Opinie o Garmin Fenix 5

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Pulsometr ma wiele przydatnych funkcji, jest wyposażony w czujniki, które pozwalają dokładnie określić pozycję użytkownika. Ponadto sprzęt ma 3-osiowy kompas z żyroskopem, a także wysokościomierz barometryczny. Do wyboru jest wiele gotowych profili aktywności z różnymi dyscyplinami sportowymi. Dodatkowo zegarek elegancko się prezentuje i pasuje do różnych stylizacji.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie o Garmin Fenix 5 można dojść do wniosku, że jakość wykonania gadżetu jest bardzo dobra. Część osób zwraca jednak uwagę na to, że jednym podatnym na uszkodzenia mechaniczne elementem jest szkiełko. Po czasie pojawiają się na nim drobne zarysowania.

 

Werdykt: 9.6/10

To dobry pulsometr, który mimo drobnych wad cieszy się popularnością wśród konsumentów. Zegarek ma stalową konstrukcję, ramka ze stali nierdzewnej i spód z tego samego materiału są gwarancją długiego czasu użytkowania. Sprzęt jest przystosowany do pracy w wymagających warunkach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nadgarstkowy pomiar tętna

Pulsometr mierzy tętno dzięki umieszczonym w okolicach nadgarstka czujnikom. Technologia Elevate jest skuteczna, więc nie ma konieczności stosowania dodatkowych czujników na klatkę piersiową celem uzyskania miarodajnych wyników. Gadżet dokładnie kontroluje intensywność treningów, a także umożliwia monitorowanie tętna całodobowo. Dzięki temu można łatwo śledzić codzienną aktywność i w razie potrzeby modyfikować swoje działania.

Wyświetlacz

Zegarek ma kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, w związku z tym łatwo można odczytać z niego wszystkie informacje. Ekran jest czytelny bez względu na okoliczności, także przy mocnym słońcu. Wielkość wyświetlacza to 1,2 cali. Ekran wykonano w technologii transflektywnej, co oznacza, że jednocześnie odbija on i transmituje światło.

 

Informacje o efektywności treningu

Użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich ważnych informacji dotyczących jego treningu. To pozwala w przyszłości lepiej pracować i dobierać odpowiedni plan działania. Na podstawie stanu treningu można określić, czy podejmowane aktywności są produktywne i czy robimy postępy. Szacowanie pułapu tlenowego dokładnie analizuje dane treningowe w przypadku biegu i jazdy na rowerze i szacuje maksymalną ilość tlenu wykorzystywaną w ciągu minuty przez użytkownika. Na tej podstawie można określić, jaka jest nasza kondycja. Funkcja obciążenia treningowego wskazuje, jak ciężka jest aktywność bez względu na jej rodzaj. Przydatny okazuje się też asystent odpoczynku, dzięki któremu wiemy, ile czasu powinniśmy poświęcić na regenerację po treningu. Wszystkie wspomniane funkcje działają sprawnie, co potwierdza test Garmin Fenix 5.

 

Powiadomienia z telefonu

Prezentowany pulsometr to praktyczne urządzenie, które ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Gadżet można łatwo sparować ze swoim telefonem i dzięki temu łatwiej uzyskiwać dostęp do wiadomości mailowych, smsów i różnego rodzaju powiadomień. Dodatkowo użytkownik ma możliwość sparowania sprzętu z aplikacją Garmin Connect, aby mieć dostęp do aktywności innych użytkowników i dzielić się z nimi sukcesami. 

 

Design

Jest wiele powodów, dla których warto kupić pulsometr Garmin Fenix 5. Cena sprzętu nie jest wygórowana, ponadto jakość jego wykonania jest dobrze oceniana przez sportowców. Użytkownicy zwracają także uwagę na klasyczny design. Zegarek jest utrzymany w ciemnej kolorystyce, nie ma żadnych zbędnych zdobień i pasuje nie tylko do sportowych, ale też bardziej eleganckich stylizacji. Chętnie kupują go zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ