Opinie o Cossack Luna

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

To rower damski, dający możliwość jazdy w zwiewnej sukience czy długiej spódnicy. Wynika to z obniżonej konstrukcji ramy, ułatwiającej wsiadanie i zsiadanie z jednośladu. Ponadto model bardzo ładnie się prezentuje, jest utrzymany w pastelowej kolorystyce. Został wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, w tym bagażnik, błotniki oraz kosz na zakupy.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to najlepsza propozycja dla kobiet, które mieszkają w bloku bez windy. Wnoszenie jednośladu po schodach wiąże się z dużym wysiłkiem. Pojazd nie należy do najlżejszych, gdyż ma stalową ramę.

 

Werdykt: 9.2/10

Jednoślad jest dostępny w kilku kolorach do wyboru: wanilia, śliwka, niebieski, biała perła oraz pistacja. Wygląda on bardzo estetycznie i podobnie jak inne rowery miejskie marki Cossack, wyróżnia się dbałością o każdy detal. Rozmiar ramy to 17 cali, a kół 28 cali. Model jest przystosowany do codziennych dojazdów do pracy, a także rekreacyjnych przejażdżek po mieście.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wytrzymałość

Konsumenci, którzy zdążyli już opublikować swoje opinie o Cossack Luna uważają, że to bardzo solidny rower. Choć stalowa rama jest nieco cięższa w porównaniu do aluminiowej, to wytrzymuje duże obciążenie i jest odporna na pękanie (jeśli dojdzie do mocnego uderzenia, lekko się wygnie, co można bez trudu naprawić). Ważne jest także to, że rama ze stali bardzo dobrze pochłania wibracje, wstrząsy nie są przenoszone na ramiona i kręgosłup. To oznacza, że jazda na rowerze jest bardzo komfortowa, również na wyboistej nawierzchni. Stal jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją, co zapewnia jej trwałość.

Ma wszystkie niezbędne elementy

Rower ma wszystkie niezbędne elementy, które mogą okazać się przydatne w czasie przejażdżek. Jednym z najważniejszych są błotniki. Zapobiegają one zabrudzeniu ubrań podczas jazdy po deszczu, przez ścieżkę z wieloma kałużami. Z tyłu znajduje się mocny bagażnik pozwalający na wygodne przewożenie np. plecaka, choć w razie potrzeby można go umieścić także w koszyku przymocowanym do kierownicy. Przy łańcuchu jest specjalna osłona, dlatego nie musimy się obawiać, że dojdzie do zabrudzenia ubrań smarem. Co więcej, na szprychach znajdują się odblaski zwiększające naszą widoczność po zmroku. Producent zadbał też o oświetlenie, bez którego nie należy się poruszać wieczorami. Ponieważ żadnego potrzebnego elementu nie musimy kupować osobno, możemy dużo zaoszczędzić. Należy też wspomnieć, że cena Cossack Luna nie jest wysoka, za rower zapłacimy mniej niż 1000 zł.

 

Dostosowany do potrzeb rowerzystek

Jednoślad jest odpowiednio przystosowany do potrzeb rowerzystek. Świadczą o tym pochlebne recenzje na jego temat oraz test Cossack Luna, który został przeprowadzony przez specjalistów. Siodełko ma właściwą szerokość i jest miękkie, więc nie wywołuje dyskomfortu podczas dłuższej przejażdżki i nie trzeba robić przerw na odpoczynek. Na kierownicy znajdują się przyjemne w dotyku uchwyty, dłonie się z nich nie ześlizgują. Pedały wykonano z mocnego tworzywa i wyprofilowano w taki sposób, aby można było wygodnie ustawić na nich stopy (bez względu na rodzaj obuwia). Wciskanie hamulców nie wymaga użycia dużej siły, można szybko się zatrzymać lub nieco zmniejszyć prędkość jazdy, zależnie od sytuacji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ