Opinie o Atomic Vantage X 80 CTI

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Narty są dostępne w kilku rozmiarach, więc ich dopasowanie w zależności od potrzeb różnych konsumentów jest łatwe. Jednym z materiałów użytych do produkcji sprzętu sportowego jest włókno węglowe Carbon Tank Mesh. Trwałość produktu zapewniają też tytanowe wkładki Titanium Backbone 2.0. Przed zarysowaniem powierzchni i innymi uszkodzeniami chroni laminat Structured Top Sheet.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych komentarzach możemy przeczytać, że konserwacja sprzętu jest czasochłonna. Trzeba podkreślić, że odpowiednia dbałość o narty przekłada się na ich większą trwałość. Warto więc wszystkie czynności przeprowadzać dokładnie, nawet jeśli zajmuje to więcej czasu, niż zakładaliśmy.

 

Werdykt: 9.4/10

Cena Atomic Vantage X 80 CTI, jak za model z solidnym systemem wiązania nie jest wysoka. Narty są dostosowane do butów narciarskich z systemem Grip Walk, które są uznawane za wygodne w noszeniu. Produkt ma czarny kolor oraz czerwone elementy i jak wynika z opinii Internautów, ładnie kontrastuje ze śniegiem.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość

Wśród czynników branych pod uwagę w czasie zakupu sprzętu sportowego znajduje się jakość wykonania. Prezentowane narty są zrobione z wytrzymałego drewna jesionowego i topoli odznaczającej się odpowiednią elastycznością. Dzięki zastosowaniu technologii Power Woodcore narty wyróżnia stabilność, a ponadto zachowują one sportowy charakter i dają możliwość szybkiej jazdy. Często zdarza się, że modele odznaczające się nieprzeciętną trwałością są stosunkowo ciężkie, ale nie jest tak w przypadku nart Atomic Vantage X 80 CTI. Są one lekkie i zwrotne. W modelu zastosowano też innowacyjny splot włókien węglowych, czyli Carbon Tank Mesh. Pozwolił on na ograniczenie wagi produktu i poprawienie jego osiągów. Należy dodać, że narty mają dwie warstwy tytanowego wkładu (Titanium Powered), więc ewentualne drgania są skuteczniej neutralizowane, a zachowanie stabilności jazdy nie wymaga dużego wysiłku. Produkt ma ładny design, z pewnością spodoba się osobom w różnym wieku.

Trwałość

Z wierzchu narty pokryto dodatkową powierzchnią zabezpieczającą NANO TPU, dlatego też są one dostosowane zarówno do używania przez zwykłych miłośników jazdy na stoku, jak i firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętów sportowych. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie o Atomic Vantage X 80 CTI. Nawet po długiej i intensywnej eksploatacji narty zachowują ładny wygląd i swoje początkowe właściwości. Należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio pielęgnować sprzęt, starannie go konserwować i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Stosując się do tych zaleceń zagwarantujemy sobie maksymalnie długi czas użytkowania i zadowolenie z jazdy.

 

Technologia Cap Construction

Producent zadbał o to, abyśmy podczas poruszania się na stoku nie mieli problemu z drganiami, które skutecznie mogłyby obniżyć komfort jazdy. W tym celu wykorzystał on technologię Cap Construction, która przenosi całą wytworzoną w trakcie ruchu energię na krawędź narty. W efekcie łatwiej jest zachować stabilność i pełną kontrolę ruchów. Przydatność takiego rozwiązania potwierdził test Atomic Vantage X 80 CTI. Osoby, które miały okazję jeździć na nartach przyznają, że możliwe jest wykonywanie różnych manewrów przy zachowaniu najwyższej stabilności, a drgania są skutecznie tłumione. Zwiększa to komfort i bezpieczeństwo jazdy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ