Opinie o Garmin Edge 520

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Licznik rowerowy ma wiele ciekawych funkcji, które pozwalają dokładniej śledzić swoją aktywność. Stanowi to dodatkową motywację do działania. Urządzenie ma opcję Virtual Partner, która umożliwia trenowanie ze swoim wirtualnym przeciwnikiem. Sprzęt można wykorzystywać nie tylko do jazdy na zwykłym rowerze. Nadaje się on także do trenażerów.

 

Najważniejsze wady:

To urządzenie z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Może się więc okazać, że na początku jego obsługa będzie nieco skomplikowana. Konfiguracja sprzętu może zająć nam stosunkowo dużo czasu.

 

Werdykt: 9.4/10

Zdaniem sporej grupy użytkowników Garmin Edge 520 to bardzo dobry licznik rowerowy, który spełni oczekiwania nawet bardziej wymagających fanów jazdy. Sprzęt jest wykonany z dobrej jakości materiałów, a potwierdzeniem na to jest test Garmin Edge 520. Wynika z niego, że nawet po dłuższym czasie od zakupu licznik wygląda jak w momencie jego nabycia (brak zarysowań).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane

Dokładne wymiary tego gadżetu są następujące: 4,9 cm x 7,3 cm x 2,1 cm. Jak widać, nie zajmuje on zbyt dużo miejsca. Wyświetlacz jest odpowiednio duży, można łatwo z niego odczytać wszystkie istotne informacje. Licznik rowerowy waży tylko 60 g. Ma on wbudowaną baterię litowo-jonową, która wytrzymuje do 15 h działania po pełnym naładowaniu. Klasa wodoszczelności urządzenia to IPX 7. Oznacza to, że ze sprzętu można z powodzeniem korzystać nawet w przypadku złej pogody. Urządzenie działa sprawnie w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C. Model jest wyposażony w wysokościomierz barometryczny. Licznik rowerowy jest zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, ma solidną obudowę zabezpieczającą mechanizm wewnętrzny.

Odpowiednio duży wyświetlacz

Osoby wystawiające opinie Garmin Edge 520 wypowiadają się pozytywnie na temat kolorowego wyświetlacza. Ich zdaniem jest on na tyle duży, że łatwo odczytać z niego wyniki. Przekątna ekranu wynosi 2,3 cala. Co istotne, informacje podawane na wyświetlaczu są łatwe do odczytania nawet w pełnym słońcu. 

 

Możliwość sparowania ze smartfonem

Prezentowany licznik rowerowy można łatwo sparować ze swoim telefonem. Konieczne jest też pobranie darmowej aplikacji Garmin Connect Mobile, która gwarantuje wiele ciekawych funkcji. Należy do nich m.in. możliwość śledzenia na żywo, udostępnianie danych dotyczących aktywności w serwisach społecznościowych i przesyłanie informacji o pogodzie. Mając wszystkie istotne dane w jednym miejscu (na swoim telefonie), zdecydowanie łatwiej monitorować swoje treningi. 

 

Funkcjonalność

Niektórym osobom cena Garmin Edge 520 może wydawać się stosunkowo wysoka. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to licznik rowerowy dający wiele możliwości, w monitorowaniu regularnej jazdy. Warto podkreślić, że urządzenie współpracuje ze znaną wśród rowerzystów platformą Strava. Przy zakupie otrzymuje się 3-miesięczny pakiet próbny w wersji Premium. Aplikacja rowerowa daje możliwość rywalizacji z innymi fanami tej aktywności i zapisywania trasy, jaką pokonaliśmy w danym dniu. Dostęp do platformy pozwala na szczegółową analizę parametrów treningu. Użytkownik otrzymuje informacje m.in. o tym, ile wynosił maksymalny pułap tlenowy. Może dowiedzieć się też, ile czasu potrzebuje na regenerację. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ