Najlepszy stetoskop Spirit

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Stetoskopy Spirit – Ranking

 

Spirit CK-601CPF Internistyczny

 

Spirit CK-601CPF Internistyczny to stetoskop wyposażony w podwójną głowicę z dwutonową membraną. Za pomocą tego sprzętu możemy odsłuchać tony zarówno niskie, jak i wysokie. Dlatego też podczas badania nie ma konieczności wymiany głowicy z opcji membrany na lejek. Przy delikatnym nacisku głowicy słyszymy dźwięki o niskiej częstotliwości, z kolei przy mocniejszym uciśnięciu słyszalne są wysokie.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu pozytywnie oceniają jakość akustyki. Jak twierdzą, pozytywnie wpływa ona na komfort użytkowania. Dzięki temu, że część, którą przykładamy do ciała ma obwódkę, pacjent nie skarży się na dyskomfort związany z uczuciem zima. Lira zakończona jest bakteriostatycznymi, miękkimi i samo-uszczelniającymi się oliwkami. Gwarantuje to doskonałą izolację dźwięków.

W zestawie są: duże, miękkie czarne i szare oliwki wykonane z dobrej jakości gumy, specjalna płytka identyfikacyjna i zapasowa membrana. Cały stetoskop ma długość 71 cm, a litra 30 cm. Głowica sprzętu wykonana jest z obrobionej stali nierdzewnej w kolorze czarnym.

 

 

 

 

Spirit Medical CK-S606PF Pediatryczny

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Spirit Medical CK-S606PF Pediatryczny, sprzęt z tak zwaną pływającą membraną umożliwiającą osłuchiwanie tonów niskich i wysokich. Dzięki temu podczas badania nie musimy wymieniać membrany na lejek.

Ten stetoskop cechuje dobra jakość akustyki, dlatego też jego użytkownicy wydają same pozytywne opinie na temat komfortu użytkowania. Poza tym lekarze twierdzą też, że przyrząd jest trwały i niezawodny.

Przewód akustyczny jest produkowany w kilku wersjach kolorystycznych. Model ma obracaną głowicę, lejek oraz dwustronną membranę z przyjemną dla ciała obwódką. Co więcej, sprężyna dociskająca, która jest wewnątrz drenu ułatwia dezynfekcję. Do zestawu dodatkowo dołączono parę twardych i miękkich oliwek, a także identyfikator.

 

 

 

 

Spirit Majestic Series Adult CK-601T

 

Jeśli szukasz sprzętu internistycznego, zwróć uwagę na Spirit Majestic Series Adult CK-601T. Stetoskop ma podwójną, obracaną głowicę: lejek oraz jednotonową membranę. Podczas badania pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z przykładaniem zimnego elementu.

Osoby, które zakupiły ten przyrząd do badań wydają same pozytywne komentarze na jego temat. Twierdzą, że jest bardzo dobrze wykonany i ma wygodne oliwki, które podczas badań nie sprawiają bólu.

Do produkcji głowicy wykorzystano chrom. Ten stetoskop Spirit w dobrej cenie ma w zestawie dodatkową parę miękkich oraz twardych oliwek, a także zapasową membranę. Lira i głowica mają klasyczne wybarwienie, a pozostała część pokryta jest elastyczną i giętką gumą w kolorze czerwonym. Ułatwia to przechowywanie sprzętu.

 

 

 

 

Jaki stetoskop Spirit wybrać?

 

Zastanawiasz się, czym charakteryzują się najlepsze stetoskopy Spirit? W poniższym artykule znajdziesz kilka cennych informacji i wskazówek niezbędnych podczas zakupów, a także ranking trzech najbardziej popularnych produktów.

Stetoskopy Spirit to dobrej jakości sprzęty medyczne. Produkty firmy Spirit cechuje dobra jakość, trwałość i bezawaryjność. Spirit to azjatycki producent produktów medycznych w tym również stetoskopów. Jego instrumenty medyczne charakteryzują się niezawodnością. Na rynku firma działa od 1975 roku. Produkty tego przedsiębiorstwa są chętnie wybierane przez wielu lekarzy.

Najlepszy stetoskop Spirit w 2018 roku jest niezawodny, radzi sobie w różnych warunkach, aby lekarz mógł zbadać każdego pacjenta. Ważne, by zdecydować się na model, który jest wyposażony w dobrej jakości głowicę. Dobra obudowa sprzętu medycznego pozwala odsłuchać zarówno tony niskie, jak i wysokie. Przyrząd do badań składa się z lejka lub membrany, a czasem z obu tych części. Dobrze, jeśli model ma kilka tych elementów do wymiany, aby móc dobrze posłuchać oddech osób w różnym wieku.

Wykonanie sprzętu też jest ważne, gdyż stetoskop powinien służyć nam przez kilka lat. Materiały, z których jest wykonany, mają wpływ na jego trwałość. Do najpopularniejszych tworzyw możemy zaliczyć: aluminium, miedź, stop cynku, stal chirurgiczna oraz tytan.

Warto wspomnieć o oliwkach, czyli części, którą bezpośrednio wkładamy do ucha podczas badania. Przed zakupem dobrze jest je przetestować, aby w przyszłości korzystanie ze stetoskopu nie sprawiało nam problemu i oliwki nie uciskały.

Wybierając stetoskop przyjrzyjmy się drenom przewodzącym. Sprawdźmy, czy są dobrej jakości. Powinny transmitować dźwięk w czystej formie, więc muszą być na tyle grube, by stłumić szum otoczenia. Z drugiej jednak strony, gdy ten element jest miękki i giętki umożliwia łatwe przechowywanie. Sprzęt kardiologiczny powinien mieć odseparowane dreny, aby odsłuch był dokładniejszy.

Co z designem? Ma on znaczenie zwłaszcza w pediatrii, by dzieci nie bały się badania. Obecnie producenci oprócz czarnych modeli oferują produkty kolorowe z różnymi, dodatkowymi elementami.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ