Opinie o Garmin Forerunner 735XT

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest wyposażony w wiele funkcji, dlatego sprawdza się nie tylko jako pulsometr, ale i np. stoper, zegarek czy lokalizator GPS. Konsumenci publikujący opinie Garmin Forerunner 735XT uważają, że urządzenie zasila bardzo pojemna bateria, która nie wymaga częstego ładowania. Warto podkreślić, że zegarek nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności.

 

Najważniejsze wady:

Zegarek wykorzystuje wibracje do poinformowania np. o przychodzącej rozmowie telefonicznej czy upłynięciu czasu przeznaczonego na trening. Niektórzy posiadacze sprzętu uważają, że są one zbyt mocno odczuwalne. Nie możemy sami regulować poziomu intensywności wibracji.

 

Werdykt: 9.4/10

Pulsometr na pewno przypadnie do gustu osobom aktywnym fizycznie, ponieważ bardzo przydaje się w czasie treningu. Daje on możliwość kontrolowania, czy ćwiczymy z odpowiednią intensywnością, a dodatkowo zapisuje najważniejsze dane, jak np. pokonany dystans. Zegarek waży 40,2 g, a jego wymiary to: 4,45 cm x 4,45 cm x 1,17 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pomiar tętna na nadgarstku

Urządzenie mierzy tętno na nadgarstku, a to wygodne rozwiązanie. Nie musimy zakładać na trening specjalnego pasa na klatkę piersiową, który nie zawsze okazuje się komfortowy w noszeniu. Wystarczy dopasować silikonowy pasek do obwodu nadgarstka, tak aby zegarek się nie zsuwał i możemy rozpocząć trening. Pulsometr przydaje się podczas wykonywania różnych aktywności fizycznych. To dobry wybór dla osób lubiących biegać, jeździć na rowerze czy pływać. Sprzęt ma wiele profili aktywności, również nieco mniej typowych, przykładowo biegi przełajowe, biegi narciarskie, sporty wioślarskie oraz piesze wędrówki.

Nie tylko pulsometr

Sprzęt pełni funkcję pulsometru, ale nie tylko. Możemy wykorzystać go również do pomiaru spalonych kalorii, ilości wykonanych kroków i pokonanego dystansu, jak również do odnajdywania drogi w nieznanym terenie. Zegarek dobrze sprawdza się jako kompas, co pokazał test Garmin Forerunner 735XT, w którym wzięło udział wielu sportowców, nie tylko profesjonalnych. Ponadto urządzenie może działać w trybie pulsoksymetru, a więc monitorować poziom nasycenia naszej krwi tlenem. Dzięki temu możliwe jest stałe kontrolowanie wydolności oddechowej. Sprzęt pozwala na wykrycie spadku poziomu saturacji poniżej właściwego poziomu, co może świadczyć o nieprawidłowej wentylacji płuc. W razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia możemy szybko zgłosić się do lekarza, aby sprawdzić niepokojące objawy. Jeśli uwzględnimy wszystkie możliwości modelu Garmin Forerunner 735XT, cena nie powinna wydawać się wygórowana.

 

Powiadomienia ze smartfona

Zegarek można łatwo sparować ze smartfonem, jest kompatybilny zarówno z telefonami z systemem Android, jak i iOS. Wówczas na jego ekranie będą wyświetlać się najważniejsze powiadomienia, dotyczące m.in. przychodzących wiadomości SMS i mailowych, połączeń telefonicznych czy aktywności w mediach społecznościowych. Odczytanie wyświetlanych na ekranie informacji nie jest trudne. Zegarek został wyposażony w wyświetlacz LCD w rozmiarze 1,23 cala, którego rozdzielczość to 214 x 180 pikseli. Jest on podświetlany, dlatego nawet nocą obsługa sprzętu jest bardzo łatwa i wygodna.

 

Monitor snu

Urządzenie na pewno przyda się osobom, które wciąż narzekają, że nie mogą się wyspać. Ma ono funkcję specjalnego monitora pozwalającego na zebranie ważnych informacji dotyczących czasu trwania snu, również z podziałem na konkretne fazy. Możemy dodatkowo włączyć opcję inteligentnego wybudzania, aby nie mieć problemu z wczesnym wstawaniem do pracy lub na poranny trening.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Natalia

March 21, 2021 at 9:49 am

Pulsoksymetr? A skąd takie informacje?

Odpowiadać