czyli czujnika mocy, tętna, laptopa, a także telefonu. Licznik przesyła informacje na komórkę, więc mamy do nich dostęp w każdej chwili.

Wielu użytkownikom podoba się możliwość rywalizacji między sobą. Można po prostu obrać trasę, która została wcześniej wybrana przez innego rowerzystę. Pobicie wyniku innej osoby z pewnością doda energii do działania oraz sprawi, że wyniki się poprawią.

 

 

 

 

Sigma BC 23.16

 

Chcielibyśmy zaprezentować Sigma BC 23.16, czyli licznik, który możemy zamontować w ciągu kilku sekund. Nie potrzebujemy do tego celu żadnych narzędzi. Warto również wspomnieć o dobrym wykonaniu prezentowanego sprzętu. Jest on wodoodporny. Ma on także wskaźnik stanu baterii, więc możemy w porę zareagować i doładować urządzenie.

Prezentowany licznik rowerowy z GPS w dobrej cenie ma wiele funkcji, dlatego jest ceniony przez użytkowników. Ma on stoper, zegar, pokazuje czas jazdy, porównuje prędkości itp. Warto również dodać, że z pomocą załączonego czujnika do licznika można dodać dodatkowy rower. Na ekranie sprzętu będą pokazywały się również informacje na temat drugiego pojazdu.

Cyferki na ekranie są duże i łatwo je odczytać. Z kolei podświetlenie sprawia, że odczytanie wyników po zmroku nie jest zbyt dużym wyzwaniem. Licznik pokazuje również temperaturę. Rowerzystom podoba się nieskomplikowana instalacja urządzenia.

 

 

 

 

Lezyne Macro

 

Lezyne Macro to urządzenie, do którego stworzono specjalną aplikację o nazwie Lezyne Ally. To na niej przechowywane są wszystkie informacje, które licznik zebrał podczas jazdy. Jest to prędkość, czas jazdy, wykonane okrążenia, wysokość i inne. Warto wiedzieć, że poprzez podłączenie licznika do telefonu możemy odbierać przychodzące połączenia oraz wiadomości.

Prezentowany produkt działa przez około 22 godziny. Montaż polega na mocowaniu X Lock, czyli jest jednym z najsolidniejszych dostępnych na rynku, a sam montaż nie zabiera zbyt dużo czasu. GPS jest bardzo dokładny i dobrze pokazuje całą trasę.

Urządzenie jest odporne na zniszczenia, w związku z tym nawet duże wstrząsy oraz zachlapanie nie sprawią, że przestanie ono działać. Rowerzystom najbardziej spodobał się fakt, że sprzęt pokazuje bardzo dużo informacji. Wspominają oni także o łatwym monżu i obsłudze licznika.

 

 

 

 

Jaki licznik rowerowy GPS wybrać?

 

Wybierając się na wycieczkę rowerem, warto znać swoje możliwości. Dlatego nie tylko profesjonalni rowerzyści, ale także pasjonaci jeżdżenia na rowerze wybierają licznik rowerowy z GPS. Jest to mały gadżet, który pozwala obliczyć, jak długa była trasa, jak szybko jechałeś oraz podaje wiele innych informacji (w zależności od funkcji danego modelu). Ze względu na obecność GPS sprzęt spodoba się również osobom, które lubią odkrywać nowe miejsca. Jeżeli interesuje Cię kupno produktu tego typu, lecz nie wiesz, od czego zacząć, to zapraszamy do naszego artykułu. Wyjaśnimy w nim, co jest najważniejsze podczas kupna licznika rowerowego GPS oraz, jakie cechy taki sprzęt mieć powinien.

Wiele osób uważa, że najlepszy licznik rowerowy z GPS w 2023 roku można łatwo zamontować. Jest to bardzo ważna cecha, szczególnie jeżeli mamy więcej niż dwa rowery lub kiedy z licznika korzysta więcej osób. Licznik rowerowy jest zazwyczaj mocowany do kierownicy, ponieważ możemy w ten sposób najlepiej obserwować nasze wyniki. Uchwyt na kierownicę powinien być dobrze wykonany i solidnie na niej się trzymać.

Nie jest również tajemnicą, że najlepsze liczniki rowerowe z GPS są odporne na zniszczenia. Wiele sprzętów tego typu jest wodoodpornych, aby możliwa była przejażdżka w czasie deszczu lub po kałużach. Dobry licznik jest także odporny na wstrząsy oraz ma solidnie zaprojektowaną obudowę, która chroni wyświetlacz.

Kolejną kwestią jest wspomniany wyświetlacz. Liczniki z GPS są użyteczne wtedy, kiedy ich ekran jest dostatecznie duży, aby można było łatwo śledzić trasę, a także szybko odczytywać wszystkie wyniki. Standardem jest przekątna 1 cal. Wyświetlacz powinien być również dobrze zabezpieczony, aby ewentualny upadek nie sprawił, że szybka pęknie lub licznik się zepsuje.

Kwestią, na którą uwagę zwracają rowerzyści, jest również funkcjonalność. Nieograniczony dostęp do map z pewnością będzie dużą zaletą każdego produktu. Urządzenie tego typu może mieć wiele funkcji i wyświetlać różne informacje. Jest to zazwyczaj prędkość, przebieg trasy, wysokość nad poziomem morza.

Licznik ma zazwyczaj wbudowany mały akumulator, który należy naładować, aby urządzenie działało nieprzerwanie przez wiele godzin. Zwykły akumulatorek umożliwia pracę do kilkunastu godzin. Jeżeli zależy Ci na dłuższym działaniu, to na rynku znajdziesz również produkty, które pracują nawet przez kilkadziesiąt godzin.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ