Najlepszy orbitrek Kettler

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Marka Kettler ma w swojej ofercie dobrej jakości orbitreki cieszące się uznaniem wśród osób prowadzących aktywny tryb życia. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się modelom, jakie można obecnie znaleźć w sklepach i wybrać te najlepsze. Pierwsze miejsce w rankingu należy do orbitreka Kettler Crosstrainer Rivo 2 z 8-stopniową regulacją siły oporu. Sprzęt jest wyposażony w mocne koło zamachowe ważące 12 kg. Urządzenie dostosowano do potrzeb różnych użytkowników, jego maksymalne obciążenie wynosi aż 110 kg. Istotną zaletą orbitreka jest to, że jego obudowę zrobiono ze specjalnie wzmocnionego tworzywa sztucznego. W związku z tym sprzęt sportowy jeszcze długo po zakupie wygląda, jak nowy. Na liście polecanych modeli znalazł się też Kettler Rivo 4. To sterowany komputerowo orbitrek treningowy, który można ustawić na 1 z 15 poziomów intensywności. Jego obudowę zrobiono z tworzywa sztucznego pokrytego dodatkowo szkłem akrylowym zwiększającym wytrzymałość. W sprzęcie można zapisać profile do 4 użytkowników i 1 gościa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt jest bardzo solidny, obudowa została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Uchwyty są odpowiednio wyprofilowane i długie, co zapewnia komfortowy trening. W podstawie są kółka pozwalające na wygodne przestawianie orbitreka.

Wady

Ponieważ obudowa jest ciemna, dobrze widoczny jest osiadający na niej kurz. To powoduje, że sprzęt trzeba często czyścić, może to być uciążliwe.

Podsumowanie

Orbitrek wyposażono w 12 kg koło zamachowe, a jego maksymalne obciążenie wynosi 110 kg. Sprzęt ma łatwy w obsłudze komputer treningowy z czytelnym wyświetlaczem LCD. Pozwala on na kontrolę pulsu, przebytego dystansu, czasu trwania ćwiczeń i ilości obrotów pedałów na minutę.

Drugi wybór

Zalety

Ćwicząc na orbitreku, nie powinniśmy zakłócać spokoju domowników, ponieważ nie generuje on dużego hałasu. Model ma kółka transportowe, a także stopki umożliwiające właściwe wypoziomowanie. Jest on wytrzymały, maksymalne obciążenie wynosi 130 kg.

Wady

Niektórzy kupujący uważają, że składanie sprzętu wymaga dużo cierpliwości, zwłaszcza w pojedynkę. To czynność, na którą trzeba poświęcić kilkadziesiąt minut.

Podsumowanie

Urządzenie ma magnetyczny system hamowania z 15 stopniami oporu. To oznacza, że możemy dobrze dopasować intensywność treningu do swoich potrzeb. To model wyposażony w 4 kg koło zamachowe. Nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu i jest odporny na uszkodzenia. Orbitrek ma zasilany sieciowo komputer.

Rozważ też

Zalety

Platformy, na których ustawia się stopy, są szerokie i zapewniają stabilność, co zwiększa bezpieczeństwo treningu. Orbitrek ma 10 wbudowanych programów ćwiczeń, które różnią się intensywnością. W razie potrzeby możemy je rozszerzyć poprzez specjalny konfigurator aktywności.

Wady

Zanim podejmiemy się samodzielnego montażu urządzenia, należy zapoznać się z instrukcją. Składanie orbitreka nie należy do najłatwiejszych czynności, zajmuje to dużo czasu.

Podsumowanie

Orbitrek ma 22 kg koło zamachowe. Wprawienie go w ruch wymaga wysiłku, więc regularne treningi mogą szybko przynieść oczekiwane rezultaty. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 150 kg, więc jest to dobry wybór dla osób borykających się ze znaczną nadwagą. Sprzęt ma biało-srebrny kolor, można go wygodnie przesuwać po podłodze.

 

 

Orbitreki Kettler – ranking

 

Orbitrek Kettler Crosstrainer Rivo 2

 

Orbitrek Kettler Crosstrainer Rivo 2 ma wymiary: 115 cm x 62 cm x 160 cm. U jego podstawy znajdują się małe kółka transportowe, więc przenoszenie urządzenia nie wymaga użycia dużej siły. Orbitrek ma magnetyczny system oporu, a waga koła zamachowego wynosi 12 kg. Istnieje możliwość regulacji poziom oporu w zakresie 8-stopniowym. Rozstaw podstaw na stopy wynosi 230 mm, a długość kroku to 320 mm.

Ten sprzęt sportowy jest dostosowany do użytkowników o różnej wadze, jego maksymalne obciążenie wynosi 110 kg. Urządzenie jest wyposażone w komputer treningowy, który pokazuje wszystkie istotne dane dotyczące aktywności. Są one wyświetlane na czytelnym ekranie LCD o wymiarach: 11,7 cm x 8,6 cm.

Osoby regularnie ćwiczące na tym orbitreku dobrze oceniają łożyskowane przeguby i samonastawne łożyska kulkowe znajdujące się w popychaczu. Podoba im się również to, że na sprzęcie można zamontować praktyczny uchwyt na bidon z wodą.

Crosstrainer Rivo 2 to bardzo dobry orbitrek Kettler do 2500 zł. Maksymalne obciążenie sprzętu sportowego wynosi 110 kg. Koło zamachowe waży 12 kg.

 

Zalety

Komputer treningowy: Orbitrek ma sprawnie działający komputer treningowy, który zapisuje częstotliwość uderzeń serca, zlicza ilość obrotów pedałów na minutę, określa czas treningu i przebyty dystans.

Wytrzymała obudowa: Dla użytkowników duże znaczenie ma to, że obudowa sprzętu jest zrobiona z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono pokryte szkłem akrylowym i wykazuje odporność na działanie wilgoci, a dokładniej potu.

Regulowana moc: Moc orbitreka można regulować, użytkownik ma do wyboru 8 różnych poziomów. W rezultacie nie ma problemu z tym, aby dopasować sprzęt do poziomu swojego zaawansowania.

Kółka transportowe: U podstawy znajdują się kółka transportowe ułatwiające przestawianie orbitreka.

Wygodne uchwyty: Model ma dobrze wyprofilowane, odpowiednio długie i pokryte przyjemnym w dotyku materiałem uchwyty. Zapewniają one komfort podczas aktywności.

 

Wady

Wymaga częstego czyszczenia: Model ma ciemną obudowę, na której widać nawet drobny kurz. Chcąc utrzymać sprzęt w idealnej czystości trzeba często przecierać jego powierzchnię.

 

 

 

 

Kettler Rivo 4

 

Produktem, który postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest Kettler Rivo 4 – orbitrek magnetyczny z cichym systemem oporu. Model przeznaczony jest dla osób o maksymalnej masie 130 kg.

Regulowanie oporu tego urządzenia jest bardzo proste – mamy do wyboru aż 15 różnych intensywności i wystarczy jeden przycisk, aby je zmienić. Możemy bardzo łatwo dopasować intensywność treningów do naszych możliwości i z czasem ją zwiększać. Na wyświetlaczu urządzenia znajdziemy wiele przydatnych informacji, między innymi: ile kalorii spaliliśmy podczas jednej sesji, jaka była prędkość, jakie jest nasze tętno. Sprzęt wyposażony jest także w funkcję, która określa naszą kondycję i informuje nas, czy ulega ona zmianie. Poza tym wyświetlacz jest bardzo czytelny.

Pozytywne opinie wystawiane przez konsumentów na temat tego modelu spowodowane są łatwą obsługą urządzenia oraz estetycznym wyglądem orbitreka. Wiele osób zauważa też, że sprzęt odznacza się wytrzymałością na spore obciążenie.

Orbitrek Kettler Rivo 4 ma wymiary: 132 cm x 62 cm x 169 cm. Koło zamachowe waży 14 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 130 kg.

 

Zalety

Sprawnie działający system oporu: Orbiter ma solidnie zrobiony system oporu, który charakteryzuje się cichą pracą i płynnością działania. To z kolei znacznie zwiększa komfort treningu.

Dobrze przemyślana konstrukcja: Na podstawie znajdują się stopki pozwalające na odpowiednie wypoziomowanie orbitreka. Ponadto jest on wyposażony w kółka transportowe ułatwiające jego przenoszenie.

Solidna obudowa: Model ma solidną obudowę z tworzywa sztucznego, wzmocnioną powłoką ze szkła akrylowego.

Idealne dopasowanie do potrzeb: Przeprowadzony test orbitreków Kettler dowiódł, że opisywany model jest w szczególności ceniony za dużą liczbę ustawień. Użytkownik ma do wyboru aż 15 stopni intensywności treningu.

 

Wady

Składanie: W opiniach na temat tego sprzętu sportowego można przeczytać, że jego składanie zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości.

 

 

 

 

Orbitrek Kettler SKYLON 10

 

Prezentujemy orbitrek Kettler SKYLON 10 o wymiarach: długość – 214 cm, szerokość – 93 cm i wysokość – 187 cm. Model ma dobre parametry techniczne, bo rozstaw płóz pod stopy wynosi 10 cm, długość kroku jest równa 50 cm, a jego wysokość to 15 cm. Model ma przełożenie 1:9, a waga koła zamachowego wynosi 22 kg. Z uwagi na maksymalne obciążenie 150 kg można stwierdzić, że jest to sprzęt dla każdego.

Obsługa orbitreka następuje z poziomu wyświetlacza TFT o wymiarach: 155 mm x 86 mm. Użytkownik może zapisać swoje dane osobowe, zakres treningu i najlepsze obciążenie. Na urządzeniu można stworzyć do 4 indywidualnych profili, a także korzystać z niego w trybie gościa. Menu jest dostępne w kilku językach, w tym polskim.

Do zakupu orbitreka Kettler SKYLON 10 zachęcają dobre opinie na jego temat. Urządzenie podoba się osobom aktywnym fizycznie, bo daje duży zakres możliwości, co do wyboru ustawień, jest łatwe w obsłudze, a przy tym estetycznie wykonane.

Kettler SKYLON 10 to orbitrek o wymiarach: długość – 214 cm, wysokość – 187 cm i szerokość – 93 cm. Maksymalne obciążenie wynosi 150 kg, a koło zamachowe waży 22 kg.

 

Zalety

Gotowe programy treningowe: Ten orbitrek ma aż 10 wbudowanych fabrycznie programów treningowych. Użytkownik otrzymuje dostęp do innowacyjnego konfiguratora aktywności, więc może rozszerzać wspomniane tryby pracy.

Wygodne miejsce na stopy: Duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa pracy mają elementy, na których stawia się stopy. W opisywanym modelu są one dobrze wyprofilowane i zapewniają maksymalną stabilność.

Komfort ćwiczeń dla każdej osoby: Jak zapewnia producent, trening na tym sprzęcie sportowym będzie komfortowy dla każdej osoby, bez względu na to, czy jest ona niska czy wysoka.

 

Wady

Montaż: Trzeba przyznać, że składanie orbitreka zajmuje sporo czasu i przed montażem trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją.

 

 

 

 

Jaki orbitrek Kettler wybrać?

 

Orbitrek to urządzenie, które pomoże nam utrzymać smukłą sylwetkę przy małym obciążeniu mięśni. Dlatego jest ono tak często wybierane przez konsumentów, którzy chcą dbać o swój wygląd w domowym zaciszu. Co wyróżnia odpowiednie urządzenie? Po przeczytaniu naszego krótkiego poradnika z pewnością będziesz w stanie rozpoznać dobry orbitrek.

Ten artykuł postanowiliśmy poświęcić firmie Kettler odpowiadając na pytanie, jakie cechy wyróżniają najlepsze orbitreki Kettler. Nie bez powodu polecamy Ci produkty tej marki. Odznaczają się one solidnym wykonaniem – są nie tylko solidne, wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też łatwe w obsłudze i do tego wygodne. W ofercie Kettler znajdziemy nie tylko orbitreki, ale też inny sprzęt sportowy.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje orbitreków – w zależności od systemu oporu. Pierwszy z nich to typ mechaniczny, odpowiedni dla osób początkujących lub dla takich, dla których orbitrek nie może być zbyt dużym wydatkiem. Jednak coraz większą popularnością cieszy się typ magnetyczny. Jest on o wiele cichszy od swojego poprzednika. Poza tym nie musimy się martwić wymianą paska klinowego. W zastępstwie zastosowano magnesy, których nie musimy kontrolować, ani martwić się, że się szybko zniszczą. Ostatnim, dostępnym rodzajem jest orbitrek elektromagnetyczny. Od pozostałych modeli odróżnia go to, że za sterowanie oporem odpowiedzialny jest silnik. Panel połączony z silnikiem zamontowany z przodu orbitreka umożliwia nam bardzo dokładne sterowanie oporem, co pozwala zwiększyć wydajność treningu. Nie jest to jednak tani typ.

Orbitrek ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o maksymalne obciążenia czy wzrost użytkownika. Koniecznie sprawdź te informacje. Trenowanie na źle dobranym orbitreku jest bardzo niebezpieczne. Szczególnie zadbaj o to, w przypadku kiedy Twoja waga przekracza 100 kg. Wielu konsumentów twierdzi, że dla osób otyłych najlepszy orbitrek Kettler w 2023 roku to taki, który potrafi udźwignąć do 150 kg. W przypadku osób o normalnej posturze – 100 kg to wystarczająca wartość.

Zbyt skomplikowany sprzęt skutecznie zniechęci nas do aktywności fizycznej. Wybierz taki model, którego regulacja nie sprawi Ci większych problemów. Dobrze, jeśli urządzenie ma regulację stopnia oporu pozwalającą nam na dopasowanie orbitreka do naszego stopnia zaawansowania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ