Ranking 9 najlepszych opasek sportowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Opaska sportowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas każdej aktywności fizycznej warto mieć urządzenie, które pozwoli kontrolować trening, spalane kalorie, czy tętno. Dla osób lubiących wysiłek i regularne ćwiczenia sprawdzi się opaska sportowa Samsung Galaxy Fit-e SM-R375. To niewielkie urządzenie, ważące zaledwie 15 g, które pozwoli kontrolować przebieg treningu. Oprócz podstawowych pomiarów pulsu opaska monitoruje także fazy snu. Dzięki temu umożliwia właściwe zadbanie o zdrowie, na które wpływa wiele czynników. Jeżeli nie zabierasz ze sobą telefonu na trening, dobrym pomysłem będzie założenie opaski sportowej Xiaomi Mi Band 4, która umożliwia połączenie z różnymi aplikacjami w smartfonie. Dzięki temu można nie tylko sprawdzić powiadomienia, ale także słuchać ulubionej muzyki podczas treningu.

9 najlepszych opasek sportowych. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli lubisz aktywność fizyczną i chcesz mieć możliwość dokładnego prześledzenia swojego treningu, warto zaopatrzyć się w opaskę sportową. Jest to niewielkie urządzenie, które mierzy parametry Twojego ciała i pomaga poprawić zdrowie i kondycję organizmu. Wybór sprzętu do ćwiczeń może być trudny, dlatego przygotowaliśmy ranking opasek sportowych, aby pomóc Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą opaski sportowej Samsung jest nieduża waga urządzenia, 15 g, nie przeszkadza więc podczas treningu. Ponadto model ma wytrzymałą baterię, która może działać bez ładowania nawet przez tydzień. Opaska jest wykonana z wodoodpornego materiału. Model Samsung monitoruje nie tylko przebieg treningu, ale także fazy snu.

Wady

Wadą modelu Samsung jest jakość materiału, z którego wykonano ekran. Powłoka łatwo ulega zarysowaniom, co wpływa negatywnie na wygląd urządzenia oraz może powodować problemy z obsługą opaski.

Podsumowanie

Opaska sportowa Samsung sprawdzi się do codziennego monitorowania przebiegu treningu. Oprócz kontroli ćwiczeń może także czuwać nad jakością snu, sprawdzając, czy organizm wkracza we wszystkie fazy wypoczynku. Model Samsung jest lekki i wygodny, dlatego nie przeszkadza podczas treningu. Wodoodporna obudowa zapewnia ochronę całego urządzenia.

Drugi wybór

Zalety

Opaska sportowa Xiaomi umożliwia personalizowanie wyświetlanych informacji. Można kontrolować na niej przebieg wykonywanych ćwiczeń, a także odbierać powiadomienia ze smartfona oraz słuchać muzyki z aplikacji. Opaska sprawdza się także do monitorowania snu i pozwala nabrać zdrowych nawyków podczas odpoczynku.

Wady

Opaska Xiaomi umożliwia liczenie przebytych kroków, jednak funkcja często nie działa prawidłowo, podając błędną liczbę. Nie sprawdza się więc dla osób, których trening ogranicza się do wykonania określonej ilości kroków.

Podsumowanie

Model Xiaomi to opaska sportowa, która umożliwia monitorowanie treningu oraz połączenie ze smartfonem. Dzięki temu na urządzeniu wyświetlane są powiadomienia oraz odtwarzana jest muzyka. Lekka i wygodna konstrukcja sprawia, że opaskę można nosić także w czasie snu, monitorując jakość wypoczynku. Urządzenie wskazuje, kiedy sen był głęboki, a kiedy płytki.

Rozważ też

Zalety

Huawei Smart Band to opaska, która pozwoli monitorować przebieg treningu i jakość wykonywania ćwiczeń. Bardzo jasna matryca ułatwia korzystanie z urządzenia nawet w słoneczne dni. Opaska umożliwia odbieranie powiadomień z telefonu. Jej zaletą jest także wodoodporna obudowa. Opaska ma wbudowany lokalizator GPS, co ułatwia trening w plenerze.

Wady

Wadą opaski Huawei jest błędne mierzenie poszczególnych etapów snu, często nie rejestruje przebudzenia w ciągu nocy. Model może także niepoprawnie wskazywać poszczególne dane podczas treningu w wodzie.

Podsumowanie

Opaska sportowa Huawei sprawdzi się podczas treningów na zewnątrz, takich jak jazda na rowerze lub bieganie. Oprócz tętna mierzy także przebytą trasę, dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS. W efekcie można dokładnie zaplanować każdy szczegół treningu. Opaska sportowa wspomaga wyrabianie zdrowych nawyków i pozwala kontrolować parametry ciała podczas ćwiczeń.

 

Opaska sportowa Samsung

 

1. Opaska Sportowa Samsung Galaxy Fit-e SM-R375

 

Do codziennych treningów dobrze sprawdzi się opaska sportowa Samsung Galaxy Fit-e SM-R375, którą wykonano z lekkiego materiału, waży jedynie 15 g. Producent oferuje także zamienne tarcze, które można dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu opaska sportowa Samsung może być spersonalizowanym gadżetem. Bateria w urządzeniu może pracować nawet przez tydzień bez ładowania, czas jej działania zależy przede wszystkim od intensywności użytkowania.

Opaska Samsung monitoruje trening i śledzi przebieg aktywności fizycznej, na zakończenie ćwiczeń dba o odpowiednią motywację, wysyłając powiadomienia. Urządzenie może także nieustannie kontrolować puls i zapisywać wyniki pomiarów w specjalnej aplikacji. Opaska sportowa Samsung sprawdzi się także podczas snu. Monitoruje, w jaki sposób organizm wchodzi w kolejne fazy wypoczynku. Dzięki temu sprzęt umożliwia rozwinięcie zdrowych nawyków snu. Opaska może także wyświetlać powiadomienia z telefonu poprzez połączenie Bluetooth.

Użytkownicy chwalą opaskę sportową Samsung za sposób wykonania oraz funkcjonalność. Urządzenie sprawdza się podczas różnego rodzaju treningów. Zaletą modelu Samsung jest także wytrzymałość baterii.

 

 

 

 

Opaska sportowa Xiaomi

 

2. Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 4

 

Wśród najlepszych sprzętów do monitorowania aktywności fizycznej nie może zabraknąć opaski sportowej Xiaomi Mi Band 4. Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala. W rezultacie wszystkie informacje są dobrze widoczne, a korzystanie z urządzenia jest komfortowe. Jasny ekran ułatwia odczytywanie danych nawet w słoneczny dzień. Opaska Xiaomi umożliwia połączenie jej z telefonem, dzięki czemu powiadomienia ze smartfona pojawiają się na ekranie urządzenia. Sprzęt może odtwarzać muzykę z platformy Spotify, co uprzyjemni każdy trening.

Opaska sportowa Xiaomi może rozpoznać 6 różnych rodzajów aktywności fizycznej – bieżnia, ćwiczenia, bieganie, spacer, pływanie i jazda na rowerze. Monitoruje takie parametry jak puls, spalone kalorie oraz pokonany dystans. Opaskę wykonano z wodoodpornego materiału, który chroni urządzenie nawet na głębokości 50 m. Ponadto urządzenie nadaje się nie tylko do monitorowania treningów, ale także sprawdzi podczas wypoczynku. Sprzęt analizuje sen oraz poszczególne jego fazy i ułatwia relaks.

Konsumenci podkreślają, że model Xiaomi to dobra i tania opaska sportowa do różnych typów aktywności fizycznej. Dzięki połączeniu z telefonem można kontrolować powiadomienia oraz słuchać muzyki podczas treningu.

 

 

 

 

Opaska sportowa Huawei

 

3. Opaska Huawei Smart Band 3 Pro 

 

Jeżeli szukasz dobrego sprzętu wspomagającego trening, warto rozważyć użyteczność opaski Huawei Smart Band 3 Pro. Jest to niewielkie urządzenie, które zakłada się na nadgarstek, aby monitorować przebieg treningu. Model 3 Pro ma ekran o przekątnej 0,95 cala, dlatego wyświetlane parametry są dobrze widoczne. Matryca AMOLED umożliwia dotykową obsługę urządzenia, a żywe barwy i jasność wyświetlacza ułatwiają odczytanie danych nawet w słoneczną pogodę. Opaska sportowa Huawei łączy się ze smartfonem i wyświetla powiadomienia z telefonu.

Model Huawei 3 Pro wykonuje precyzyjne pomiary tętna dzięki kombinacji podczerwieni oraz algorytmu TruSeen 3.0. Monitorowanie pracy serca odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy, dlatego uzyskane dane odzwierciedlają rzeczywistą kondycję organizmu. Opaska sportowa Huawei jest wyposażona w moduł GPS, który umożliwia sprawdzenie obecnej lokalizacji oraz zaplanowanie trasy treningu.

Przeglądając opinie o opasce Huawei, można zauważyć, że konsumenci polecają produkt. Zaletą jest duży i jasny wyświetlacz oraz możliwość połączenia ze smartfonem. Opaska umożliwia kontrolowanie pracy serca i dopasowanie rodzaju treningu do swoich możliwości.

 

 

 

 

Opaska sportowa dla dzieci

 

4. Smartband Garmin Vivofit jr. Digi Camo

 

Podczas aktywności fizycznej dokładny pomiar parametrów ciała przydaje się nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Dla młodszych sportowców dobrze sprawdzi się opaska sportowa Smartband Garmin Vivofit jr. Digi Camo. Jest to urządzenie z gumowym paskiem, które waży tylko 17 g. Dzięki temu nie będzie przeszkadzać dziecku podczas wykonywania ćwiczeń. Opaska sportowa dla dzieci ma ładny, kolorowy design, z pewnością spodoba się najmłodszym.

Opaska współpracuje z najpopularniejszym systemem operacyjnym Android. W urządzeniu znajduje się kilka funkcji przydatnych podczas treningu, między innymi krokomierz oraz akcelerometr, mierzący przyspieszenie w czasie biegu. Opaska sportowa dla dzieci wyposażona jest także w stoper, aby mierzyć czas treningu lub umożliwić zdrową rywalizację z rówieśnikami. Urządzenie może mierzyć jakość snu oraz poszczególnych jego faz, a także łączną długość odpoczynku.

Zaletą opaski Garmin Vivofit jest kolorowy design i gumowy pasek, który nie uwiera nadgarstków dziecka. Ponadto użytkownicy chwalą model za szybkość pomiarów i możliwość kontrolowania czasu aktywności fizycznej.

 

 

 

 

Opaska sportowa z GPS

 

5. Opaska Sportowa Garett Fit 23

 

Dla aktywnych fizycznie, którzy poszukują dobrego wsparcia w czasie treningu zarówno na siłowni, jak i na zewnątrz sprawdzi się opaska sportowa Garett Fit 23. Urządzenie działa jak prywatny trener – oblicza ilość potrzebnych kalorii, ułatwia utrzymanie zbilansowanej diety i motywuje do ćwiczeń. Urządzenie ma stopień ochrony IP54, oznacza to, że do wnętrza opaski nie przedostają się żadne pyłki, a także, że sprzęt jest odporny na zachlapanie. Specjalna aplikacja pobrana na smartfona umożliwia połączenie go z opaską.

Opaska sportowa z GPS umożliwia ustalenie dokładnej lokalizacji nawet w terenach oddalonych od miast. Ponadto urządzenie wyposażono w termometr oraz barometr, które ułatwiają określenie zmian pogody. Jest to szczególnie przydatne w górach, gdzie aura zmienia się nieustannie. Opaska mierzy tętno i pozwala dostosować rodzaj treningu do własnych możliwości. Ponadto sprzęt monitoruje przebieg snu oraz przypomina o zaniedbanej aktywności fizycznej.

Przeglądając opinie o opaskach sportowych, można zauważyć, że konsumenci są zadowoleni z zakupu modelu Garett. Jest on estetycznie wykonany, dyskretny i lekki, dzięki czemu nie przeszkadza w treningu. Zaletą urządzenia jest lokalizator GPS, który ułatwia aktywność fizyczną na otwartej przestrzeni.

 

 

 

 

Opaska sportowa damska

 

6. Smart Opaska Sportowa Honor band 5

 

Smart Opaska Sportowa Honor band 5 to elegancki sprzęt dla kobiet, ułatwiający aktywność fizyczną. Urządzenie ma kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala, którym można sterować dotykowo lub przyciskiem Home. Tarczę można dowolnie zmieniać, wykorzystując funkcję zmiany w ustawieniach. Sprzęt jest wodoodporny, wytrzymuje zanurzenie na głębokość 50 m, sprawdzi się więc jako opaska sportowa do pływania. Urządzenie można połączyć ze smartfonem, dzięki czemu wyświetlane będą powiadomienia o połączeniach, wiadomościach oraz alarm i minutnik.

Model Honor band 5 przez całą dobę monitoruje tętno, również podczas snu. Do nocnego odpoczynku przeznaczona jest funkcja TruSleep Huawei, która rejestruje wszystkie fazy snu i pozwala stworzyć zdrowe nawyki do efektywnego wypoczynku. Damska opaska sportowa ma także wbudowany krokomierz, może sprawdzać ilość spalonych kalorii oraz długość przebytej trasy.

Zaletą urządzenia jest estetyczny design oraz duży, kolorowy wyświetlacz. Użytkownicy doceniają łatwość obsługi oraz precyzyjność wykonywanych pomiarów. Opaska sprawdza się zarówno podczas treningów na zewnątrz, jak i w wodzie.

 

 

 

 

Opaska sportowa Garmin

 

7. Smartband Garmin Vivofit 4

 

Codzienne treningi będą większą przyjemnością dzięki opasce sportowej Smartband Garmin Vivofit 4. Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz, który ułatwia obsługę. Ponadto opaska ma bardzo wydajną baterię, która może pracować nawet przez rok bez ładowania. Urządzenie jest wodoodporne. Opaska sportowa Garmin monitoruje ilość wykonanych kroków, przebyty dystans, spalone kalorie oraz dba o odpowiednią ilość snu. Urządzenie można spersonalizować, zmieniając nie tylko motywy tarczy, ale także tworząc trening dostosowany do własnych potrzeb.

Opaska łączy się z serwisem Garmin Connect, na którym można zapisywać aktywność fizyczną i planować kolejne treningi. Urządzenie umożliwia sprawdzenie pogody oraz ustawienie przypomnień i alarmów. Opaska rozpoznaje rodzaj wykonywanej aktywności i mierzy odpowiednie parametry ciała. Dzięki funkcji Toe-to-Toe można zmierzyć się z dzieckiem na ilość wykonanych kroków. Tryb automatycznie łączy się z innym urządzeniem Garmin, motywując do wzajemnej rywalizacji.

Wśród opinii na temat opaski Garmin przeważają pozytywne oceny użytkowników. Zaletą modelu Vivofit 4 jest wydajna bateria oraz wielofunkcyjność urządzenia. Opaska nie tylko usprawnia, ale także umila codzienne treningi.

 

 

 

 

Opaska sportowa na rękę

 

8. Opaska Fitbit Charge 3

 

Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci dbać o kondycję i dobrą sylwetkę przez cały dzień, dobrym wyborem będzie opaska Fitbit Charge 3. Jest to minimalistyczne urządzenie, które pasuje także do eleganckiego stroju. Dzięki temu możesz kontrolować ilość kroków lub przebytą trasą nawet w drodze do pracy. Opaska sportowa na rękę Fitbit może towarzyszyć Ci w każdej sytuacji. Urządzenie jest wodoodporne, można zanurzyć je nawet na 50 m. W czasie nocnego odpoczynku opaska monitoruje kolejne fazy snu i ułatwia pełen relaks.

Oprócz mierzenia podstawowych parametrów, takich jak tętno czy ilość wykonanych kroków, model Fitbit Charge 3 umożliwia również sprawdzenie aktualnej i przewidywanej pogody. Dzięki temu wychodząc z domu, możesz odpowiednio przygotować się na każde warunki. Opaska łączy się ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach i wiadomościach. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które można mieć zawsze przy sobie.

Użytkownicy urządzenia Fitbit Charge 3 podkreślają, że jest to dobra opaska sportowa, która ułatwia dbałość o zdrowie i pomaga wyrobić odpowiednie nawyki. Jej zaletą jest trwałość i wodoszczelność, dzięki czemu można zabrać ją nawet pod prysznic.

 

 

 

 

Opaska sportowa do pływania

 

9. Fitness Bransoletka Xiaomi Mi Band 3

 

Fitness Bransoletka Xiaomi Mi Band 3 to wielofunkcyjne urządzenie, które ułatwia codzienne życie. Przede wszystkim monitoruje aktywność fizyczną i motywuje do osiągania coraz lepszych wyników. Pulsometr, w który wyposażono opaskę Xiaomi, pozwala dobrać rodzaj ćwiczeń do możliwości swojego organizmu. Urządzenie może także połączyć się z telefonem, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować przychodzące połączenia, wiadomości i powiadomienia. Opaska ma funkcję szukania smartfona.

Model Mi Band 3 to także zegarek. Opaska sportowa ma funkcję automatycznego alarmu, który powiązany jest z budzikiem w telefonie. Ponadto urządzenie monitoruje poszczególne etapy snu i pozwala kontrolować jakość wypoczynku. Opaska Xiaomi ma wyświetlacz o przekątnej 0,78 cala, sterowany dotykowo. Wszystkie informacje są dobrze widoczne, nawet podczas treningu na zewnątrz. Urządzenie ma szczelną obudowę, która nie przepuszcza wody. Opaska sprawdzi się więc podczas ćwiczeń na basenie.

Wśród opinii o opasce Xiaomi Mi Band 3 przeważają pozytywne komentarze. Konsumenci doceniają szczelność urządzenia, która sprawdza się nie tylko podczas pływania, ale także w czasie treningu na deszczu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką opaskę sportową kupić?

 

Treningi poprawiające kondycję i zdrowie organizmu to nie tylko godziny spędzone na siłowni, ale także jazda na rowerze, pływanie, a nawet szybki spacer. Każda aktywność fizyczna musi być dostosowana do możliwości organizmu i stanu zdrowotnego. Dlatego wykonując jakiekolwiek ćwiczenia, warto kontrolować parametry swojego ciała. W tym celu dobrze sprawdzi się opaska sportowa, którą zakłada się na nadgarstek. To niewielkie urządzenie może mierzyć nie tylko puls, ale także wiele innych parametrów, takich jak ilość zrobionych kroków, czy pokonany dystans. Jeżeli chcesz świadomie wykonywać treningi i dopasować ćwiczenia do swoich potrzeb, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Nasz przewodnik pozwoli Ci zdecydować, jaką opaskę sportową wybrać, aby najlepiej odpowiadała stylowi życia, jaki prowadzisz.

Jak działa opaska sportowa?

Opaska sportowa przypomina zegarek. Jest lekka i wytrzymała, dlatego sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju treningów. Zadaniem urządzenia jest monitorowanie podstawowych funkcji organizmu, przede wszystkim tętna. Większość dostępnych modeli umożliwia kontrolę jakości snu, poszczególnych jego faz oraz ogólnego czasu wypoczynku. Urządzenie zakłada się na nadgarstek, dzięki czemu pomiary są precyzyjne. Najlepsza opaska sportowa to taka, która umożliwia poprawę jakości życia. Sprzęt wskazuje, jakie aktywności są wskazane dla organizmu, a które ćwiczenia powodują nadmierny wzrost ciśnienia krwi. Opaska sprawdza się więc zarówno dla sportowców, jak i osób rozpoczynających aktywny styl życia.

Urządzenie, które zakłada się na nadgarstek, nie tylko mierzy tętno, ale także kontroluje rodzaj wykonywanego treningu. W zależności od funkcji danego modelu pomiar może dotyczyć ilości wykonanych kroków, spalonych kalorii lub powtórzeń serii ćwiczeń. Niektóre opaski wyświetlają przebytą trasę oraz pokonane kilometry. Większość modeli umożliwia zapisanie wszystkich parametrów, w pamięci urządzenia lub poprzez specjalną aplikację, dzięki czemu można łatwo śledzić postępy w treningu. Opaski sportowe nierzadko motywują do dalszego działania, pozwalają opracować plan na następne dni oraz kontrolować efekty ćwiczeń.

 

Funkcje opasek sportowych

Oprócz podstawowych pomiarów parametrów ciała oraz wykonywanych ćwiczeń, opaski sportowe często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Producenci wykorzystują wodoodporne materiały do stworzenia obudowy urządzenia. Dzięki temu można nie tylko zabierać opaskę na basen, ale nie trzeba także zdejmować jej, biorąc prysznic po treningu. Wodoszczelna opaska chroni urządzenie podczas aktywności na zewnątrz w czasie deszczu. Dostępne modele nierzadko umożliwiają połączenie z aplikacją w smartfonie, co sprawia, że wszystkie pomiary są zapisywane. W efekcie planowanie kolejnych treningów i monitorowanie postępów będzie łatwiejsze. Opaska może połączyć się z telefonem i wyświetlać najważniejsze powiadomienia. Nie trzeba zabierać na trening kilku urządzeń, wystarczy niewielki sprzęt na nadgarstku. Wyświetli przychodzące połączenia, wiadomości lub alarm. Dodatkową funkcją może być tryb szukania telefonu, który ułatwia zlokalizowanie smartfona.

Opaska sportowa może także powiadamiać o aktualnej oraz przewidywanej pogodzie, co pomaga podczas planowania treningów na zewnątrz. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia, jest lokalizator GPS. Jest on szczególnie przydatny podczas aktywności fizycznej na zewnątrz, która wymaga przebycia określonej trasy, na przykład podczas biegania lub jazdy na rowerze. Moduł GPS umożliwia określenie lokalizacji nawet w czasie górskich wędrówek. Przydatną funkcją może być pomiar spalanych kalorii, a przede wszystkim analiza składu ciała. Opaska powiadamia, jaka jest ilość wody, tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej w organizmie. Na podstawie danych można stworzyć odpowiedni program treningowy.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając opaskę sportową?

Szukając odpowiedniej opaski sportowej, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim ważna jest wytrzymałość baterii. Jeżeli urządzenie będzie często użytkowane, jego czas pracy powinien być wydłużony. Opaski, które wykorzystywane są sporadycznie, mogą mieć słabszą baterię, która wymaga częstego podłączania do źródła zasilania, nie częściej jednak niż raz na kilka dni. Zwróć także uwagę na materiał, z którego wykonano opaskę. Nie może on powodować uczulenia na skórze ani ocierać nadgarstków. Istotny jest także rozmiar oraz typ wyświetlacza. Jeżeli trening odbywa się na zewnątrz, warto wybrać opaskę z ekranem, na którym informacje są dobrze widoczne nawet w słoneczny dzień. Kiedy wybierasz urządzenie, sprawdź, czy ma regulowany pasek oraz, czy wszystkie funkcje są dobrze dopasowane do rodzaju aktywności. Odpowiedź na pytanie, jaka jest najlepsza opaska sportowa, zależy od indywidualnych czynników. Dobre urządzenie musi być przede wszystkim dopasowane do potrzeb oraz typu treningu.

Ceny opasek sportowych

Ceny opasek sportowych różnią się w zależności od dodatkowych funkcji. Najtańsze modele można znaleźć za ok. 90 zł. Urządzenia z dużym i kolorowym wyświetlaczem kosztują ok. 130 zł. Opaski sportowe w dobrych cenach z wbudowanym modułem GPS można znaleźć w wielu sklepach. Kosztują od ok. 260 zł do 300 zł. Modele przeznaczone dla dzieci, które oprócz kolorowego wzornictwa mają wiele ciekawych funkcji zachęcających do aktywności fizycznej, można zakupić za ok. 300 zł. Opaska sportowa, która swoim wyglądem pasuje nawet do eleganckich ubrań, kosztuje ok. 490 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Jak działa opaska sportowa?

Opaska sportowa działa jak niewielki komputer. Urządzenie ma zainstalowane specjalne oprogramowanie oraz zamontowane czujniki, które umożliwiają monitorowanie niektórych parametrów. Ponieważ opaska znajduje się na nadgarstku, może precyzyjnie zmierzyć puls. Jeżeli urządzenie wyposażone jest w dodatkowe funkcje, na przykład krokomierz, może rozpoznawać rodzaj wykonywanego treningu i monitorować jego przebieg. Opaski, jak i inne podobne urządzenia, najczęściej działają na zasadzie mechanizmu, który za pomocą impulsów elektrycznych rejestruje typ aktywności fizycznej. Oprócz mierzenia przebiegu treningu, wiele modeli opasek sportowych może także rozpoznawać fazy snu. Urządzenie rozpoznaje rodzaj wykonywanych ruchów oraz tętno i na podstawie zebranych informacji analizuje nocny wypoczynek.  

 

P2: Jak nosić sportową opaskę?

Aby opaska sportowa mogła dobrze działać i precyzyjnie mierzyć wszystkie parametry musi być odpowiednio noszona. Urządzenie zakłada się na nadgarstek. Dzięki temu opaska może dokładnie sprawdzić puls i wyczuć nawet najmniejsze zmiany w ciśnieniu krwi. Dobrze założone urządzenie prawidłowo rozpoznaje rodzaj wykonywanego treningu i podaje wiarygodne dane. Założenie opaski na nadgarstek jest również komfortowe. W innym miejscu na ręce urządzenie mogłoby uwierać lub ocierać skórę. Zaleca się zakładanie urządzenia na lewą rękę, dzięki czemu pomiar pulsu może być dokładniejszy. Jeżeli jednak nosisz zegarek lub preferujesz opaskę na prawej ręce, nie wpływa to negatywnie na przeprowadzanie pomiarów. Tarcza urządzenia powinna być skierowana do góry.

P3: Jak ładować opaskę sportową?

Większość dostępnych opasek sportowych ma w zestawie ładowarkę. Sposób podłączenia urządzenia do źródła zasilania może różnić się w zależności od modelu. Najczęściej należy odpiąć pasek, który zakłada się na rękę, tak aby została jedynie obudowa z ekranem. Do niej podpina się ładowarkę. Większość opasek sportowych wymaga podłączenia konkretnego typu złącza. Z tego powodu nie można używać innych niż przeznaczone do opaski sportowej ładowarek. Bateria w urządzeniu potrzebuje ok. 2-3 godzin do pełnego naładowania. Niektórych modeli opasek sportowych nie trzeba podłączać do źródła zasilania. Umieszczona w nich bateria może wytrzymać nawet rok, w zależności od intensywności użytkowania. Po tym czasie zużyte zasilanie urządzenia trzeba wymienić na nowe. 

 

P4: Jak ustawić godzinę na opasce sportowej?

Opaska sportowa nie tylko mierzy tętno, ilość pokonanych kroków, czy przebytą trasę, ale może także pełnić funkcję zegarka. Założona na nadgarstek ułatwia szybkie sprawdzenie aktualnej godziny. Aby urządzenie pokazywało właściwy czas, trzeba połączyć je z telefonem komórkowym. W zależności od modelu można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest połączenie opaski sportowej ze smartfonem poprzez sieć Bluetooth. Dzięki temu urządzenie na nadgarstku będzie wyświetlać godzinę zgodną ze strefą czasową, w której znajduje się telefon. Większość opasek sportowych łączy się ze smartfonem za pomocą dedykowanej do danego modelu aplikacji. Każdy producent tworzy własną wersję programu, który można za darmo pobrać na telefon. Po skonfigurowaniu wszystkich ustawień na wyświetlaczu opaski pojawi się aktualna godzina.

 

P5: Jak zsynchronizować opaskę sportową z telefonem?

Opaskę sportową warto zsynchronizować z telefonem. Dzięki temu na niewielkim urządzeniu wyświetlane będą powiadomienia ze smartfona o połączeniach lub wiadomościach. Ponadto niektóre modele opasek mogą odtwarzać muzykę podczas treningu. Aby to umożliwić, należy połączyć telefon z urządzeniem na nadgarstku za pomocą Bluetooth. W ustawieniach smartfona wystarczy odszukać nazwę opaski, zwykle podaną w instrukcji obsługi. Urządzenia zsynchronizują się i wszelkie informacje z telefonu będą wyświetlane na mniejszym ekranie opaski. Sprzęt można połączyć ze smartfonem także za pomocą aplikacji stworzonej przez producenta. Trzeba pobrać ją z odpowiedniej platformy i wybrać opcję „połącz” lub „sparuj”. Na ekranie telefonu wyświetli się dokładna instrukcja jak połączyć oba urządzenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ