Opinie o Abus Viantor

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytając opinie Abus Viantor, można wywnioskować, że model jest lekki i tym samym bardzo wygodny w noszeniu. Jest on polecany zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie jeździły na rowerze w kasku i mogą w związku z tym odczuwać dyskomfort. Produkt jest wykonany z wytrzymałych materiałów.

 

Najważniejsze wady:

Mimo że zapinany pod brodą pasek jest wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, czasami przyczynia się do podrażnienia skóry. Narzekają na to głównie bardzo wrażliwe osoby, co wykazał test Abus Viantor.

 

Werdykt: 9.3/10

Produkt jest uznawany za dobry szosowy kask rowerowy. Waży on ok. 270 g, a więc nie należy się obawiać, że nadmiernie obciąży głowę. Model jest odpowiedni nawet dla kobiet, ponieważ można go założyć na związane włosy, np. spleciony w warkocz. Kupujący twierdzą, że cena Abus Viantor jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dostępność 3 rozmiarów

Każdy rowerzysta może mieć pewność, że kask marki Abus będzie dobrze dopasowany do obwodu głowy. Wszystko ze względu na to, że jest on sprzedawany w trzech rozmiarach do wyboru. Są to: S (obwód głowy od 51 do 55 cm), M (obwód od 54 do 58 cm) oraz L (obwód od 58 do 62 cm). Jeśli dobrze dobierzemy rozmiar, nie ma żadnego ryzyka, że kask będzie się wciąż zsuwał lub zbyt mocno uciskał skórę. Pamiętajmy, że zły dobór kasku nie tylko powoduje dyskomfort, ale też może być niebezpieczne podczas wypadku.

Zastosowanie profesjonalnych technologii

Podczas produkcji kasku zastosowano technologie podobne do tych, jakie wykorzystywane są w modelach przeznaczonych dla profesjonalistów. Przykładem jest wzmocnienie strukturalne ActiCage zintegrowane z wypełnieniem EPS. Gwarantuje to kolarzowi maksymalne bezpieczeństwo w czasie jazdy. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło też na powiększenie otworów wentylacyjnych, w efekcie czego mamy zapewnioną stałą cyrkulację powietrza (co zapobiega nadmiernej potliwości). Należy wspomnieć także o technologii Multi Shell In-Mold, za sprawą której trwale połączono wieloczęściową powłokę zewnętrzną z materiałem wewnętrznym, absorbującym uderzenia.

 

Zoom Ace

Kask został wyposażony w Zoom Ace. To precyzyjny system regulacji z pokrętłem umożliwiającym lepsze dopasowanie do obwodu głowy. Może się zdarzyć, że mimo dobrania modelu w odpowiednim rozmiarze będzie się on lekko przesuwał, więc podczas jazdy rowerem trzeba go często poprawiać. System regulacji pozwala na pozbycie się tego problemu, dlatego możemy w pełni skoncentrować się na wycieczce na jednośladzie.

 

Ciekawy design

Co prawda wygląd rowerowego kasku nie jest najważniejszy, ale dla większości kupujących design to bardzo istotna kwestia. Pod tym względem model Abus Viantor wyróżnia się wśród innych produktów. Biało-czarna kolorystyka jest uniwersalna, dlatego po kask chętnie sięgają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Produkt estetycznie się prezentuje, a w dodatku wykazuje odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne.

 

Zapobiega urazom głowy

Nie wszyscy rowerzyści jeżdżą w kasku, a okazuje się, że może on uchronić nas przed poważnymi skutkami wypadku. Podczas przejażdżki trudno przewidzieć, co może się zdarzyć, dlatego warto być przygotowanym na wszystkie okoliczności. Upadek z roweru nierzadko wiąże się z mocnym uderzeniem głową o podłoże, co może doprowadzić do wstrząśnienia mózgu, a nawet poważniejszych konsekwencji. Posiadacze kasku marki Abus przekonują, że dzięki niemu czują się znacznie bezpieczniej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ