Opinie o B’Twin 500

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Jak pokazał test B’Twin 500, montaż oraz późniejszy demontaż bagażnika to czynności, które nie sprawiają żadnego problemu. Materiały, z których został wyprodukowany, nie są podatne na działanie wilgoci, promieni UV i innych czynników zewnętrznych. Model nie powinien szybko się zniszczyć na skutek częstego użytkowania.

 

Najważniejsze wady:

To bagażnik, który nie jest kompatybilny ze wszystkimi rowerami. Pasuje on tylko do jednośladów wyposażonych w koła w rozmiarze 26 cali oraz 28 cali. Zanim zdecydujemy się na zakup produktu, musimy sprawdzić, czy na pewno będzie pasował do naszego roweru.

 

Werdykt: 9.3/10

Mimo wad model cieszy się stosunkowo dużą popularnością wśród rowerzystów. To tani bagażnik rowerowy umożliwiający wygodniejsze przewożenie ciężkiego plecaka. Został on wykonany ze stali i aluminium (poza polipropylenową platformą), a jego wymiary są równe: 36 cm x 13,5 cm. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 27 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kompatybilność z fotelikiem dla dziecka

Bagażnik można zamontować nawet na rowerze, na którym zdążyliśmy już zamocować fotelik dla dziecka. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które spodobało się większości kupującym. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie o B’Twin 500. Ciekawe jest to, że model pasuje do różnych jednośladów z kołami w rozmiarze 26 i 28 cali. Mowa tu zarówno o zwykłych pojazdach miejskich, jak i górskich czy szosowych, nie ma znaczenia rodzaj zastosowanych hamulców. Poza tym bagażnik może być zamontowany na niektórych rowerach elektrycznych.

Solidność i lekkość

Materiały, z których wykonano produkt są solidne i tym samym zapewniają mu trwałość. Nie ma ryzyka, że platforma niespodziewanie pęknie, gdy umieścimy na niej ciężki bagaż. Mimo podwyższonej odporności na uszkodzenia i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych cena B’Twin 500 jest bardzo atrakcyjna, dlatego nie powinniśmy żałować zakupu. Należy również podkreślić, że bagażnik nie przyczynia się do znacznego obciążenia roweru. Waży on 1,6 kg, dlatego nie powinniśmy mieć problemu np. z wnoszeniem jednośladu po schodach.

 

Zgodność z normą ISO 11243

Bagażnik został dopracowany pod kątem najmniejszych szczegółów i jest zgodny z normą ISO 11243. Określa ona szereg wymagań związanych m.in. z bezpieczeństwem użytkowania tego typu produktów. Zanim model trafił do sprzedaży, został poddany wielu różnym testom. To pozwoliło na sprawdzenie, czy rzeczywiście jest wytrzymały, łatwy w montażu i demontażu oraz praktyczny. Jak się okazało, bagażnik jest odporny na ścieranie, pęknięcia, czy zarysowania, ponadto nie blaknie na skutek długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. 

 

Użyteczność

Bagażnik przyda się osobom, które zdecydowały się na zakup roweru bez dodatkowego wyposażenia. Umożliwia on wygodne przewożenie plecaka czy innych przedmiotów. Warto podkreślić, że nie wszyscy rowerzyści lubią korzystać z mocowanego na kierownicy koszyka czy bocznych sakw umieszczanych przy siodełku. W razie potrzeby bagażnik możemy szybko zdemontować, jeśli uznamy, że nie jest nam potrzebny.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ