Ranking 3 najlepszych rowerów stacjonarnych składanych W 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Rowerki stacjonarne składany – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Rower stacjonarny składany to najlepsze rozwiązanie do małych mieszkań. Tego typu sprzęt sprawia, że nawet niewielka przestrzeń nie będzie Cię powstrzymywać przed podjęciem regularnej aktywności fizycznej w domu. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, nasz ranking, w którym umiesciliśmy rowery stacjonarne składane w dobrych cenach, pomoże Ci w podjęciu tej decyzji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, a każda z nich jest warta uwagi. Insportline Xbike to jeden z najlepiej ocenianych składanych rowerów stacjonarnych. Model ma regulowane siodełko, więc ze sprzętu mogą korzystać osoby o różnym wzroście, a przy tym zachować maksymalny komfort podczas ćwiczeń. Użytkownik może też wybierać intensywność treningu poprzez ustawienie oporu. Jak mówią opinie o tych rowerach stacjonarnych, ma on dobrze wyprofilowaną kierownicę, na której znajduje się wyświetlacz prezentujący m.in. informacje na temat przebytego dystansu czy prędkości jazdy. Polecamy też zastanowić się nad inwestycją w składany rowerek stacjonarny Zipro Future X. Na uchwytach kierownicy znajdują się czujniki tętna. Model jest odpowiedni do bardzo małych mieszkań.

3 najlepszych rowerów stacjonarnych składanych. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt sportowy wyposażono w niewielkie ekran, na którym wyświetlane są informacje na temat: czasu, prędkości, przebytego dystansu i spalonych kalorii. W ten sposób osoba ćwicząca może łatwo kontrolować swój trening i monitorować postępy. Model jest łatwy w składaniu.

Wady

Część użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup produktu przyznaje, że zakres regulacji siodełka mógłby być nieco szerszy. Wtedy nawet osoba bardzo wysoka mogłaby idealnie dopasować rower do swojego wzrostu i cieszyć się komfortową jazdą.

Podsumowanie

Rowerek stacjonarny jest przeznaczony do użytku domowego. Sprzęt będzie odpowiedni do małych mieszkań. Model ma dobrze wyprofilowane siodełko, a uchwyty kierownicy pokryto przyjemną w dotyku pianką.

Drugi wybór

Zalety

To sprzęt przystosowany dla użytkowników o wadze do 110 kg o wymiarach 78 x 47 x 117 cm. Waga sprzętu wynosi 15,6 kg i ma on manualnie ustawiany, za pomocą pokrętła poziom oporu.

Wady

Część użytkowników skarży się na zbyt twarde siodełko. A wielu z posiadaczy sprzętu wskazuje, że zwisające kabelki podłączające komputer pokładowy to niezbyt estetyczne rozwiązanie.

Podsumowanie

Ze względu na niewielkie wymiary i łatwość ustawień rower sprawdza się w domowych warunkach. Jego estetyczne wykończenie też zachęca do zakupu. Regulowany opór pedałowania sprawia, że każdy członek rodziny znajdzie ustawienia dla siebie.

Rozważ też

Zalety

Stabilne antypoślizgowe stopki rowerka pozwolą na komfortowe umieszczenie go na każdym podłożu. Jest on przystosowany do ćwiczących o masie nieprzekraczającej 100 kg.

Wady

Wraz z regulacją siodełka w górę, oddala się ono również od kierownicy. Nie dla każdego użytkownika to oczekiwana i komfortowa opcja.

Podsumowanie

Rower o wymiarach 70 x 41 x 116 cm jest odpowiedni dla ćwiczących w domu, tym bardziej, że po złożeniu uzyskuje się wymiary 37x41x130cm. Założenie blokady gwarantuje utrzymanie sprzętu w stanie złożonym.

 

1. Rowerek Stacjonarny Składany Insportline Xbike

 

Dla osób, którym zależy na intensywnym treningu, model Insportline Xbike na pewno okaże się odpowiednim rowerkiem. Sprzęt jest składany, zatem bardzo dobrze spisze się w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki niewielkim gabarytom, po zakończonym treningu, maszynę możemy złożyć i schować do szafy lub pod łóżko, żeby nam nie przeszkadzała. Maksymalna waga użytkownika nie może jednak przekraczać 100 kg.

Ten wygodny i elegancki rowerek treningowy umożliwia nam trening w pozycji pionowej. Poza tym model ten posiada koło zamachowe o wadze 1,75 kg, co pozwala na wygodną i płynną jazdę. System hamowania jest magnetyczny i posiada aż 8 stopni regulowania obciążenia. Zatem bez trudu dopasujemy pracę rowerka do naszych wymagań. Pojazd posiada specjalny komputer, na którego dużym ekranie wyświetlają się informacje o przebytym dystansie, aktualnej oraz średniej prędkości, tętnie, a także spalonych w czasie wysiłku kaloriach.

Dla wielu użytkowników, prezentowany rowerek jest bardzo dobrym i wygodnym sprzętem. Specjalnie wyprofilowane siodełko jest miękkie, zatem umożliwia nam wielogodzinny trening. Ranking rowerów stacjonarnych potwierdza zainteresowanie tym produktem wielu klientów.

Insportline Xbike to bardzo dobry składany rowerek stacjonarny do 600 zł. Model po rozłożeniu ma wymiary: 90 cm x 46 cm x 110 cm, a po złożeniu: 47 cm x 46 cm x 131 cm.

 

Zalety

Materiał piankowy: Uchwyty kierownicy pokryto piankowym materiałem, który jest wyjątkowo przyjemny w dotyku. Nie podrażnia dłoni, więc nie ma konieczności zakładania sportowych rękawic.

Komputer: Użytkownik otrzymuje dostęp do informacji na temat przebytego dystansu, czasu trwania treningu czy ilości spalonych kalorii. Model ma wbudowany komputer, który jest precyzyjny.

Stalowa konstrukcja: Prezentowany sprzęt sportowy ma stalową konstrukcję odznaczającą się trwałością. Test składanych rowerów stacjonarnych wykazał, że Insportline Xbike jest stabilny i dobrze wyprofilowany, a w efekcie jazda na nim jest nie tylko bezpieczna, ale też wygodna.

Łatwe przechowywanie: Po złożeniu model mieści się w szafie czy pod łóżkiem, więc jego przechowywanie nie powinno stanowić żadnego problemu.

 

Wady

Regulacja siodełka: Zdaniem użytkowników zakres regulacji wysokości siodełka jest zbyt mały, więc czasami pojawia się problem z idealnym dopasowaniem sprzętu do potrzeb danej osoby.

 

 

 

 

2. Zipro Rower Magnetyczny Składany Future X

 

Rowerem, który wzbudził zaufanie użytkowników jest Zipro Rower Magnetyczny Składany Future X. Jego wymiary w stanie do ćwiczeń wynoszą: Długość 78 cm, szerokość 47 cm i wysokość 117 cm, a w stanie złożonym do transportu to 117,5 x 39,5 x 23 cm. Waga sprzętu wynosi 15,6 kg, a maksymalna waga użytkownika nie może przekroczyć 110 kg. Rower ma do dyspozycji magnetyczny system oporu z manualną regulacją obciążenia w zakresie 8 poziomów. Na uwagę zasługują dotykowe czujniki pomiaru pulsu umieszczone na uchwytach kierownicy, a także umieszczony między rączkami kierownicy wyświetlacz komputera pozwalający na odczyt szczegółów treningu, w tym czas ćwiczeń, przebyty dystans, aktualną prędkość i ilość spalonych kalorii.

Ten rower stacjonarny składany to, według użytkowników stabilny przyrząd do ćwiczeń oferujący też różne położenia siedziska w zakresie 6 poziomów. Dzięki tej regulacji użytkownik może ustawić najwygodniejsze jego położenie w odległości od pedałów od 68 do 81 cm, a od podłoża 74-86 cm.

Składany rower treningowy, to przyrząd, który sprawdzi się w domowej siłowni. Wielu użytkowników wskazuje Zipro Rower Magnetyczny Składany Future X jako model warty zakupu.

 

Zalety

Wymiary: Sprzęt idealnie nadaje się do niewielkich przestrzeni jaką jest domowa siłownia. Jego wymiary w stanie przygotowanym do ćwiczeń wynoszą 78 x 47 x 117 cm, a w stanie złożonym 117,5 x 39,5 x 23 cm.

Regulowany opór: Każdy z użytkowników łatwo dostosuje do swoich możliwości i potrzeb opór przy pedałowaniu. Ustawia się go za pomocą pokrętła umieszczonego na kolumnie kierownicy. Użytkownik ma do dyspozycji 8 stopni regulacji.

Antypoślizgowe pedały: Pedały zostały pokryte antypoślizgowym tworzywem i dodatkowo wyposażone w regulowane paski pomagające ustabilizować stopę.

Wyświetlacz komputera: Umieszczony pomiędzy rączkami kierownicy wyświetlacz komputera nieustannie informuje o przebytym dystansie, czasie ćwiczeń, prędkości pedałowania, spalonych kaloriach i informuje o poziomie tętna osoby ćwiczącej.

Kółka transportowe i stabilizatory: Umieszczone stabilizatory z przodu i z tyłu, pozwalają za pomocą obrotowych nakładek na wypoziomowanie rowerka na nierównym podłożu. Na przednim stabilizatorze dodatkowo umieszczono kółka transportowe ułatwiające przemieszczanie sprzętu.

 

Wady

Zwisające kabelki: Użytkownikom nie przypadło do gustu to, że podłączenie komputera odbywa się przez prowadzone na zewnątrz przewody, które zwisają nieestetycznie poniżej wyświetlacza komputera pokładowego.

 

 

 

 

3. Rower Magnetyczny Składany Iso Trade Malatec 9643

 

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze jest zapoznać się z kilkoma modelami rowerów treningowych. Jednym z polecanych sprzętów jest Iso Trade Malatec 9643. Jeśli tematem Twoich poszukiwań jest dobry i tani rower stacjonarny, to może to być produkt dla Ciebie. Pozwala on na wykorzystanie przez osoby do 100 kg wagi i ma wymiary: Długość 70 cm, szerokość 41 cm, wysokość 116 cm w stanie rozłożonym do ćwiczeń. W przypadku potrzeby przechowania go lub transportu składamy go do wymiarów 37 x 41 x 130 cm.

Komputer pokładowy zasilany bateriami 2x AAA, dołączonymi do zestawu pozwala na odczyt parametrów treningu w tym przebyty dystans, prędkość czy ilość spalonych kalorii. Tym co podoba się użytkownikom jest płynna regulacja oporu, który ustawia się pokrętłem umieszczonym poniżej kierownicy. System magnetyczny pozwala na ustawienie oporu na maksymalnym poziomie 6 kg. Ważnym dla wygody wielu użytkujących jest też możliwość ustawienia wysokości siedziska. Ten dobry składany rowerek stacjonarny do 1000 zł ma zakres 7 stopni ustawiający wysokość siodełka. Zapewnia to bezproblemowe użycie sprzętu na przemian przez dorosłego i dziecko.

Wydajność układu krążenia i układu oddechowego zwiększysz, a także wzmocnisz mięśnie i poprawisz swoją ogólną kondycję za pomocą Iso Trade Malatec 9643 – magnetycznego roweru składanego.

 

Zalety

Funkcje komputera pokładowego: Wyświetlacz komputera pokazuje na bieżąco takie dane jak czas ćwiczeń, prędkość z jaką pedałuje ćwiczący, pokonany dystans, ilość spalonych kalorii, wartość pulsu w czasie rzeczywistym. Sprzęt ma także opcję skan, która pozwala na podgląd w/w wartości w konkretnych odstępach czasu.

Płynna regulacja oporu: Bezpośrednio pod kierownicą, w zasięgu ręki ćwiczącego znajduje się pokrętło regulacji siły oporu. Każdy z użytkowników może płynnie dobrać opór odpowiadający jego kondycji fizycznej.

Składanie: Model rowerka jest składany, co znacznie zmniejsza jego gabaryty i jest użyteczne, gdy rower trzeba przetransportować lub przechowywać. Specjalna blokada sprawia, że rower samoczynnie się nie rozłoży.

Stopki: Zarówno przednie, jak i tylne stopki są tak wykonane, aby stanowiły stabilną podstawę dla przyrządu do ćwiczeń. Są one również antypoślizgowe.

 

Wady

Sidełko: Siodełko jest regulowane w zakresie 7 stopni. Jednak wraz z jego unoszeniem oddala się też odległość siodełka od kierownicy. Nie dla wszystkich użytkowników jest to wygodna opcja.

 

 

 

 

Jaki rowerek stacjonarny składany wybrać?

 

Każdy z nas powinien uprawiać jakąś aktywność fizyczną, aby zadbać o swoje zdrowie. Obecnie mamy wiele możliwości, aby poprawić swoją kondycję, możemy bowiem biegać lub też uczęszczać na siłownię. Alternatywą jest również jeżdżenie na rowerze, co pomaga w spalaniu większej ilości kalorii, a jednocześnie nie jest to męczący sport, który dodatkowo mógłby na przykład obciążać nasze stawy. Jeśli właśnie taka aktywność Ci najbardziej odpowiada, to polecamy zainwestowanie w rowerek składany. Dzięki niemu będziesz w stanie poprawić swoją kondycję. Jaki więc rower stacjonarny kupić? W przypadku, gdy nie wiesz, jak zakupić właściwy sprzęt, polecamy Ci lekturę naszego poradnika, który podpowie, jak wybrać najlepsze składane rowerki stacjonarne.

Dlaczego model składany? Jeśli nie dysponujesz zbyt dużym metrażem w domu, warto jest zainwestować w sprzęt składany, który zaraz po zakończeniu ćwiczeń schowasz. Dzięki temu będziesz mieć dostatecznie dużo przestrzeni w domu i nie musisz rezygnować z aktywności, bo brakuje Ci miejsca na urządzenia do ćwiczeń.

Najlepszy składany rowerek stacjonarny w 2023 roku powinien być dostosowany do naszych możliwości. Dlatego, musimy zdecydować się, czy preferujemy modele pionowe czy poziome. Zasadniczą różnicą między tymi urządzeniami jest ich ułożenie w czasie ćwiczeń. Sprzęty leżące są przeznaczone dla osób z bólami kręgosłupa, które nie mogą przeciążać tą część ciała. Dobrym sposobem, gdy chesz zakupić rower stacjonarny składany dla siebie, jest zaplanowanie wycieczki do sklepu Decathlon, aby dokonać przymiarki rozmiaru i zdecydować o jego układzie.

Następnym podziałem, na jaki musimy zwrócić uwagę mechanizm oporu. Pod tym względem wyróżniamy rowery magnetyczne, mechaniczne oraz elektromagnetyczne. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą wagą, ze względu na ciężkie koło zamachowe, co przekłada się na płynną jazdę. Dzięki temu mamy zapewniony komfort ćwiczeń. Drugi typ sprzętów, odznacza się brakiem koła zamachowego. Na jego miejscu znajdziemy pasek lub rolkę, które gwarantują opór oraz płynną jazdę. Ostatni rodzaj rowerków, czyli produkty elektromagnetyczne posiadają mikroprocesor, który reguluje opór.

Pamiętaj, aby dopasować produkt do swojej wagi. Każda maszyna ma ograniczoną tolerancję obciążenia, która zazwyczaj wynosi od 100 kg do 120 kg. Nie bez znaczenia jest też intuicyjny system obsługi.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Antoni

January 27, 2022 at 10:28 am

Są jeszcze składane rowery stacjonarne posiadające przy siodełku oparcie na kręgosłup lędżwiowy . Polecam , zwłaszcza osobom starszym .

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

February 2, 2022 at 11:22 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać