Opinie o Giant Roam 3 Disc

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Podobnie jak inne rowery crossowe Giant model Roam 3 Disc ma ramę wykonaną z aluminium, czyli lekkiego materiału odpornego na uszkodzenia. Jest ona dostępna w czterech rozmiarach, a to daje pewność, że jednoślad będzie dobrze dopasowany do naszego wzrostu. Pojazd ma szeroki zakres przełożeń, więc sprawdza się w wymagającym terenie.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie Giant Roam 3 Disc, można dojść do wniosku, że niektórym kupującym przeszkadza brak błotników. Co prawda za sprawą takiego rozwiązania rower jest lżejszy, ale przejażdżka po błotnistej drodze może skończyć się zabrudzeniem ubrań.

 

Werdykt: 9.6/10

Jednoślad jest przeznaczony dla mężczyzn i cieszy się dużą popularnością. Dostępne rozmiary ramy to: S, M, L oraz XL. Cena Giant Roam 3 Disc nie jest wysoka, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę solidność konstrukcji. Błotniki, bagażnik czy inne elementy możemy zamontować sami, jeśli uznamy, że są nam potrzebne na trasie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobry wybór na długie wycieczki

Rowerzyści przeprowadzili test Giant Roam 3 Disc, który udowodnił, że to odpowiedni model na długie wycieczki poza miastem. Jednoślad zapewnia komfortową jazdę po utwardzonych drogach, niezależnie od ukształtowania terenu. Ponieważ do dyspozycji mamy dużą ilość biegów, łatwo podjedziemy pod górę i nie zmęczymy się w czasie pokonywania dłuższych, prostych odcinków trasy. Konsumenci przyznają, że siodełko ma odpowiednią szerokość i jest miękkie, a to zapobiega odczuwaniu dyskomfortu po kilkugodzinnej przejażdżce. Do pojazdu dołączono nylonowe, dobrze wyprofilowane pedały. Stopy nie ześlizgują się z nich, dlatego w czasie jazdy możemy skupić się np. na podziwianiu widoków.

Sprawdza się także w mieście

Rower jest praktyczny i wielu jego posiadaczy uważa, że sprawdza się dobrze także w mieście. Jeśli chcemy, możemy dojeżdżać na nim codziennie do pracy, jeździć na zakupy lub ćwiczyć formę podczas regularnych przejażdżek po parku. Na dużych, 28-calowych kołach łatwo pokonamy wyższe krawężniki i precyzyjnie ominiemy przeszkody na drodze, przykładowo wyboje na chodniku. Ponieważ rower nie jest ciężki, wniesienie go po schodach do mieszkania czy zniesienie do piwnicy nie powinno być kłopotliwe. Możemy go też w kilka minut zamontować na bagażniku dachowym czy na tylnej klapie samochodu. To oznacza, że jednoślad można bez przeszkód zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd, aby nie korzystać z usług miejscowej wypożyczalni rowerów.

 

Solidne wykonanie

To, co wyróżnia pojazd, to solidne wykonanie. Rama jest wytrzymała, a do tego sztywna, jednak podczas jazdy nie będziemy odczuwać mocnych wstrząsów (pochłania je amortyzator o skoku 63 mm). Jednoślad został wyposażony w opony z wkładką antyprzebiciową, dlatego nawet najechanie na ostry przedmiot nie powinno zepsuć nam wycieczki. Szprychy wykazują odporność na korozję, a pedały nie są podatne na pęknięcia. Co więcej, rower ma mechaniczne hamulce tarczowe. Pozwalają one na szybkie zatrzymanie się, również na mokrej nawierzchni. Ryzyko ich awarii w czasie przejażdżki jest zmniejszone do minimum, a jeśli już do tego dojdzie, z łatwością usuniemy usterkę i to bez użycia specjalistycznych narzędzi.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ