Opinie o Giant Defy 5

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Pojazd jest uznawany za najlepszy rower Giant do jazdy na długich dystansach. Ma on solidną ramę wykonaną ze stopu aluminium, sami możemy zdecydować, w jakim będzie rozmiarze. Jednoślad ma duże, 28-calowe koła, które zapewniają dobrą przyczepność do podłoża i umożliwiają łatwe omijanie przeszkód. To model odpowiedni w szczególności dla mężczyzn.

 

Najważniejsze wady:

Konsumentom nie odpowiada głównie to, że rower jest sprzedawany bez kilku istotnych elementów w zestawie, m.in. pedałów. Musimy samodzielnie je dobrać, a jak pokazały opinie o Giant Defy 5, czasami nie jest to proste.

 

Werdykt: 9.8/10

Rower jest wybierany głównie przez mężczyzn, jednak kobiety również chętnie na nim jeżdżą. To solidny model, który dobrze przystosowano do jazdy poza miastem, po utwardzonych drogach. Do wyboru mamy 5 rozmiarów ramy (od S do XL), więc nie ma ryzyka, że pojazd okaże się niedopasowany do naszego wzrostu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kierownica typu baranek

Cechą wyróżniającą jednoślad jest kierownica typu baranek. Rowerzyści, którzy przeprowadzili test Giant Defy 5 w terenie przyznają, że zwiększa ona komfort jazdy. Wynika to z tego, że możemy przyjąć bardziej aerodynamiczną pozycję i nie musimy wkładać dużo wysiłku w to, aby poruszać się z większą prędkością. Kierownicę można trzymać na trzy różne sposoby: za górny element, dolny lub poprzeczny (zależnie od własnych potrzeb). Jeśli poczujemy zmęczenie rąk, możemy przełożyć dłonie na drugie uchwyty, te położone wyżej lub niżej, żeby kontynuować przejażdżkę. To sprawia, że rower nadaje się na długie, kilkugodzinne wycieczki.

Lekkość

Ponieważ materiałem wykonania roweru jest w większości aluminium, nie waży on dużo (kilkanaście kilogramów, zależnie od rozmiaru ramy). Z tego powodu zniesienie jednośladu po schodach i późniejsze wniesienie go z powrotem do mieszkania nie jest trudne. Równie łatwe jest umieszczenie pojazdu na bagażniku dachowym czy nawet przeniesienie go przez wiadukt lub inną przeszkodę, która może pojawić się podczas jazdy po mieście. Na lekkość jednośladu wpływa także to, że nie ma błotników, bagażnika i podobnych elementów (które nie każdemu rowerzyście są potrzebne).

 

Sztywna rama i precyzja sterowania

Wykonana z aluminium rama jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i sztywna. Odpowiada za to mufa suportowa PowerCore. W czasie jazdy zauważymy, że rowerem można precyzyjnie sterować, omijać przeszkody i łatwo pokonywać ostre zakręty. Jest to możliwe za sprawą główki ramy OverDrive. Biorąc pod uwagę zastosowanie tych specjalnych rozwiązań, nie powinniśmy narzekać, że cena Giant Defy 5 jest wygórowana. Co więcej, 28-calowe koła mają większy kontakt z podłożem niż np. te 26-calowe, dają możliwość osiągnięcia większej prędkości jazdy, a ponadto zapewniają mniejszy kąt natarcia. To wiąże się z łatwiejszym pokonywaniem nierówności nawierzchni i podobnych przeszkód, jakie możemy napotkać na trasie.

 

Dobrze wyprofilowane siodełko

Jednym z ważniejszych elementów budowy roweru jest siodełko, więc warto zwrócić na nie uwagę szukając odpowiedniego jednośladu. Posiadacze pojazdu Defy 5 przekonują, że zostało ono dobrze wyprofilowane, w dodatku nie jest bardzo twarde. Z tego względu po kilku godzinach jazdy nie będziemy narzekać na dyskomfort (co wymagałoby robienia przerw na odpoczynek).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ