Opinie o Garmin Edge 820

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Licznik rowerowy jest lekki i ma kompaktowe wymiary, więc bez trudu powinniśmy zainstalować go na jednośladzie. Wyświetlacz liczy 2,3 cala i łatwo odczytać z niego potrzebne informacje. Zastosowany ekran jest dotykowy, ułatwia obsługę sprzętu, gdyż można z niego wygodnie korzystać, nawet mając założone rękawiczki.

 

Najważniejsze wady:

Na początku obsługa sprzętu wydaje się skomplikowana. Bez dokładnego czytania instrukcji trudno ustawić licznik rowerowy tak, aby działał jak powinien. Ponadto potrzeba czasu, aby poznać wszystkie jego funkcje.

 

Werdykt: 9.3/10

Garmin Edge 820 to dla niektórych rowerzystów najlepszy licznik rowerowy, jaki można znaleźć obecnie na rynku. Recenzje dotyczące tego gadżetu są w większości pozytywne, użytkownicy są zadowoleni z możliwości, jakie daje sprzęt. Urządzenie ma fabrycznie załadowane mapy Garmin Cycle Map, które dostarczają przydatnych wskazówek nawigacyjnych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcja GroupTrack

Użytkownicy doceniają nową funkcję, czyli GroupTrack. Przydaje się ona, kiedy jedziemy na wycieczkę rowerową większą grupą i w jakimś momencie chcemy się na chwilę odłączyć od swoich towarzyszy. Dzięki opcji GroupTrack można sparować urządzenia Garmin i mieć dostęp do informacji na temat tego, gdzie znajdują się pozostali rowerzyści. My również pozostajemy dla nich widoczni, więc późniejsze odnalezienie się nie jest niczym trudnym. 

Możliwość sparowania z innymi gadżetami 

Dobre opinie Garmin Edge 820 wynikają z tego, że licznik rowerowy jest kompatybilny z innymi przydatnymi gadżetami. Może on współpracować z czujnikami ANT+ (prędkości, tętna i kadencji). Dodatkowo licznik można sparować z montowanym na pedale miernikiem znajdującym się w ofercie Garmin. Służy on do dokładnego mierzenia mocy, określa bilans mocy dla prawej i lewej nogi, a także kadencję. Za pomocą licznika i innych sprzętów można dokładnie rejestrować dynamikę jazdy, sprawdzać siłę przyłożenia do pedału i wiele innych. Tak dokładne informacje pozwalają nam się rozwijać i osiągać jeszcze lepsze wyniki na trasie. Jeśli wybierzemy dodatkowo opaskę z czujnikiem tętna, otrzymamy informacje m.in. na temat pułapu tlenowego i czasu, jaki powinniśmy poświęcić na odpoczynek. Biorąc pod uwagę duże możliwości Garmin Edge 820, cena modelu nie wydaje się zbyt wysoka.

 

Mapy Garmin Cycle Map

Licznik rowerowy ma wgraną mapę Garmin Cycle Map, która pozwala na wyznaczanie ciekawych tras zarówno po zwykłych drogach, jak i ścieżkach rowerowych. Korzystając z urządzenia, można wyszukiwać konkretne adresy. Dzięki mapom użytkownik otrzymuje też informacje na temat wysokości terenu w danym miejscu. Dodatkowo ma możliwość zaplanowania podróży powrotnej. Urządzenie samo wybiera najlepszą trasę, więc nie trzeba się zastanawiać, jak wrócić do punktu, z którego startowaliśmy. Ta funkcja przyda się szczególnie osobom, które lubią regularnie wyszukiwać nowe trasy. 

 

Dotykowy ekran

Licznik rowerowy jest wyposażony w dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Wygodnie się z niego korzysta, bo wszystkie znajdujące się na nim informacje są dobrze widoczne. Wyświetlacz ma czujnik natężenia światła, który działa w ten sposób, że automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza w zależności od warunków oświetleniowych. Ekran jest dotykowy i jak pokazał test Garmin Edge 820, działa płynnie. Zastosowany ekran reaguje nawet na delikatne dotknięcie, można go swobodnie obsługiwać w rękawiczkach, a także wtedy, kiedy pada i jest on mokry.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ