Opinie o Ecobike X5

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Poddając analizie opublikowane o Ecobike X5 opinie można dojść do wniosku, że jedną z najważniejszych zalet modelu jest możliwość jazdy z dużą prędkością (do 32 km/h po zdjęciu blokady). Pojazd wykazuje odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym wilgoci. Ma on duże koła umożliwiające łatwe pokonywanie krawężników.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to odpowiedni rower elektryczny Ecobike dla kobiet. Jak przekonują Panie, 29-calowe koła w połączeniu z ramą w rozmiarze 20 cali uniemożliwiają szybkie oraz wygodne wsiadanie czy zsiadanie z pojazdu. To dobry model głównie dla mężczyzn.

 

Werdykt: 9.8/10

Jednoślad jest wyposażony w 350 W silnik, a jego maksymalny zasięg wynosi 160 km. Z tego względu można na nim swobodnie dojeżdżać codziennie do pracy, a także wybrać się na dłuższą przejażdżkę poza miasto. Rower zaprojektowano tak, aby zapewniał komfort nie tylko podczas jazdy po asfalcie, ale i drogach szutrowych czy leśnych. Ponadto cena Ecobike X5 nie jest zbyt wygórowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duży wyświetlacz LCD

Na kierownicy znajduje się duży i czytelny wyświetlacz LCD. Można z niego szybko odczytać takie informacje, jak: przejechany dystans, prędkość jazdy czy poziom naładowania akumulatora. Poza tym to właśnie przy pomocy wyświetlacza możemy wygodnie sterować systemem wspomagania i wybrać jeden z sześciu dostępnych poziomów. Ponieważ jest on podświetlany, szybko odczytamy informacje także przy słabym świetle.

 

 

Kontrola nad mocą hamowania

Jak wykazał test Ecobike X5, możemy zachować pełną kontrolę nad mocą hamowania. Pojazd jest wyposażony w tarczowe hamulce hydrauliczne, które działają niezawodnie nawet w deszczu. Za zatrzymywanie roweru nie odpowiada linka, tylko specjalny płyn hamulcowy, dzięki czemu możemy sami regulować moc hamowania, a tym samym zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Klocki w hamulcach są trwałe i nie zużywają się za szybko, więc ich częsta wymiana nie jest konieczna.

 

Praktyczne rozwiązania

Podczas jazdy po nieutwardzonej czy wyboistej nawierzchni nie powinniśmy odczuwać wstrząsów, ponieważ pojazd wyposażono w amortyzator. Ma to pozytywny wpływ na nasz komfort, ale nie tylko. Brak ciągłego drgania kierownicy pozwala na odciążenie stawów i dłoni. Rower daje możliwość jazdy bez pedałowania osiągając przy tym prędkość do 6 km/h. To tzw. funkcja Walk, przydatna m.in. w sytuacjach, gdy konieczne jest prowadzenie roweru. Co więcej, pojazd ma port USB, dlatego w czasie przejażdżki można naładować smartfon czy odtwarzacz MP3.

 

Łatwa w obsłudze przerzutka

Obsługa zewnętrznej przerzutki Shimano Acera nie jest trudna. Gwarantuje ona precyzyjną zmianę biegów, a także łatwość regulacji. Co ważne, mamy możliwość samodzielnej zmiany stopniowania przełożeń, gdyż przerzutka obsługuje zewnętrzne zębatki. Należy podkreślić, że jej konserwacja także nie sprawia żadnych problemów.

 

Trwała bateria

Rower zasila litowo-jonowa bateria o pojemności 374 Wh, czas jej ładowania mieści się w zakresie od 4 do 8 godzin. To trwałe ogniwo, które jest lekkie i nie ma tzw. efektu pamięci, dlatego można go podłączyć do ładowarki w dowolnym momencie, a nie tylko w sytuacji, gdy jest bliskie rozładowania. Co ważne, nawet po 700 cyklach ładowania bateria zachowuje do 80% swojej pojemności.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ