Paski do glukozy – Ranking
Accu-Chek Active 50
Accu-Chek Active 50, to paski służące do pomiaru poziomu glukozy przy użyciu aparatów Accu-Chek Active metodą fotometryczną. Są skierowane do indywidualnych użytkowników do samodzielnej kontroli poziomu glukozy we krwi. Pacjent używa je w taki sposób, że po włożeniu paska do glukometru, nakłuwa bok opuszka palca i lekko go uciskając nanosi kroplę krwi na pasek.
Kroplę należy nanieść dokładnie na środek pomarańczowego pola. Gdy masz trudność z uzyskaniem kropli krwi – delikatnie rozmasuj palec. Wielkość próbki krwi powinna mieć 1-2 µl. Po kilku sekundach, na glukometrze powinien się wyświetlić wynik pomiaru.
Można też umieścić kroplę krwi na pasku, zanim się test wsunie do glukometru, wówczas przy wsuwaniu paska trzeba zachować ostrożność i bez dotykania próbki wsunąć pasek według strzałek na glukometrze, aż wejdzie na swoje miejsce. Pamiętaj też, aby pomiar robić po umyciu rąk i starannym ich wytarciu, aby wilgoć z dłoni nie zawilgociła paska. Paski są pakowane w opakowania po 50 sztuk.
Temperatura przechowywania powinna wynosić od 2 do 30 °C. Klienci dobrze oceniają ten rodzaj pasków, twierdząc, że nie znaleźli żadnych wad produktu.
Diagnostics Contour Plus
Diagnostics Contour Plus to paski do mierzenia pomiaru glukozy, które dzięki innowacyjnej technologii Multipuls zapewniają laboratoryjną dokładność. Opatentowana technologia No Coding pozwala na eliminację błędów i tym samym dokładne pomiary stężenia glukozy we krwi. Wielkość próbki krwi potrzebnej do prawidłowego pomiaru wynosi 6 µl.
Do badania jest potrzebna próbka krwi pełnej, a jednostka miary, w jakiej jest podawany wynik to mg/gl (miligramy na decylitr). Paski Diagnostics Contour Plus wykorzystują do badania poziomu glukozy metodę biosensoryczną, która opiera się na pomiarze prądu elektrycznego, powstającego w reakcji glukozy z odczynnikami na elektrodzie paska.
Po naniesieniu próbki krwi na pasek wynik na glukometrze powinien pojawić się po 5 sekundach. Przy tego typu paskach pacjent ma do dyspozycji pomiar drugiej szansy.
Oznacza to, że gdy ilość krwi na pasku okazała się za mała do pomiaru, można umieścić dodatkową porcje na tym samym pasku i ponownie dokonać pomiaru. Możliwość taka wpływa znacznie na oszczędność pasków. Dlatego według klientów są to najlepsze paski do glukozy w 2024 roku.
One Touch Select
One Touch Select, ostatni model pasków, który chcieliśmy opisać, jest dostępny po 50 sztuk w opakowaniu, w którym znajdują się dwie fiolki z paskami. Są one przystosowane do użytku z glukometrami OneTouchSelect. Paski te mają specjalną budowę Fast Draw, która powoduje, że krew zaaplikowana na powierzchnię paska jest zasysana do wnętrza paska, ponieważ kanalik na krawędzi paska automatycznie absorbuje krew.
Dzięki tej metodzie aplikacja krwi na pasek jest dokładniejsza, a pacjent zyskuje pewność poprawności wykonania badania i właściwego jego wyniku. Pomiar na glukometrze powinien się pojawić w ciągu 5 sekund od naniesienia próbki krwi na pasek.
Producent też podaje, że dotykanie paska palcami nie wpływa na wynik wykonanego badania. Ale przechowywać je należy wyłącznie w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze poniżej 30 stopni, a także nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z dala od innych źródeł ciepła.
Paski One Touch Select są paskami jednorazowego użytku i po wykonaniu badania należy je wyrzucić. Według klientów paski te są dobrymi produktami i z ich pomocą pomiar stężenia glukozy we krwi wychodzi prawidłowo.
Jakie paski do glukozy wybrać?
Paski do mierzenia glukozy we krwi, choć jednostkowo są niedrogie, to przy używaniu kilku w ciągu dnia, mogą mocno obciążyć kieszeń pacjenta. Gdy masz stwierdzoną cukrzycę, to paski takie możesz otrzymać na receptę i wówczas ich koszt jest refundowany i jest do udźwignięcia. Wtedy można powiedzieć, że są to paski do glukozy w dobrej cenie. Natomiast, gdy masz tylko podwyższony cukier, to refundacja taka Ci się nie należy i musisz sam pokrywać koszty zakupu. Na ogół przy zakupie glukometru w zestawie znajduje się kilkadziesiąt pasków. Jednak zapas taki nie starcza na długo i przychodzi moment, że musisz dokupić nowy zapas.
Szukając pasków zwróć uwagę na markę swojego glukometru, bowiem niektóre paski są uniwersalne i pasują do wielu urządzeń, a inne są dostosowane wyłącznie do jednego modelu. Ponadto nawet najlepsze paski do glukozy nie są odporne na wilgoć. Przy używaniu pasków trzeba zatem zachować pewną dyscyplinę, aby pomiar był prawidłowy. Nigdy nie wyjmuj pasków mokrymi rękoma. Zaraz po wyjęciu paska potrzebnego do pomiaru, zamykaj pojemnik z pozostałymi paskami. Przechowuj je tylko w oryginalnym pojemniku. Często pokrywka pojemnika zawiera substancję osuszającą wnętrze pudełka, co je dodatkowo chroni przed zawilgoceniem. Korzystanie z zawilgoconych testów nie będzie dawało wiarygodnych pomiarów.
Ponadto zawsze zwracaj uwagę na termin przydatności do użycia pasków. Nigdy nie używaj tych, których termin upłynął. Również wszelkie zginanie pasków podczas wsuwania do glukometru wpływa negatywnie na ich wartość użytkową. Przechowywanie pasków powinno odbywać się w temperaturze poniżej 30°C. A w czasie pomiaru temperatura glukometru i paska powinna być zbliżone.
Nigdy nie używaj paska, który jest uszkodzony lub pozostawiony poza opakowaniem. Również opakowanie, gdy je otwierasz oznacz datą, bo nie powinno się pasków używać dłużej niż 3 miesiące od otwarcia nowego opakowania, ponieważ tracą one swoje właściwości. Nigdy też nie używaj paska ponownie, gdy został już na nim ślad krwi lub płynu kontrolnego.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ