Ranking 6 najlepszych nawigacji rowerowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.12.24

 

Nawigacja rowerowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Z naszych analiz wynika, że najlepszą nawigacją rowerową w 2020 roku jest Garmin Edge Explore 0100202910. Skąd to wiemy? Przejrzeliśmy setki opinii na temat różnych gadżetów sportowych. Pozwoliło nam to stwierdzić, które sprzęty zdobywają najwięcej pozytywnych opinii i są najczęściej polecane. Model marki Garmin wyróżnia przede wszystkim solidność wykonania i funkcjonalność. Ta nawigacja rowerowa jest prosta w konfiguracji. Ma wbudowane mapy, dzięki czemu rowerzysta może w łatwy sposób wyznaczać ciekawe trasy. Na liście dobrych sprzętów znalazła się też nawigacja rowerowa Wahoo ELEMNT ROAM GPS. Obsługuje ona m.in. czujniki serca i współpracuje z trenażerami. Czas działania baterii wynosi do 17 h.

6 najlepszych nawigacji rowerowych. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking nawigacji rowerowych powstał po to, aby pomóc konsumentom w podjęciu dobrej decyzji zakupowej. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby stworzyć rzetelny artykuł. Zebraliśmy w nim tylko te produkty, które zostały docenione przez rowerzystów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nawigacja rowerowa ma zainstalowaną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map. Jakość wykonania obudowy jest bardzo dobra. Z urządzenia można korzystać nawet w trakcie załamania pogody. Dotykowy ekran działa także podczas deszczu. Aplikacja Garmin Connect daje rowerzyście możliwość projektowania ciekawych tras.

Wady

Według tego, co podaje producent, czas pracy baterii wynosi do 12 h. W rzeczywistości jest on krótszy, szczególnie zimą, kiedy temperatura jest niższa.

Podsumowanie

Gadżet spełnia w szczególności oczekiwania rowerzystów amatorów. Sprzęt jest wygodny w obsłudze. Wyświetlacz jest na tyle duży, że można łatwo odczytać z niego potrzebne informacje. Konfiguracja nawigacji zajmuje niewiele czasu.

Drugi wybór

Zalety

Komputer rowerowy ma czytelny wyświetlacz ze specjalnym czujnikiem. Dostosowuje on intensywność światła do aktualnych warunków. Funkcja Back on track pozwala na szybkie wyznaczenie nowej ścieżki po zboczeniu z ustalonej trasy. Nawigacja działa sprawnie w różnych warunkach pogodowych.

Wady

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że konfiguracja sprzętu nie jest prosta. Niektórzy kupujący oczekiwali, że proces ten będzie przebiegał szybciej.

Podsumowanie

Nawigacja rowerowa ma dobrze zabezpieczony ekran. Jest on pokryty specjalnym szkłem ochronnym i dzięki temu wykazuje większą odporność na uszkodzenia. Bateria działa do 17 h po pełnym naładowaniu. Model ma kompaktową konstrukcję (5,8 cm x 8,9 cm x 1,7 cm).

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma wodoodporną obudowę, więc można z niego korzystać bez względu na warunki za oknem. Nawigacja dostarcza użytkownikowi jasne wskazówki dotyczące trasy, które są poprzedzane odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Gadżet jest łatwy w obsłudze.

Wady

Kupujący twierdzą, że wydajność baterii mogłaby być większa. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa do 10 h. Czasami ten czas jest krótszy.

Podsumowanie

Sprzęt jest dostępny w komplecie z kablem USB i specjalnym uchwytem do roweru. Nie trzeba tracić pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów. Nawigacja ma już wgrane mapy. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 320 x 480 pikseli. Wyświetlacz ma 3,5 cala.

 

1. Nawigacja Rowerowa Garmin Edge Explore 0100202910 

 

Nawigacja rowerowa Garmin Edge Explore 0100202910 to gadżet rowerowy, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Sprzęt ma klasę wodoszczelności IPX7. Jego waga wynosi 116 g, a wymiary są następujące: 10,5 cm x 5,5 cm x 2,2 cm. Urządzenie ma wbudowaną baterię litowo-jonową i czujniki GPS oraz akcelerometr. W zestawie znajdują się akcesoria montażowe, przewód microUSB i niezbędna dokumentacja.

Ta dobra nawigacja rowerowa ma czytelny, 3-calowy ekran. Prezentowane na nim informacje są dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu. Wyświetlacz jest dotykowy i można go obsługiwać nawet podczas deszczu i w rękawiczkach. Gadżet jest prosty w konfiguracji i można rozpocząć jego użytkowanie niemal tuż po rozpakowaniu.

Sprzęt ma dużo zalet, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących. Do jego atutów zaliczana jest m.in. funkcja LiveTrack, która pozwala na śledzenie rowerzysty w czasie rzeczywistym. Ciekawą opcją jest też GroupTrack. Działa ona w podobny sposób, tyle że jest skierowana do grup znajomych (do 50 osób).

 

 

 

 

2. Komputer Rowerowy Wahoo ELEMNT ROAM GPS 

 

Prezentujemy komputer rowerowy Wahoo ELEMNT ROAM GPS o wymiarach: 5,8 cm x 8,9 cm x 1,7 cm. Jego waga to zaledwie 93,5 g. Urządzenie jest przystosowane do pracy w różnych, nawet bardzo wymagających warunkach. Sprzęt działa w temperaturze od -20 st. C. do +50 st. C. Ekran jest pokryty szkłem ochronnym Gorilla Glass, więc istnieje mniejsze ryzyko jego uszkodzenia.

Nawigacja rowerowa ma czujnik natężenia światła, który dostosowuje ustawienia ekranu w zależności od warunków oświetleniowych. Akumulator po naładowaniu wystarcza do 17 h jazdy. Wodoszczelność obudowy jest na poziomie IPX7. Gadżet współpracuje z trenażerami Wahoo i urządzeniami z technologią ANT+.

Rowerzyści, którzy zdecydowali się kupić ten komputer rowerowy są zadowoleni z tego, jak działa. Użytkownicy doceniają mnogość dostępnych funkcji. Przydatna jest m.in. opcja Back on track, która zmienia trasę, jeśli skręci się w złym kierunku. Rowerzysta może też zapisywać ulubione miejsca, aby później nie mieć problemu z trafieniem do nich.

 

 

 

 

3. Nawigacja Rowerowa GPS Mio Cyclo 215

 

Nawigacja rowerowa Mio Cyclo 215 to sprzęt polecany przez wielu użytkowników. My również rekomendujemy jego zakup. Gadżet wykorzystuje technologię ANT+, więc jest kompatybilny z różnego rodzaju czujnikami tętna czy prędkości. Nawigacja ma masę 151 g, a jej wymiary to: Szerokość – 6,8 cm, wysokość – 11,4 cm i grubość – 1,8 cm. 

Z urządzenia można zacząć korzystać zaraz po jego rozpakowaniu. Sprzęt ma wgrane mapy OpenStreetMaps. Nawigacja ma kompaktową konstrukcję. Ekran jest płaski, ma 3,5 cali i powłokę antyodblaskową. Dzięki temu można odczytać z niego informacje w każdych warunkach. Sprzęt jest też wodoodporny.

W zestawie poza urządzeniem znajduje się mocowanie na kierownicę lub mostek i kabel USB. Jakość wykonania akcesoriów jest oceniana jako bardzo dobra. Kupującym podoba się to, że ze sprzętu można korzystać właściwie niezależnie od pogody. Ciekawa jest funkcja Surprise Me, która generuje 3 trasy do wyboru i daje możliwość odkrycia nowych miejsc.

 

 

 

 

4. Komputer Rowerowy z GPS Polar Plus M460 HR 

 

Nawigacja rowerowa Polar Plus M460 HR ma wiele funkcji treningowych, więc powinna spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. Komputer daje dostęp do wielu informacji m.in. o: Przebytym dystansie, sumie wzniesień i spadków terenu oraz strefach tętna, mocy i tempa. Użytkownik może ustalać swoje cele treningowe i sprawdzać najlepsze wyniki. Ekran ma wymiary: 34,6 mm x 34,6 mm. 

Sprzęt jest kompatybilny z różnymi systemami mocy Bluetooth Smart. Dołączona do zestawu bateria gwarantuje do 16 h pracy. Nawigację można łatwo sparować z telefonem i odbierać na niej powiadomienia. Z przodu na liczniku znajduje się lampa LED, która gwarantuje rowerzyście większą widoczność. 

Nawigacja jest dostępna w komplecie z uchwytem do roweru. Instalacja sprzętu przebiega bez problemu, o czym zapewniają konsumenci. Dodatkowo w opakowaniu znajduje się też nadajnik na klatkę piersiową Polar H10. 

 

 

 

 

5. Nawigacja Rowerowa Garmin Edge 130 Plus 0100238521 

 

Nawigacja rowerowa Garmin Edge 130 Plus 0100238521 to sprzęt, który przyda się miłośnikom jednośladów i długich przejażdżek. Gadżet waży 33 g i ma wymiary: 41 mm x 63 mm x 16 mm. Przekątna wyświetlacza wynosi 1,8 cala, a rozdzielczość to 303 x 230 pikseli. Bateria jest w stanie pracować do 12 h. 

Gadżet wykorzystuje różne systemy nawigacji satelitarnej, nie tylko GPS, ale też GLONASS i Galileo. To daje pewność, że sprzęt nie zawiedzie nas pod względem określania położenia. Nawigację można łatwo sparować ze swoim smartfonem i odbierać na jej ekranie powiadomienia z telefonu.

Sprzęt pozwala na przeprowadzanie analizy wydolności. Można na nim monitorować swój pułap tlenowy i tętno. Kupujący doceniają możliwości, jakie daje urządzenie. Mimo wielu funkcji pozostaje ono łatwe w obsłudze. Potwierdza to przeprowadzony test nawigacji rowerowych Garmin. Na plus jest też wysoka jakość wykonania sprzętu i czytelny ekran.

 

 

 

 

6. Komputer Rowerowy Bryton Rider 420E

 

Polecamy Twojej uwadze komputer rowerowy Bryton Rider 420E o wymiarach: Szerokość – 49,9 mm, wysokość – 83,9 mm i głębokość – 16,9 cm i wadze 67 g. Sprzęt jest mały, można go łatwo zamontować na kierownicy i mieć pewność, że będziemy mieć dobrą widoczność. To tania nawigacja rowerowa do kupienia za ok. 500 zł.

Komputer rowerowy działa nawet do 35 h po jednym pełnym ładowaniu. Wyświetlacz ma przekątną 2,3 cala. Urządzenie zlicza m.in. czas jazdy, prędkość, pokonany dystans, ilość spalonych kalorii i tętno. Nawigacja rowerowa obsługuje GNSS i ANT+. Sprzęt ma wodoodporną obudowę, więc można z niego korzystać także przy załamaniu pogody. 

Bryton Rider 420E to dobra i tania nawigacja rowerowa ciesząca się uznaniem kupujących. Jest ona wytrzymała i efektywnie działa w każdych warunkach. Opinie o nawigacjach rowerowych Bryton są dobre także z tego względu, że wyświetlacz jest czytelny bez względu na to, pod jakim kątem na niego patrzymy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nawigację rowerową kupić?

 

Nawigacje rowerowe są chętnie używane przez profesjonalnych rowerzystów. Coraz częściej po ten gadżet sportowy sięgają także amatorzy. Chcą oni mieć dostęp do informacji na temat trasy m.in. pokonanego dystansu czy spalonych kalorii i być pewni, że zawsze bez trudu dojadą do celu. Zamontowany na kierownicy sprzęt ułatwia pokonywanie trasy i może stanowić dodatkową motywację do szybszej, efektywniejszej jazdy. Osoby bez doświadczenia, które nigdy nie kupowały tego typu urządzenia zastanawiają się, jaka jest najlepsza nawigacja rowerowa. Na to pytanie szerzej odpowiadamy w naszym poradniku zakupowym. Zapraszamy do jego przeczytania. 

Jakość wykonania obudowy

Przede wszystkim należy być świadomym tego, że najlepsza nawigacja rowerowa musi być wytrzymała. Często wybieramy się na długie przejażdżki na rowerze i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zmieni się pogoda. Oczywiście możemy popatrzeć na prognozy, ale jak wiadomo, nie zawsze się one sprawdzają. Może się zdarzyć tak, że w połowie drogi, z dala od domu, zacznie mocno padać. Chowanie nawigacji rowerowej do plecaka czy specjalnego etui nie jest dobrym rozwiązaniem. O ile będziemy w stanie dobrze zabezpieczyć sprzęt, o tyle stracimy wskazówki, które w większości przypadków są niezbędne do dojechania do celu. Co należy zrobić? Najlepiej wybrać nawigację rowerową z wodoodporną obudową. Dobre zabezpieczenie przed deszczem daje pewność, że urządzenie sprawdzi się w każdej sytuacji. Można także dokupić specjalny pokrowiec, który będzie stanowił dodatkową ochronę sprzętu. Warto też zweryfikować, w jakiej temperaturze sprzęt może działać. Zazwyczaj zakres ten wynosi od -10 st. C. do +40 st. C., ale może być nieco większy lub mniejszy.

 

Ekran

Jaką nawigację rowerową wybrać, aby zapewnić sobie wysoki komfort jej użytkowania? Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania ekranu. Wielu rowerzystów poleca modele z dotykowym wyświetlaczem, ale tylko wtedy, kiedy można go swobodnie obsługiwać także w rękawiczkach. Popularnością cieszą się też sprzęty ze zwykłymi ekranami z umieszczonymi obok przyciskami. Ekran powinien być odpowiednio duży i czytelny. Dobrym wyborem będę modele ze specjalnymi czujnikami, które automatycznie dopasowują jasność wyświetlacza zależnie od aktualnie panujących warunków oświetleniowych. Ekran w nawigacji rowerowej powinien mieć też dodatkową powłokę wzmacniającą, którą zabezpiecza przed uszkodzeniem i powłokę antyrefleksyjną, Dzięki tej ostatniej można łatwo odczytywać wyświetlane informacje nawet w ostrym słońcu.

 

Dostępne funkcje

Prawie każda osoba zainteresowana zakupem nawigacji rowerowej chce zainwestować w możliwie najbardziej funkcjonalny sprzęt. Oczywiście innych, bardziej rozbudowanych opcji mogą szukać profesjonalni rowerzyści, a inne potrzeby mają amatorzy. Punktem wspólnym jest jednak to, że każdy szuka urządzenia z dobrym sygnałem GPS, w którym można szybko i intuicyjnie ustalać trasę. Nawigacja powinna też dokładnie zliczać pokonany dystans, tempo czy ilość spalonych kalorii. Poza standardowymi funkcjami są też bardziej wyszukane opcje np. LiveTrack. Funkcja ta pozwala na udostępnienie swojego położenia rodzinie i znajomym. Istnieje też możliwość śledzenia innych rowerzystów, a wszystko dzięki GroupTrack. Niektóre nawigacje rowerowe samodzielnie przygotowują kilka nowych tras do wyboru, biorąc pod uwagę czas i dystans (funkcja znana pod nazwą SupriseMe). Ta opcja pozwala na doświadczenie czegoś nowego i oszczędzenie czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na samodzielnie opracowywanie trasy.

 

Pojemność akumulatora

Podczas wybierania najlepszego urządzenia, należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanego w nim akumulatora. Najlepiej sprawdzić, ile bateria jest w stanie wytrzymać po pełnym naładowaniu. Informacje na ten temat są podawane w opisie produktu. Warto je zweryfikować, czytając także opinie na temat konkretnej nawigacji rowerowej. Większość ekspertów przyznaje, że dobrym wyborem są nawigacje z baterią litowo-jonową, która gwarantuje stabilność nawet podczas zmiennych warunków pogodowych. Ponadto zapewnia ona równomierny proces ładowania. 

 

Mocowanie 

Każdą nawigację rowerową należy zamontować na kierownicy roweru. W związku z tym dobry produkt musi mieć w zestawie wszystkie akcesoria potrzebne do instalacji. Mowa tutaj nie tylko o solidnym uchwycie, ale też wszystkich śrubach. W komplecie musi też znajdować się przewód przeznaczony do ładowania urządzenia. 

Parowanie z telefonem

Konsumenci decydują się na zakup nawigacji rowerowej przede wszystkim z tego względu, że chcą mieć łatwy dostęp do przydatnych funkcji. Czasami monitorowanie parametrów jazdy nie wystarcza. Rowerzyści chcą też móc odbierać z poziomu wyświetlacza powiadomienia z telefonu. Jest to możliwe po jego wcześniejszym sparowaniu z nawigacją. Warto wiedzieć, że tworzone przez producentów gadżetów sportowych aplikacje monitorujące aktywność użytkownika umożliwiają dostęp do rozbudowanych statystyk stanowiących nierzadko dodatkową motywację do bardziej wytężonej pracy. Dobra nawigacja powinna bez trudu współpracować z popularnymi aplikacjami sportowymi, takimi jak Endomondo i Strava. Zapisywane są na nich dane treningowe, które można udostępniać np. w mediach społecznościowych, aby zachęcić innych do aktywności fizycznej.

 

Nawigacje rowerowe w dobrych cenach

Cena nawigacji rowerowej zależy od jej funkcjonalności, popularności producenta i jakości wykonania. Za modele przeznaczone dla profesjonalistów trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Urządzenia spełniające oczekiwania amatorów kosztują od 500 zł w górę. Nie warto jednak sugerować się tylko ceną. Owszem, jest ona ważna, ale większe znaczenie ma jakość czujnika GPS, solidność obudowy i ilość dostępnych funkcji. To te cechy w głównej mierze wpływają na zadowolenie z użytkowania sprzętu. Pamiętajmy, że inwestujemy w urządzenie, które ma nam służyć przez wiele sezonów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ