contact
contact

Negatywne skutki siedzącego trybu życia dla zdrowia

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

Artykuł sponsorowany

 

Siedzący tryb życia stał się dla wielu z nas elementem codzienności. Praca przy komputerze, długie godziny spędzone przed telewizorem, przemieszczanie się w większości miejsc samochodem — brzmi znajomo? Wszystko to wpływa na ograniczoną aktywność fizyczną, która niesie ze sobą szereg konsekwencji dla Twojego zdrowia. W trosce o kondycję, a także promienny i młodzieńczy wygląd, warto zadbać o regularną aktywność fizyczną oraz naturalne wsparcie od środka. Zbilansowana dieta w połączeniu z ruchem i suplementacją kolagenu wspiera zdrowy styl życia*.

 

Siedzący tryb życia — skutki dla zdrowia

Aktywność fizyczna odgrywa istotną rolę w pracy wielu narządów i układów. Uprawianie sportu przynosi szereg korzyści — wzmacnia mięśnie oraz stawy, pomaga zachować odpowiedni poziom cholesterolu i cukru we krwi, wspiera pracę układu krążenia. Mała ilość ruchu jest niekorzystna dla zdrowia. Wśród nich wymienić można otyłość, cukrzycę typu 2, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze czy choroby nowotworowe. Siedzący tryb życia to też często wady postawy, bóle pleców czy szyi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Niska aktywność fizyczna wpływa też negatywnie na samopoczucie i ogólną jakość życia. Mówi się, że długie i częste siedzenie wpływa na Twoje zdrowie porównywalnie do regularnego palenia papierosów.

 

 Jak zadbać o zdrowie przy siedzącym trybie życia?

Przede wszystkim — częściej się ruszaj. Małymi krokami włącz więcej ruchu do swojej codziennej rutyny. Możesz np. wybrać schody zamiast windy, pójść pieszo do sklepu, częściej spacerować czy rozmawiać przez telefon na stojąco. Postaraj się też robić przerwy w pracy i oderwać się od biurka. Obowiązki domowe też mogą okazać się pomocne! Odkurzanie czy mycie okien to dodatkowa dawka ruchu. Zaplanuj aktywne weekendy — może być to długi, rodzinny spacer czy praca w ogródku. Pamiętaj jednak, że aktywność fizyczna to nie wszystko. Istotne znaczenie ma również wsparcie organizmu od środka. Zadbaj o prawidłowo zbilansowaną dietę, której podstawę stanowią warzywa i owoce. Zwróć uwagę na to, aby nie zabrakło w niej produktów zbożowych, szczególnie pełnoziarnistych, produktów mlecznych czy orzechów. Ogranicz spożycie mięsa na rzecz ryb, jaj i nasion roślin strączkowych. Jak najrzadziej wybieraj słodycze i cukier, tłuszcze zwierzęce oraz alkohol. Nie zapomnij też o piciu wody — przynajmniej 1,5 l dziennie. Dodatkowym wsparciem od środka może być również regularna suplementacja kolagenu.

Białko to wspiera kondycję włosów, skóry i paznokci, pomagając w odzyskaniu ich blasku.

Kolagen pomaga zachować sprawność  mięśniom i kościom, i stanowi bardzo ważne wsparcie zdrowego stylu życia*.

Wypróbuj produkty Vital Proteins — marki kolagenu nr 1 w USA**. To 100 % kolagenu w proszku, w największej dziennej porcji. Dzięki bezzapachowej i bezsmakowej formule możesz wykorzystać go jako dodatek do ulubionego napoju czy dania — ciepłego, jak i zimnego. Uzupełnij swoją codzienną rutynę kolagenem i poczuj się Vital!

 


  •  *Kolagen jest białkiem. Białko wpływa na utrzymanie masy mięśniowej  oraz przyczynia się do wzrostu, a także do utrzymania zdrowych kości.
  • **SPINS, Total US MULO + NATURAL ENHANCED, okres 52 tygodni (wstecz od 30.10.2022).

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ