Najlepszy licznik rowerowy Kross

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Liczniki rowerowe Kross – ranking

 

Kross KRC 307

 

Model Kross KRC 307 to produkt, który ma aż 12 funkcji. Dzięki swojej budowie umożliwia wygodne korzystanie z menu. Ten licznik rowerowy Kross w dobrej cenie będzie przydatny pasjonatom kolarstwa, jak i osobom, które traktują jazdę na rowerze, jak rekreację.

Wyświetlacz urządzenia jest duży i czytelny, co jest ważną cechą, kiedy poruszamy się na rowerze z dość dużą prędkością. Funkcje przełączają się automatycznie, dlatego możemy zaobserwować, jaką odległość pokonaliśmy, ile kalorii spaliliśmy oraz ile czasu poruszamy się na rowerze. Sprzęt dokonuje również pomiaru średniej prędkości oraz obrotów koła na minutę. Z jego pomocą porównamy również prędkość aktualną i średnią. To model przewodowy, odpowiedni do pomiarów w trakcie jazdy w mieście.

W opinii kupujących to wytrzymały, dobrej jakości gadżet. Jeżdżącym podoba się funkcja autostartu, która nie wymaga manualnego ustawiania. Mierzenie spalonych kalorii jest bardzo praktyczne dla osób, które chcą dbać o wagę oraz racjonalnie planują swoje treningi. Produkt zdecydowanie jest godny uwagi.

 

 

 

 

Kross KRC 309

 

Kross KRC 309 to łatwy w montażu licznik z intuicyjnym panelem obsługi. Wygodny odczyt przedstawianych wartości umożliwia duży, jasny wyświetlacz. Funkcje urządzenia są przydatne zarówno na wycieczkach, jak i w trakcie zawodów kolarskich.

Jest to model przewodowy. Montaż całości jest szybki i łatwy. Licznik odczytuje nie tylko średnią prędkość i czas jazdy, ale również ilość spalonych w trakcie jazdy kalorii, godzinę oraz całkowity dystans pokonany na jednośladzie. Z wyświetlacza odczytamy również czas jazdy oraz średnią prędkość, z którą się poruszaliśmy.

Zdaniem kupujących to warte uwagi urządzenie. Zastrzeżenia można mieć do jakości mocowania do kierownicy, jednak przy odpowiednim użytkowaniu i konserwacji, nie powinno stanowić większego problemu. Poza tym sprzęt działa bez usterek nawet kilka sezonów. Model łatwo skonfigurować. Obsługa w trakcie jazdy również nie sprawiała użytkownikom problemów.

 

 

 

 

Kross KRC 423W

 

Licznik Kross KRC 423W jest bezprzewodowym sprzętem kompatybilnym z sensorem prędkości kodowanym na 122 kHz. Za pomocą urządzenia zarejestrujemy informacje na temat dystansu, wysokości i temperatury powietrza.

Duży, czytelny wyświetlacz urządzenia ułatwia odczyt wartości. Dzięki wskaźnikowi naładowania baterii wiemy, ile czasu sprzęt będzie rejestrował dane w trakcie naszej jazdy. Produkt mierzy dystans dzienny, wysokość podjazdu, prędkości – średnią i stałą, a także maksymalny przyrost wysokości. Możemy również uruchomić w liczniku tryb oszczędzania baterii. Montaż urządzenia jest łatwy i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Gdy mamy zamiar zdemontować licznik, również możemy to zrobić sprawnie i szybko.

Użytkownicy cenią prezentowany sprzęt za ilość funkcji. Część pomiarów jest szczególnie istotna dla osób trenujących kolarstwo wyczynowo. Sprawdzanie pomiaru funkcji jest proste i intuicyjne, a jakość wykonania produktu pozwala na korzystanie z niego nawet w ekstremalnych warunkach.

 

 

 

 

Jaki licznik rowerowy Kross wybrać?

 

Zarówno zawodowi, jak i amatorscy kolarze coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju liczniki rowerowe. Te małe, niepozorne gadżety mają coraz więcej przydatnych funkcji. Nowoczesne urządzenia dokonują pomiaru prędkości, długości trasy oraz czasu, który poświęcamy na jazdę na rowerze, a nawet analizują nasze wyniki. Jedną z firm produkujących liczniki rowerowe jest Kross i to właśnie na przykładzie jego produktów wskażemy Ci cechy dobrych liczników rowerowych, na które powinieneś zwrócić uwagę dokonując zakupu.

W asortymencie Kross występują nie tylko liczniki rowerowe, ale również same jednoślady oraz wiele akcesoriów przydatnych zarówno profesjonalistom, jak i osobom jeżdżącym na rowerach hobbystycznie. Produkty Kross wytwarzane są w Europie i mają certyfikaty potwierdzające wysoką jakość ich wykonania – między innymi TUV.

Na rynku dostępne są liczniki z czarno – białym wyświetlaczem, z których odczytujemy podstawowe informacje, jak również te nieco bardziej skomplikowane, z wmontowaną pamięcią, które możemy połączyć z naszym smartfonem lub komputerem. Zdaniem wielu kupujących najlepsze liczniki rowerowe Kross to te, które mają rozbudowane opcje, ale są łatwe w obsłudze, a odczytywanie z nich informacji jest wygodne i nie wymagające zbyt długiej analizy dużej ilości danych.

Możemy wybierać spośród liczników bezprzewodowych oraz tych, w których montaż kabla jest konieczny. Jeśli masz zamiar poruszać się po trudnym terenie, gdzie jest dużo zarośli, zdecyduj się na model bezprzewodowy. To niweluje ryzyko zaczepienia przewodem o krzaki. Poza tym produkty bezprzewodowe są nieco łatwiejsze w montażu. Z drugiej strony modele bezprzewodowe łatwiej się konfiguruje i rzadziej dochodzi do pomyłek w pomiarze. Dla większości osób kwestia montażu nie jest jednak najistotniejsza, zauważają, że najlepszy licznik rowerowy Kross w 2023 roku ma solidną baterię, która działa nawet przez kilkadziesiąt godzin. Dobrze, jeśli licznik ma system powiadamiania o niskim poziomie baterii.

Cechą licznika wartą uwagi jest również jego wielkość. W zależności od naszych preferencji oraz od ilości potrzebnych nam informacji dobierajmy jego rozmiar. Z większego modelu odczyt informacji jest nieco szybszy. Jeśli zależy nam na utracie wagi, zastanówmy się nad zakupem urządzenia z licznikiem kalorii. Z kolei, jeśli chcemy precyzyjnie opracować plan treningowy, wybierzmy modele z możliwością zapamiętywania przebytych odległości, spalonych kalorii oraz prędkości, z jakimi się poruszaliśmy. Wymienione funkcje pomagają nam badać efektywność uprawianej aktywności motywując do dalszych działań.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ