Opinie o Airwheel R5

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Cechą wyróżniającą ten składany rower elektryczny jest przede wszystkim wytrzymałość. Solidna konstrukcja wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto pojazd został dobrze zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Składanie go nie zajmuje dużo czasu, to dobry wybór dla osób mających małe mieszkanie. Maksymalna prędkość, z jaką możemy się poruszać to 30 km/h.

 

Najważniejsze wady:

Maksymalny zasięg pojazdu wynosi ok. 60 km, ale dużo zależy od wagi użytkownika oraz stopnia nachylenia terenu, po którym się poruszamy. Część osób narzeka, że na rowerze nie można swobodnie dojeżdżać do pracy, bo istnieje ryzyko, że akumulator niespodziewanie się rozładuje.

 

Werdykt: 9.7/10

Jednoślad jest na tyle solidny, że bez wątpienia nie zniszczy się już po pierwszym sezonie. Przeanalizowane opinie o Airwheel R5 są dowodem na to, że pojazd pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w czasie jazdy. Poza tym przechowywanie go nikomu z nas nie powinno sprawić problemu. Składanie roweru trwa niecałą minutę, nie musimy przy tym używać narzędzi.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Litowo-jonowy akumulator

Rower jest zasilany przez litowo-jonowy akumulator o pojemności równej 214 Wh. Jak pokazał test Airwheel R5, jest on lekki, niewielki, a do tego trwały. Bateria jest chroniona 8 obwodami zabezpieczającymi, co znacząco obniża ryzyko niespodziewanego wybuchu i zapalenia się na skutek osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury. Litowo-jonowy akumulator gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania roweru. Ładowanie go nie trwa za długo. Co ciekawe, w razie potrzeby baterię możemy zdemontować i wykorzystywać jako przenośne źródło zasilania smartfona lub tabletu (wystarczy użyć kabla USB).

Kilka trybów jazdy

Choć rower ma napęd elektryczny możemy poruszać się na nim, jak na zwykłym jednośladzie, a więc pedałować z odpowiednio dużą siłą. W momencie, gdy poczujemy zmęczenie nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć tryb silnika elektrycznego lub tryb wspomagania, dający do wyboru 11 biegów. Ponieważ maksymalna prędkość jazdy to 30 km/h, możemy szybko dojechać w określone miejsce.

 

Lekkość

Rama jest wykonana z aluminium, czyli lekkiego oraz wytrzymałego materiału. To sprawia, że jednoślad nie jest zbyt ciężki, mimo że jest przymocowana do niego bateria, a także elektryczny silnik. Model waży nieco ponad 20 kg, a jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Po złożeniu pojazd możemy bez trudu znieść i wnieść po schodach do mieszkania, to duże udogodnienie dla osób mieszkających w blokach bez windy. Również przewożenie jednośladu w samochodowym bagażniku nie jest kłopotliwe.

 

Komfortowa jazda

Rower jest wyposażony w miękkie i dobrze wyprofilowane siodełko. Jest ono na tyle szerokie, że można się wygodnie rozsiąść, a jednocześnie nie obawiać się otarć skóry w okolicach ud. Warto dodać, że położenie siodełka można regulować w dwóch płaszczyznach, a tym samym dopasować je do swoich potrzeb. Choć koła nie są bardzo duże gwarantują dobrą przyczepność do podłoża i łatwe omijanie przeszkód na drodze. Nad nimi umieszczono błotniki zapobiegające zabrudzeniu ubrań błotem podczas jazdy przy niekorzystnej pogodzie. Trzeba też wspomnieć o praktycznej stopce pozwalającej na odstawienie jednośladu w dowolnym miejscu bez potrzeby opierania go o ścianę. Rower ma też dzwonek, osłonę na łańcuch oraz oświetlenie. Mimo tylu akcesoriów cena Airwheel R5 jest atrakcyjna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ