Wybór roweru trekkingowego nie jest łatwy, co ma związek m.in. z bogatą ofertą producentów. Jeśli szukasz pomocy i chciałbyś mieć pewność, że wybrany przez Ciebie model cieszy się dobrymi opiniami, powinieneś przeczytać nasz ranking. Znajdują się w nim opisy rowerów trekkingowych Romet, które są jednymi z najlepiej ocenianych sprzętów. Romet Wagant 4.0 to model z pierwszego miejsca, który ma mocne i precyzyjnie działające hamulce. W efekcie użytkownik ma zapewnioną maksymalną kontrolę nad pojazdem i może szybko reagować. Odpowiednio wyprofilowane, a przy tym miękkie siodełko gwarantuje komfort nawet przy długiej jeździe. Aluminiowe obręcze są wytrzymałe i odporne na rdzewienie. Z tyłu znajduje się bagażnik, na którym można zamontować kosz do przewożenia zakupów. Produkt ma czarny kolor. Romet Gazela 3 to kolejny rower trekkingowy, który chcielibyśmy Ci polecić. Model ma obniżoną ramę, dlatego jest polecany szczególnie dla kobiet. Sprzęt wyposażono w bagażnik.
Tabela porównawcza
Rowery trekkingowe Romet – ranking
Romet Wagant 4.0
Romet Wagant 4.0 to rower trekkingowy dedykowany mężczyznom. Przedstawiony model ma 28-calowe koła i hamulce V-brake, które umożliwiają szybkie zatrzymanie pojazdu. Produkt waży 17 kg. Rama została wykonana z mocnego i solidnego aluminium.
Do roweru dołączono osprzęt: bagażnik, dzwonek, oświetlenie, błotniki oraz stopkę. To powoduje, że pojazd świetnie sprawdza się podczas jazdy po mieście i na wycieczkach w lesie czy terenie górskim. Opisywany model ma 27 biegów oraz amortyzator (umieszczony na przodzie). Z tego względu nie odczuwamy drgań powstających w czasie jazdy.
Jak przekonują konsumenci, model Romet Wagant 4.0 świetnie się prezentuje, a dodatkowo gwarantuje wyjątkowo komfortową jazdę. Dobrze wyprofilowane siodełko i kierownica sprawiają, że nawet po kilkugodzinnej wycieczce nie pojawiają się dolegliwości bólowe kręgosłupa lub nadgarstków. Produkt zachęca do aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu z dala od telewizora lub komputera.
Romet Wagant 4.0 to rower trekkingowy jest dostępny z ramą 19- lub 21- calową. Model ma czarny kolor. Koła mają 28 cali.
Zalety
Lampy: Zarówno z tyłu, jak i z przodu roweru znajdują się dobrej jakości lampy. Zapewniają one odpowiednią widoczność w trakcie jazdy po zmroku. Kupujący nie musi wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów i ma pewność, że jego pojazd spełnia wymagane prawem normy.
Aluminium: Do wykonania ramy wykorzystano wysokiej jakości aluminium niepodatne na działanie korozji czy zniekształcenia.
Bagażnik: Z tyłu roweru znajduje się bagażnik. Jest on przydatny, bo możemy przewieźć na nim np. kurtkę przeciwdeszczową, wybierając się na długą przejażdżkę. Na bagażniku jest także możliwość montażu kosza.
Stabilna stopka: Model wyposażono w stabilną stopkę, więc nie będziemy mieć problemu z zaparkowaniem roweru.
Klasyczny design: Romet Wagant 4.0 ma czarny kolor, jego design jest klasyczny i zarazem uniwersalny.
Wady
Waga: Produkt waży 17 kg, więc jego przenoszenie jest męczące. Jeśli mieszkamy w bloku bez windy i chcemy przechowywać model w mieszkaniu, zakup Romet Wagant 4.0 może okazać się nietrafiony.
Romet Gazela 3
Jeśli poszukujesz wygodnego, damskiego roweru trekkingowego, model Romet Gazela 3 to propozycja dla Ciebie. Produkt ma srebrny kolor, a jedynymi zdobieniami są delikatne paski w kolorze niebieskim i szarym i logo producenta. Model ma odpowiednio wyprofilowaną ramę, dlatego wsiadanie na rower i sama jazda są wygodne.
Sprzęt Romet Gazela 3 ma 17-calową ramę, wykonaną z dobrej jakości aluminium, które nie ulega zniekształceniom. Rower wyposażono w 28-calowe koła i 24 biegi. W rezultacie łatwo dopasować jego ustawienia do poziomu zaawansowania, a także ukształtowania terenu. Model ma tylny i przedni hamulec. Widoczność rowerzysty na drodze zapewniają lampki.
Kupującym podoba się to, że rower ma bagażnik, do którego można przymocować specjalną torbę czy kosz na zakupy. Na kierownicy znajduje się dzwonek. Jest on przydatny, szczególnie jeśli jeździmy po chodnikach bez wydzielonej ścieżki rowerowej. Jakość wykonania modelu jest bardzo dobra.
Rower trekkingowy Romet Gazela 3 ma 17-calową ramę. Produkt waży 17 kg. Model ma 24 przerzutki.
Zalety
Dobrze wyprofilowana kierownica: Rower trekkingowy ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę, która gwarantuje komfort jazdy. Uchwyty pokryto specjalnym tworzywem, które jest miękkie i nie powoduje podrażnienia skóry dłoni.
Osłona na łańcuch: W zestawie znajduje się osłona na łańcuch. To bardzo praktyczny dodatek, szczególnie jeśli traktujemy rower jako środek transportu do pracy i chcemy uniknąć zabrudzeń na nogawkach spodni.
Wygodne siedzisko: Użytkownicy doceniają wygodne siedzisko. Dzięki niemu nawet długa wyprawa rowerowa nie stanowi żadnego problemu.
Dodatkowe akcesoria: Kupując ten model, otrzymujemy w zestawie dzwonek i odblaski. Rower wyposażono także w błotniki, podpórkę i bagażnik.
Wady
Jazda po wymagającej powierzchni: Test rowerów trekkingowych Romet wykazał, że model Gazela 3 nie najlepiej sprawdza się w przypadku jazdy po słabej jakości drodze.
Romet Wagant 2
Model Romet Wagant 2 ma 28-calowe koła i aluminiową ramę, która powoduje, że produkt jest lekki. Rower wyróżnia się wytrzymałością i solidnością. Można nim jeździć na co dzień (np. do pracy) lub na wielogodzinne wycieczki poza miasto. Co ważne, pojazd posiada w standardzie nie tylko oświetlenie z przodu i z tyłu, ale też błotniki oraz osłonę łańcucha.
Przedstawiony rower jest odpowiedni dla mężczyzn lubiących spędzać wolny czas w aktywny sposób. Model Wagant 2 jest dostępny w kolorze czarnym i przez to prezentuje się niezwykle efektownie. Pojazd ma szerokie, dobrze wyprofilowane siodełko, a także 21 biegów.
Mówi się, że najlepsze rowery trekkingowe Romet są wyposażone w amortyzator. To samo możemy powiedzieć o opisanym wyżej produkcie. Konsumenci chwalą pojazd za to, że podczas jazdy nie odczuwa się drgań przenoszonych z koła na nadgarstki. To umożliwia uniknięcie uporczywego bólu i uczucia zmęczenia rąk.
Wagant 2 to dobry rower trekkingowy Romet do 1000 zł, który ma 21 przerzutek i 19-calową ramę. Produkt jest przeznaczony dla mężczyzn.
Zalety
Sprawnie działające i wytrzymałe hamulce: Rower trekkingowy wyposażono w hamulce Promax TX-123D, które umieszczono z przodu i z tyłu. Cechuje je duża wytrzymałość, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.
Odpowiednia amortyzacja: Większość osób przyznaje, że model jest bardzo wygodny m.in. dzięki odpowiedniej amortyzacji. Spore znaczenie ma także miękkie siodełko Selle Royal Freeway.
Wykonanie: Do produkcji modelu wykorzystano najlepsze gatunkowo materiały. W efekcie rower jest niezawodny i dobrze się spisuje przez wiele sezonów.
Wady
Zbyt duża sztyca: Niektóre osoby twierdzą, że sztyca jest zbyt duża dla osób, który wzrost wynosi ok. 170 cm.
Jaki rower trekkingowy Romet wybrać?
Rowery trekkingowe zostały zaprojektowane tak, aby pokonywanie długich tras na zróżnicowanym terenie nie wymagało zbyt dużego wysiłku. Chętnie kupują je nie tylko osoby często jeżdżące na wycieczki za miasto, ale również konsumenci rezygnujący z dojazdu do pracy autobusem czy własnym samochodem. Jeśli marzy Ci się taki rower koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Doradzamy w nim, jak znaleźć odpowiedni dla siebie pojazd. Dla ułatwienia na końcu umieściliśmy ranking trzech popularnych modeli Romet.
Romet to jedna z najbardziej znanych polskich marek. Firma zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą rowerów, ale także: skuterów, motorowerów i motocykli. Dostępne w ofercie pojazdy wyróżnia dopracowanie najmniejszych detali i dobór najlepszych jakościowo części. To powoduje, że produkty marki Romet są chętnie kupowane zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
Rower trekkingowy najczęściej jest wyposażony w koła w rozmiarze 28 cali lub 29 cali, choć możemy również napotkać modele z nieco mniejszymi oponami. To, co odróżnia wspomniany model od tradycyjnego pojazdu górskiego, to konstrukcja i kształt ramy. Element ten został wyprofilowany w taki sposób, aby można było przyjąć bardziej wyprostowaną pozycję (co umożliwia pokonanie długiej trasy w bardziej komfortowy sposób).
Jaki jest najlepszy rower trekkingowy Romet w 2024 roku? Pojazd musi mieć przede wszystkim wygodne siodełko, a także odpowiedni osprzęt. Mowa głównie o: bagażniku, błotnikach oraz oświetleniu. Brak wymienionych elementów ma znaczący wpływ na wygodę, jak również bezpieczeństwo jazdy. Bez przednich i tylnych świateł nie jesteśmy widoczni po zmroku, a poza tym możemy nie zauważyć znajdujących się przed nami przeszkód.
Szukając idealnego modelu, powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana rama. Szczególnie polecane są rowery, w przypadku których ten element konstrukcji wyprodukowano z aluminium lub stali. To wytrzymałe materiały, więc nie musimy się obawiać, że rower niespodziewanie ulegnie uszkodzeniu podczas wycieczki.
Rowery trekkingowe mają uniwersalny charakter. Doskonale sprawdzają się one zarówno w mieście, jak i poza nim, na nieutwardzonych i pełnych wybojów drogach. Ponieważ tego typu pojazdy są lekkie (zwłaszcza modele z aluminiową ramą), nie powinniśmy mieć problemu z ich przenoszeniem, np. gdy natrafimy na schody. Robiąc zakupy starajmy się nie skupiać wyłącznie na cenie czy designie, ponieważ te kwestie nie mają wpływu na wygodę i zadowolenie z jazdy.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ