Opinie o Amazfit Bip Lite

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie liczy nie tylko ilość wykonanych kroków, ale również: Spalone kalorie, pokonany dystans oraz czas trwania treningu. Może ono też pełnić funkcję monitora snu. Test Amazfit Bip Lite pokazał, że sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami z systemem Android, a także iOS. W dodatku zasila go bardzo pojemny akumulator.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda ten krokomierz na rękę jest uznawany za praktyczny, ale część kupujących narzeka na brak modułu GPS. Przez to nie możemy sprawdzić swojego położenia na mapie, np. gdy chcemy znaleźć drogę powrotną do domu.

 

Werdykt: 9.6/10

Opublikowane przez konsumentów opinie o Amazfit Bip Lite świadczą o tym, że smartwatch ma więcej zalet niż wad, dlatego warto rozważyć jego zakup. Urządzenie wyposażono w dotykowy ekran o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 x 176 pikseli. Pojemność akumulatora wynosi 200 mAh i po naładowaniu zapewnia nawet do 4 miesięcy pracy (w trybie Standby).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfort użytkowania

Smartwatch ma silikonowy pasek, który nie podrażnia skóry. Można go dobrze dopasować do obwodu nadgarstka, dlatego nie ma ryzyka, że wciąż będzie się zsuwać. Wyświetlacz jest odblaskowy i odpowiednio duży, co pozwala na szybkie odczytanie pokazywanych informacji, nawet w pełnym słońcu. Zabezpieczono go szkłem Corning Gorilla, które jest odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż nie zostają na nim ślady po palcach. Zegarek nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności. Jest on lekki, solidny oraz wodoodporny, można go mieć na nadgarstku nawet podczas pływania (jego klasa wodoodporności to 3 ATM).

Pomoc podczas treningu

Sprzęt dokonuje pomiaru tętna i to przez całą dobę, w efekcie czego możemy kontrolować pracę serca w dzień, jak i w nocy. Podczas treningu smartwatch poinformuje nas, czy ćwiczymy z odpowiednią intensywnością. Jeśli okaże się, że tętno jest za wysokie, otrzymamy sygnał o konieczności zwolnienia tempa. Co więcej, zegarek ma kilka trybów treningowych, a po połączeniu ze smartfonem możemy zapisywać i analizować swoje postępy. W sytuacji, gdy przez dłuższy czas nie będziemy się ruszać, urządzenie da nam sygnał, że powinniśmy wyjść na spacer lub wykonać inną aktywność. Sprzęt na pewno przyda się osobom, które starają się regularnie ćwiczyć, aby lepiej zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Cena Amazfit Bip Lite nie jest wygórowana (to mniej niż 300 zł), dlatego warto zastanowić się nad zakupem urządzenia.

 

Ciekawy design

Smartwatch wygląda trochę, jak zwykły zegarek, ma prostokątną kopertę wykonaną z poliwęglanu. Pasuje on zarówno do codziennych, jak i bardziej eleganckich stylizacji. Ponadto jest to odpowiedni sprzęt nie tylko dla mężczyzn, ale również kobiet. Jeżeli po pewnym czasie znudzi nam się wygląd urządzenia, możemy go łatwo zmienić. Wystarczy kupić i założyć wymienny pasek, który jest dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy modele wykonane z silikonu, skóry, a nawet stalowe bransolety.

 

Powiadomienia ze smartfona

Kiedy sparujemy zegarek ze smartfonem, będziemy mogli na bieżąco odczytywać najważniejsze powiadomienia. Jeśli zostawimy telefon gdzieś w domu i nie będziemy mogli go znaleźć, bez problemu go wyszukamy. Jednocześnie szybko sprawdzimy wiadomości SMS i e-mail, pogodę, zostaniemy poinformowani o przychodzących połączeniach telefonicznych, a nawet o aktualnościach z mediów społecznościowych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ