Najlepszy rower górski Giant

Ostatnio aktualizowane: 03.08.21

 

Rowery górskie Giant – ranking

 

Giant ATX 2

 

Giant ATX 2 to rower górski na każdy teren. Ze względu na bardzo dobre amortyzatory możemy go zabrać ze sobą do lasu, w góry lub na zwykłą wycieczkę po mieście. Ten rower górski Giant w dobrej cenie poradzi sobie w każdych warunkach. W manewrowaniu modelem pomogą nam hamulce tarczowe. Gwarantują nam one natychmiastowe zatrzymanie się lub zmniejszenie prędkości na każdym rodzaju podłoża.

Prezentowany produkt ma lekką, aluminiową ramę. Ma ona pomarańczowy kolor, więc nie będzie dla nas problemem, aby rozpoznać nasz rower wśród tłumu innych pojazdów. Koła tego produktu mają średnicę 27,5 cali. Zapewniają nam one szybką jazdę. Nie musimy się także martwić, że stracimy kontrolę nad rowerem, kiedy najedziemy na jakąś przeszkodę.

Internauci zauważają, że jazda na tym rowerze jest bardzo przyjemna na każdym typie powierzchni. Poza tym twierdzą, że jest on bardzo wytrzymały i bezawaryjny. Jest to produkt idealny do rekreacyjnej jazdy na rowerze.

 

 

 

 

Giant Tempt 4

 

Jeżeli szukamy roweru, do którego produkcji użyto samych nowoczesnych technologii, to najlepszą opcją jest Giant Tempt 4. Na początek przyjrzyjmy się ramie modelu wykonanej ze specjalnego aluminium AluxX. Jest to bardzo lekka, lecz wytrzymała rama. Jest też sztywna, co pozwala na łatwiejsze manewrowanie rowerem.

Rower ten jest dostępny w 4 rozmiarach – XS, S, M i L. Możemy więc łatwo wybrać rozmiar, który do nas pasuje. Rozmiar kół tego modelu to 27,5 cala. Gwarantują nam one szybką i swobodną jazdę, lecz ze względu na wielkość kół mamy mniejszą możliwość manewrowania rowerem.

Użytkownicy szczególnie chwalą pedały produktu. Zauważają, że jest to bardzo trwały element tego modelu. Szczególnie, że został on pokryty specjalną, metalową siatką, która chroni pedały przed zniszczeniem. Oprócz tego prezentowany rower jest chwalony za to, że łatwo się nim manewruje.

 

 

 

 

Giant Fastroad SLR 2

 

Giant Fastroad SLR 2 to jeden z najszybszych modeli dostępnych na rynku. Najlepiej sprawdza się, jako rower do przejażdżek po mieście lub po leśnych ścieżkach. Największym atutem tego modelu są mocne hamulce. Charakteryzują się bardzo szybką reakcją i niezawodnością w każdych warunkach.

Należy również wspomnieć o wsporniku siodełka. Został on skonstruowany w taki sposób, że skutecznie eliminuje drgania powstałe podczas jazdy po nierównej powierzchni. Oprócz tego wspornik jest lekki i sztywny. Podnosi to komfort naszej jazdy. Rama tego produktu została wykonana z aluminium. Jest ona sztywna oraz wytrzymała. Z kolei kierownica modelu jest prosta. Kierowanie rowerem jest więc ułatwione.

Konsumenci twierdzą, że rower jest solidny, a przy tym lekki, co ułatwia manewrowanie pojazdem. To właśnie dlatego Giant Fastroad SLR 2 zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii od Internautów.

 

 

 

 

Jaki rower górski Giant wybrać?

 

Jednym z najchętniej uprawianych sportów jest jazda na rowerze. Codzienny trening na dwukołowcu pozwoli nam dużo zyskać – utrzymać się w formie, rozbudować mięśnie, a nawet się zrelaksować. Z powodu dużej popularności rowerów na rynku znajdziemy wiele modeli – trekkingowe, miejskie, szosowe czy górskie. Dlatego musimy uważać, aby wybrać pojazd, który będzie nam najbardziej odpowiadał. W tym artykule zajmiemy się rowerami górskimi, które są dobre nie tylko na górskie szlaki, ale też jazdę po lasach czy nawet w mieście.

W poniższym artykule podpowiemy Ci, co wyróżnia najlepszy rower górski Giant w 2021 roku. Wybraliśmy 3 produkty Giant z kilku powodów. Jest to firma, która potrafi połączyć wysoką jakość wykonania z przystępną ceną. Poza tym produkty Giant wyróżniają się wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i ciągłym rozwojem produkowanego sprzętu.

Przed wyborem dobrego roweru górskiego, musimy poruszyć kilka kwestii. Na początku skupmy się na ramie. Najczęściej wybierana rama wykonana jest z aluminium. Jest ona bardzo lekka i sztywna. Inną opcją jest cięższa rama stalowa. Najdroższą opcją jest rama z karbonu. Wybierając ją dostajemy najwyższą sztywność przy najniższej wadze.

Najlepsze rowery górskie Giant mają duże koła. Umożliwiają nam one bardzo szybką jazdę, zapewniają dużą przyczepność oraz amortyzację przy najechaniu na jakąś przeszkodę. Jedynym minusem takich kół jest mniejsza możliwość manewrowania rowerem. Optymalnym wyborem są koła o średnicy od 27 cali do 29 cali.

Kolejną kwestią jest amortyzacja roweru. W przypadku sprzętów górskich dominują typy sprężynowe. Bardzo dobrze spełniają swoje zadanie, a poza tym często wyposażone są w blokadę skoku. Jest to dla nas bardzo komfortowe rozwiązanie, które zapewni nam swobodną i przyjemną jazdę. Bez problemu będziemy mogli używać naszego roweru nawet na bardzo trudnych szlakach.

Nie zapominajmy również o napędzie pojazdu. Ważne jest, abyśmy mogli w łatwy sposób przełączać przerzutki jednym palcem. W innym przypadku może to nam sprawić problem i przeszkadzać podczas jazdy. Przerzutki powinny pracować swobodnie i przełączać się od razu. Dobre rowery górskie mają napęd wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ