Opinie o Blackwheels Slalom

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Rolki mają miękką wyściółkę, która nie podrażnia skóry, a przy tym gwarantuje stałą cyrkulację powietrza. Jazda na nich jest komfortowa, także ze względu na amortyzujące drgania kółka. Dodatkową zaletą modelu jest wytrzymała płoza z nisko położonym środkiem ciężkości, co często podkreślają osoby publikujące opinie o Blackwheels Slalom.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy Panowie narzekają, że obwód cholewki w okolicy kostki jest za mały, przez co podczas jazdy może być odczuwalny nieprzyjemny ucisk. Czasami przyczynia się to też do otarcia skóry, co wywołuje dyskomfort.

 

Werdykt: 9.5/10

To solidne, męskie rolki polecane zarówno doświadczonym, jak też początkującym rolkarzom. Są one dostępne w wielu rozmiarach (do 46), łatwo się je zakłada i zdejmuje. Model zapewnia skuteczną ochronę przed urazami stóp. Wyposażono go w kółka o twardości 82A, które zostały wykonane z poliuretanu. Wynika z tego, że są one odporne na ścieranie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skorupa Power Resist

Rolki mają skorupę Power Resist wyprodukowaną na bazie lekkiego oraz wytrzymałego tworzywa, wykazującego podwyższoną odporność na różne uszkodzenia mechaniczne. Jest ona twarda i bardzo dobrze zabezpiecza stopy przed uderzeniami, a przy tym na długo zachowuje elegancki wygląd. Poza tym skorupa jest odpowiednio wyprofilowana, w efekcie czego gwarantuje stabilizację podczas jazdy. Jest ona solidnie połączona z płozą. Warto podkreślić, że zakup rolek nie powinien nadwyrężyć naszego budżetu, bo cena Blackwheels Slalom jest niska.

Praktyczne rozwiązania

But wewnętrzny jest sznurowany. Można go bardzo dobrze dopasować do kształtu stóp i zapewnić sobie właściwą stabilizację stawu skokowego (co chroni przed kontuzjami). Rolki są polecane do jazdy rekreacyjnej, a także bardziej dynamicznej. Mogą sprawdzić się również podczas slalomu. Ich wnętrze pokryto wyściółką, która szybko odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W górnej części skorupy znajduje się klamra, a przy bucie wewnętrznym zapięcie na rzep. Potrójny system zapinania sprawia, że stopa przez cały czas pozostaje na swoim miejscu i nie przesuwa się. W tylnej części prawej rolki umieszczono hamulec pozwalający na zredukowanie prędkości jazdy lub szybkie zatrzymanie się przed przeszkodą.

 

Solidna konstrukcja

Płoza jest wykonana z lekkiego aluminium, dlatego wyróżnia się sztywnością i wytrzymałością. Nisko położony środek ciężkości sprawia, że możemy poruszać się z bardzo dużą prędkością nie wkładając w to wiele wysiłku. Sprzęt wyposażono w łożyska ABEC-7, które zapewniają płynny obrót kółek i szybką jazdę, test Blackwheels Slalom to potwierdził. Poliuretanowe kółka odlano na mocnej obręczy z 5-ramiennym, wytrzymałym rdzeniem. Nie są one podatne na ścieranie, w dodatku dobrze pochłaniają drgania i wstrząsy. Jazda po nierównej nawierzchni nie powinna okazać się nieprzyjemna i męcząca.

 

Wygoda zakładania i zdejmowania

Rolkarze często mają wątpliwości, czy modele z wysoką cholewką są odpowiednim wyborem. Obawiają się oni, że zakładanie i zdejmowanie rolek może być nieco kłopotliwe. Jednak kupując sprzęt marki Blackwheels nie trzeba się o to martwić. W tylnej części butów znajduje się niewielka pętelka, którą należy chwycić podczas wsuwania i wyjmowania stopy ze środka. Dzięki temu zakładanie i późniejsze zdejmowanie rolek zajmuje tylko kilka sekund i nie jest niewygodne. Nie ma przy tym ryzyka, że przypadkowo podwiną się skarpety, co mogłoby wywołać dyskomfort.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ