Opinie o FitBit Charge 2

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Pulsometr ma solidną konstrukcję i jest dobrze zabezpieczony przed wodą, więc nie trzeba martwić się o sprawność jego działania, kiedy myjemy dłonie, albo przebywamy na zewnątrz, a akurat pada deszcz. Sprzęt działa do 5 dni od momentu naładowania. Gadżet można sparować ze swoim smartfonem i odbierać z niego powiadomienia.

 

Najważniejsze wady:

Zamieszczone w Internecie opinie o FitBit Charge 2 wskazują, że jakość wykonania paska w zegarku nie jest najlepsza. Stosunkowo często się zdarza, że już po kilkunastu tygodniach od zakupu trzeba go wymieniać, co wiąże się nie tylko ze stratą pieniędzy, ale też czasu. 

 

Werdykt: 9.3/10

Mimo że sprzęt nie jest pozbawiony wad, jego ogólna ocena jest dobra, a konsumenci chętnie decydują się na jego zakup. Produkt ma czarny kolor, pasuje do różnych stylizacji. Pulsometr jest kompatybilny z urządzeniami iOS, Android i Windows.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Synchronizacja z aplikacją

Pulsometr można łatwo zsynchronizować z aplikacją Fitbit, dzięki której użytkownik ma dostęp do wszystkich istotnych treści i to w jednym miejscu. Z poziomu programu można sprawdzać swoją codzienną aktywność, kontrolować ilość spalanych kalorii, a także długość przebytego dystansu. Dodatkowo aplikacja Fitbit pozwala na odczytywanie wiadomości mailowych i smsowych i powiadomień z portali społecznościowych.  

Odporność na wodę

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tej opaski na rękę, bo ma ona dobrze przemyślaną konstrukcję. Jest szczelna, co oznacza, że wewnętrzny mechanizm jest skutecznie chroniony przed działaniem wody. W efekcie, nawet jeśli w trakcie podejmowania aktywności na zewnątrz pogoda się załamie i zacznie padać, nie musimy rezygnować z treningu. W zegarku możemy też swobodnie myć dłonie (nie trzeba pamiętać o jego ściąganiu). 

 

Licznik kroków

Opaska na rękę ma funkcję liczenia kroków. Dokładnie określa ona, jaki dystans przebyliśmy danego dnia, co pozwala nam kontrolować, czy podejmujemy odpowiednio dużo aktywności. Dystans jest także przeliczany na ilość pięter. Warto wspomnieć, że zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia należy zrobić w ciągu dnia około 10 tysięcy kroków (dotyczy osób w pełni zdrowych). Taki gadżet może być świetnym motywatorem do tego, aby regularnie się ruszać. Co więcej, pulsometr rejestruje też czas, w jakim pozostajemy w bezruchu i informuje nas, kiedy powinniśmy wstać i wykonać chociaż kilka kroków.

 

Ekran

Osoby przeprowadzające test FitBit Charge 2 zwracają uwagę na to, że pulsometr ma czytelny ekran, który pozwala łatwo odczytać znajdujące się na nim dane. Ma on wysoką rozdzielczość, więc można szybko zapoznać się ze wszystkimi informacjami. Istotną zaletą jest również to, że ekran nie jest podatny na zarysowania. 

 

Design

Do zakupu z pewnością zachęca atrakcyjna cena FitBit Charge 2. Zwykle koszty zakupu dobrych pulsometrów oscylują w granicy ok. 1000 zł, a w tym przypadku cena wynosi tylko kilkaset złotych. Nie można nie wspomnieć też o prostym designie, który sprawia, że na inwestycję w ten gadżet chętnie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich zdaniem zegarek dobrze wygląda zestawiony z każdą codzienną stylizacją. Pasuje też do bardziej eleganckich ubrań.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ