Opinie o Adidas Duramo 9

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Na zewnętrznej podeszwie znajdują się głębokie wyżłobienia, co gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża. Z kolei jej środkowa warstwa i wkładka Ortholite zapewniają odpowiednią amortyzację. Obuwie jest lekkie, a do tego stylowo się prezentuje. Dobrze sprawdza się ono w czasie treningów na zewnątrz, a także na siłowni. To dobre buty do biegania, które są uniwersalne.

 

Najważniejsze wady:

Cholewka z cienkiej siateczki jest podatna na przemakanie, dlatego buty nie sprawdzają się podczas treningów w deszczu. Prawdopodobnie wilgotne szybko stanie się nie tylko obuwie, ale również skarpetki, a to wywołuje dyskomfort. Ponadto może to przyczynić się do rozwoju infekcji.

 

Werdykt: 9.4/10

Buty są dostępne w czarnym kolorze, więc można je bez trudu dopasować do sportowego stroju. Są one przeznaczone dla mężczyzn, zwłaszcza tych dopiero rozpoczynających treningi, którzy nie do końca wiedzą, na jakiej nawierzchni będą biegać. Obuwie jest solidne i nie powinno zniszczyć się po jednym sezonie, czego potwierdzeniem są wystawiane na temat Adidas Duramo 9 opinie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stała cyrkulacja powietrza

Nawet w upalny dzień nie powinniśmy narzekać na komfort treningu. Cholewka wykonana z cienkiej siateczki przepuszcza powietrze, w efekcie czego stopa nie poci się nadmiernie. Namnażaniu się bakterii i grzybów zapobiega wkładka Ortholite. Nie dopuszcza ona również do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, co jest częstym problemem wśród intensywnie trenujących osób.

Podeszwa Adiwear

Wykonana z solidnej gumy podeszwa Adiwear jest wytrzymała i tym samym niepodatna na ścieranie. Ważne jest to, że nie zostawia ona żadnych śladów na podłodze. Można bez obaw ćwiczyć w zamkniętych pomieszczeniach lub przeprowadzać rozgrzewkę w domu, gdy na zewnątrz jest zimno. Za sprawą wyżłobień ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się i przewrócenia zostało zmniejszone do minimum, dlatego nie musimy się obawiać o doznanie bolesnej kontuzji. Środkowa warstwa podeszwy została wykonana z miękkiej pianki Cloudfoam, która odpowiada za amortyzowanie stopy i zmniejszanie nacisku. Choć spód obuwia jest wytrzymały, podobnie jak sama cholewka, cena Adidas Duramo 9 pozostaje atrakcyjna.

 

Tekstylna wyściółka

Wewnątrz obuwia znajduje się tekstylna wyściółka. Jest ona miękka i nie podrażnia delikatnej skóry stóp. Nie trzeba się martwić, że po skończonym treningu lub w jego trakcie pojawi się problem z bolesnymi otarciami, które mogą uniemożliwić kontynuowanie biegu. Mężczyźni podkreślają, że na trening można założyć cienkie skarpetki.

 

Lekkość

Nie są to ciężkie buty, ważą ok. 281 g (rozmiar 42,5). Przeprowadzono test Adidas Duramo 9 i okazało się, że obuwie jest prawie niewyczuwalne na stopach, co pozytywnie wpływa na swobodę oraz komfort ćwiczeń. Na lekkość modelu ma wpływ kilka zastosowanych rozwiązań. Do nich należy m.in. specjalny materiał wykonania cholewki, który jest cienki, ale jednocześnie mocny i odporny na rozerwanie.

 

Odporność na zabrudzenia

Ponieważ obuwie jest czarne, nie jest zbyt podatne na zabrudzenia. W butach można swobodnie biegać na zewnątrz, również po piaszczystej czy mocno kurzącej się nawierzchni. Po skończonym treningu wystarczy lekko otrzepać cholewkę, ewentualnie przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Od czasu do czasu warto wyprać obuwie, ale nie oznacza to, że w tym dniu trzeba zrezygnować z ćwiczeń. Schną one stosunkowo szybko, zwłaszcza jeśli ustawimy je w pobliżu grzejnika lub nasłonecznionym miejscu. Utrzymanie butów w czystości jest bardzo proste.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ