Opinie o Fischer Progressor F18 AR

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Narty mają stalowe noski umieszczone na czubkach, które zapewniają dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. W sprzęcie sportowym zastosowano Dual Radius System, dzięki czemu inicjacja krótkiego skrętu jest prosta, a jazda średnim i długim łukiem odpowiednio stabilna. Rocker ułatwia wykonywanie manewrów, o czym można przekonać się czytając opinie o Fischer Progressor F18 AR.

 

Najważniejsze wady:

Na początku mocowanie butów do nart może okazać się nieco skomplikowane. Zwracają na to uwagę osoby początkujące, które nie mają żadnego doświadczenia w jeździe, a tym samym w przygotowywaniu sprzętu na stok. Niemniej jednak szybko można się nauczyć, jak sprawnie mocować buty.

 

Werdykt: 9.4/10

Fischer Progressor F18 AR to dobre narty dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Model ma solidnie zrobione wiązania, co daje pewność maksymalnej stabilności i bezpieczeństwa jazdy. Rdzeń nart jest drewniany (buk i topola) i ma dodatkowe wzmocnienia Air Carbon.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kształt

Prezentowany model ma pochyłe ścianki boczne Razorshape, co umożliwia rozwijanie dużych prędkości na stoku. Takie wykonanie przekłada się też na mniejszą wagę nart i ich większą zwrotność. On piste Rocker to rozwiązanie polegające na tym, że powierzchnia styku narty z podłożem jest krótsza, a w rezultacie inicjowanie skrętu okazuje się łatwiejsze. Rocker umożliwia też lepszą kontrolę jazdy bez konieczności używania zbyt dużej siły.

Wykonanie

Decydując się na zakup sprzętu narciarskiego bardzo ważne jest to, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość jego wykonania. Użytkownicy zapewniają o solidności Fischer Progressor F18 AR. Test, który przeprowadzili, potwierdził wytrzymałość produktu. Do produkcji nart wykorzystano dwa rodzaje drewna: bukowe i topolowe (Beech Poplar Wood Core). Oba materiały są lekkie, a jednocześnie elastyczne. Aby drewniany rdzeń był bardziej wytrzymały pokryto go specjalną, tytanową powłoką o grubości równej 0,8 mm. W rezultacie na powierzchni produktu nie pojawiają się zbyt szybko zarysowania. Trzymanie krawędzi jest łatwe, a jazda przyjemna. Zastosowana w modelu powłoka AirCarbon dobrze tłumi drgania i zwiększa jego wytrzymałość. Przy produkcji drewnianego rdzenia wykorzystano technologię Air Tec pozwalającą zmniejszyć masę o 25% nie tracąc przy tym dobrych właściwości. Narty odznaczają się sprężystością, mają solidnie wykończenie i frezowaną powierzchnię. Na wytrzymałość sprzętu sportowego wpływ mają także stalowe, wzmocnione czubki.

 

Bezpieczeństwo jazdy

Wybrane przez nas narty powinny nie tylko zagwarantować rozrywkę na stoku, ale też zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jazdy. Z tego powodu tak ważne jest to, że model Fischer Progressor F18 AR ma solidnie wykonane wiązania, które dobrze trzymają buty i nie dopuszczają do ich odpięcia w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo na stoku zwiększa także to, że użytkownik może bez trudu manewrować nartami, co ma związek z ich odpowiednią konstrukcją i idealnie dopasowanym kształtem.

 

Design

Nie ma wątpliwości, że większość osób podczas zakupu zwraca uwagę nie tylko na wytrzymałość i zastosowane w nartach technologie, ale też na ich design. Opisywany model jest estetycznie wykonany i utrzymany w stonowanej kolorystyce. Głównymi barwami jest czerń, czerwień i biel. Produkt podoba się konsumentom niezależnie od płci i wieku. Dodatkowo cena Fischer Progressor F18 AR nie jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ