Opinie o Cube Cross

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Na rowerze można wybrać się na kilkugodzinną przejażdżkę po nieutwardzonych drogach, jak również dojeżdżać na nim codziennie do pracy. Konsumenci, którzy przeprowadzili test Cube Cross, uważają, że jednoślad jest lekki, a do tego wytrzymały. Aluminiowa rama nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, w dodatku jest odpowiednio sztywna.

 

Najważniejsze wady:

Jak przekonuje część rowerzystów, znajdujące się na kierownicy gripy nie są odpowiednio dobrane. Wybierając się na dłuższą przejażdżkę, lepiej założyć specjalne rękawiczki. W ten sposób można zapobiec powstawaniu odcisków na dłoniach.

 

Werdykt: 9.3/10

Pytając, jaki rower crossowy do 3000 zł wybrać, wiele osób wskazuje model marki Cube. To bardzo solidny pojazd, który w mieście sprawdza się równie dobrze, co w trudniejszym terenie. Waży on 12,95 kg i jest polecany mężczyznom (ze względu na konstrukcję ramy). Jednoślad ma hydrauliczne hamulce tarczowe i 30 biegów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość zamontowania dodatkowych elementów

Jak większość rowerów crossowych, model Cube Cross nie został wyposażony w błotniki czy bagażnik. Jednak jeśli pojawi się taka konieczność, możemy samodzielnie zamontować potrzebne naszym zdaniem elementy. Ułatwia to fakt, że jednoślad ma wielofunkcyjne, przystosowane do tego haki. Tym samym zamocowanie błotników, przedniego i tylnego oświetlenia, bagażnika i podobnych elementów nie zajmie dużo czasu. Potwierdzają to konsumenci, którzy opublikowali opinie Cube Cross.

Niezawodność

Jednoślad jest dobrze przystosowany do jazdy po asfaltowej drodze, a także nieutwardzonych, polnych i leśnych ścieżkach. Bez względu na rodzaj nawierzchni pojazd sprawdza się równie dobrze, a to zapewnia komfortową przejażdżkę. Dojeżdżając na nim do pracy, gdy pogoda dopisuje, unikamy stania w korkach i związanego z tym stresu, redukujemy ilość spalin, a w dodatku możemy się dotlenić. Z kolei dłuższe wycieczki poza miasto to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy znajomymi oraz spalenie kalorii i wyrzeźbienie sylwetki. Jazda na rowerze to forma treningu, która pozwala na zwiększenie wydolności organizmu oraz jego wytrzymałości na wysiłek fizyczny. Pojazd jest niezawodny w każdych warunkach, co zachęca do częstszej jazdy. Szeroki zakres przełożeń ułatwia pokonywanie stromych podjazdów, a hamulce umożliwiają szybkie zatrzymanie się lub zmniejszenie prędkości jazdy, gdy jest to konieczne.

 

Dobra przyczepność

Rower ma duże koła, które gwarantują odpowiednią przyczepność na każdym podłożu. To znacząco zmniejsza ryzyko niespodziewanego upadku, który może skończyć się poważną kontuzją. Opony Schwalbe Smart Sam są trwałe, gdyż wyprodukowano je ze starannie dobranej mieszanki gum. Wykazują one podwyższoną odporność na ścieranie. Możemy pewnie poruszać się na rowerze nie tylko na suchej, ale i na mokrej nawierzchni, zachowamy nad nim pełną kontrolę również na ostrych zakrętach. Koła zapewniają niski opór toczenia, a to oznacza, że możemy jeździć z bardzo dużą prędkością. Jeżeli to uwzględnimy, cena Cube Cross nie będzie wydawała się wysoka.

 

Efektowny design

Rowerzyści przekonują, że pojazd wyróżnia się efektownym designem. Rama ma czarno-czerwony kolor i nie odpryskuje z niej farba, nawet po pokonaniu wielokilometrowych tras. To solidny rower, który nie jest podatny na przetarcia czy zarysowania. Ma on podwójnie cieniowane rury oraz trójwymiarowe, wykuwane haki.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ