Opinie o Garmin Vivomove HR

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

To pulsometr damski monitorujący tętno bezpośrednio z nadgarstka. Korzystanie z niego jest wygodne, a aby uzyskać miarodajne wyniki dotyczące poziomu tętna nie trzeba używać dodatkowo żadnych innych czujników. Urządzenie daje dostęp m.in. do informacji na temat intensywności treningu, więc można łatwo sprawdzić, czy podejmowane aktywności są tak efektywne, jak nam się wydaje.

 

Najważniejsze wady:

Pulsometr można kupić m.in. w jasnej wersji kolorystycznej. Choć taki gadżet wygląda elegancko i zwraca uwagę innych osób, test Garmin Vivomove HR potwierdził, że na pasku widoczne są wszystkie, nawet najmniejsze zabrudzenia. Trudno utrzymać go w idealnej czystości.

 

Werdykt: 9.4/10

W Internecie można bez trudu znaleźć pozytywne opinie o Garmin Vivomove HR, a to oznacza, że gadżet spełnia oczekiwania użytkowników. Sprzęt jest wyposażony w następujące czujniki: akcelerometr, pulsometr i wysokościomierz barometryczny. Dodatkowe funkcje to budzik, timer i kalendarz.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcja Move IQ

Gadżet ma funkcję Move IQ, więc nie trzeba za każdym razem uruchamiać i zatrzymywać stopera aktywności, aby wszystko zostało zapisane. Jeśli zaczniemy spacerować, naliczanie rozpocznie się automatycznie. Pod koniec dnia możemy sprawdzić, ile czasu pozostawaliśmy w ruchu i w razie konieczności podjąć decyzję o zmianie nawyków. 

Określanie poziomu stresu

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje pod wpływem stresu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. W związku z tym przydatną opcją jest pomiar wysiłku vivomove HR, na podstawie którego określany jest poziom stresu, jaki doświadczamy w ciągu dnia. Uzyskujemy informację o tym, czy nasz dzień był spokojny, zbilansowany czy może stresujący. Jeśli poziom złych emocji w ciągu dnia jest na wysokim poziomie, użytkownik otrzymuje informację, że warto zrobić przerwę i na chwilę odpocząć. Warto wiedzieć, że nawet 5-minutowy spacer po biurze ułatwia zebranie myśli i może uchronić nas przed bólami głowy czy pleców. Użytkownik może skorzystać z timera relaksu. 

 

Jakość wykonania

Gadżet jest wykonany z najwyższą starannością, a wykorzystane do jego produkcji materiały odznaczają się wytrzymałością. Mimo to cena Garmin Vivomove HR nie jest wysoka. Kopertę zrobiono ze stali szlachetnej, a pasek z tworzywa sztucznego. Wodoszczelność zegarka wynosi 50 m. Drobne zachlapania nie wpływają na jego pracę, więc nie trzeba ściągać urządzenia, kiedy myjemy dłonie, a nawet bierzemy prysznic.

 

Serwis Garmin Connect

Użytkownicy mogą korzystać z serwisu Garmin Connect i w ten sposób uzyskiwać dodatkową motywację. Wspomniana platforma jest popularna wśród entuzjastów aktywności fizycznej. Na stronie organizowane są różnego rodzaju wyzwania, użytkownicy wspierają się wzajemnie i dzielą swoimi osiągnięciami. Dzięki społeczności Garmin Connect nie ma obaw o to, że stracimy swoją motywację do codziennego działania. Dostęp do platformy jest bezpłatny, co również okazuje się sporym atutem.

 

Komfort użytkowania

Pulsometr cieszy się zainteresowaniem kupujących, bo jest wygodny w użytkowaniu. Przede wszystkim jego obsługa nie sprawia żadnych problemów. Co więcej, gadżet ma wydajną baterię, która w trybie smartwatcha wytrzymuje do 5 dni od momentu naładowania, a w trybie zegarka nawet do 2 tygodni. Pulsometr jest też lekki (ok. 56 g), więc nie stanowi dużego obciążenia dla nadgarstka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ