Opinie o Eken H9R

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana kamera sportowa ma wodoszczelną obudowę, więc można z niej korzystać w każdych warunkach. Istnieje możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów nawet pod wodą (głębokość do 30 m). Obiektyw ma szeroki kąt widzenia wynoszący 170 stopni. Przedni panel obudowy pokryto cienką warstwą gumy, która jest przyjemna w dotyku i poprawia pewność chwytu. 

 

Najważniejsze wady:

Mając na uwadze niską cenę urządzenia, jego parametry są zadowalające. Trzeba jednak przyznać, że jakość nagrań audio nie spełni oczekiwań wymagających użytkowników. Głos nie zawsze jest dobrze słyszalny, czasami pojawiają się szumy. 

 

Werdykt: 9.3/10

Opinie o Eken H9R, jakie można przeczytać w Internecie wskazują, że spora grupa kupujących jest zadowolona z podjętej decyzji i zdecydowałaby się bez wahania na kolejną inwestycję w ten produkt. Sprzęt działa sprawnie, ma kompaktowe wymiary i solidną obudowę. Jego obsługa nie jest skomplikowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specyfikacja techniczna

Ta tania kamera sportowa ma dobre parametry techniczne. Sprzęt wyposażono w sprawnie działający procesor Sunplus 6350 i sensor OV4689. Kąt widzenia kamery wynosi 170 stopni. Możliwe jest nagrywanie w rozdzielczości 4K, 2,7K 1080p i 720p, w zależności od potrzeb, tego, co chcemy uwiecznić i ile pamięci mamy na karcie. Model jest sprzedawany w zestawie z baterią o pojemności równej 1050 mAh. Wytrzymuje ona od 80 do 90 minut pracy, zależnie od wybranych ustawień. W komplecie poza kamerą sportową znajduje się m.in. pilot Wi-Fi. Kamera jest dostosowana do kart pamięci o pojemności do 32 GB i waży tylko 64 g. W sprzęcie zastosowano matrycę CMOS.

Duże możliwości

Umieszczony z tyłu ekran daje możliwość podglądu obrazu w czasie rzeczywistym. Wyświetlacz LCD ma przekątną równą 2 cale. Korzystając z tego urządzenia można robić zdjęcia pojedyncze, seryjne i poklatkowe. Na obudowie znajduje się wyjście HDMI, więc można bez trudu podłączyć sprzęt do swojego telewizora, obejrzeć zarejestrowane filmy i pochwalić się nimi wśród rodziny i znajomych. 

 

Zdalne sterowanie

Kamera ma wbudowane Wi-Fi, więc można zdalnie nią sterować. Wystarczy do tego pobrać darmową aplikację na telefon lub smartfon EX iCAM. Korzystając z niej można zadbać o lepsze ustawienie kadru i wybrać idealny moment na rozpoczęcie nagrywania. Warto dodać, że w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, którego zasięg wynosi 15 m. Przeprowadzony przez użytkowników test Eken H9R dowiódł, że pilot się nie zacina, więc można wygodnie z niego korzystać.

 

Przeznaczenie

Ta kamera sportowa będzie odpowiednia nie tylko dla osób aktywnych, które chcą uwiecznić swoje osiągnięcia. Z urządzenia można korzystać także podczas rodzinnych uroczystości czy wyjazdów. W ofercie producenta znajdziemy wiele różnych uchwytów, które można zastosować do tego modelu i zwiększyć tym samym możliwości nagrywania. Kamera jest wodoszczelna, więc można rejestrować ciekawe filmy także pod wodą. Ta opcja przydaje się szczególnie podczas wyjazdów i u osób, które nurkują. Na zakup sprzętu decydują się miłośnicy jazdy na desce, rowerze czy skoków ze spadochronem. Kamera nagrywa w jakości 4K, a mimo to cena Eken H9R nie jest wysoka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ