Opinie o GoPro Hero 8 Black

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Nowa kamera sportowa ma kompaktowe wymiary i można z niej korzystać nawet w wymagających warunkach. Funkcja HyperSmooth ma kilka poziomów stabilizacji. TimeWrap 2.0 pozwala na przyspieszenie lub zwolnienie obrazu, w zależności od potrzeb. Nagrania w jakości 4K robią wrażenia na osobach, które je oglądają.

 

Najważniejsze wady:

Bateria wytrzymuje stosunkowo krótko. W związku z tym chcąc nagrywać dużo ujęć podczas wyjazdu, trzeba być przygotowanym na częste ładowanie urządzenia. Ponadto warto wyposażyć się w solidny pokrowiec, który zabezpieczy ekran przed zarysowaniem.

 

Werdykt: 9.4/10

Czytając najnowsze opinie o GoPro Hero 8 Black można stwierdzić, że sprzęt jest doceniany przez użytkowników. Oczywiście ma on pewne wady, ale jego ogólna ocena jest bardzo dobra. Jakość rejestrowanego obrazu podoba się nawet wymagającym osobom. Urządzenie ma funkcję redukcji szumów i sprawnie działający stabilizator obrazu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość nagrań i zdjęć

Sprzęt pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K i prędkości 60 klatek na sekundę. Obraz można rejestrować także w jakości Full HD (240 klatek na sekundę) w trybie nagrywania w zwolnionym tempie. Co istotne, nagrywanie może odbywać się także nocą i to z równie dobrymi efektami. Sprzęt wykorzystuje technologię HDR, a zdjęcia są robione w rozdzielczości 12 Mpix. Do kamery w razie potrzeby można zainstalować dodatkowe akcesoria zwiększające możliwości nagrywania.

Stabilizacja obrazu HyperSmooth

Cena GoPro Hero 8 Black wynosi prawie 2000 zł, ale trzeba pamiętać, że wynika ona z dobrych parametrów urządzenia. Sprzęt ma zaawansowaną funkcję stabilizacji obrazu HyperSmooth 2.0. Z dostępnych ustawień można wybrać jeden z trzech trybów stabilizacji: standardowy, wysoki i zwiększony. Nagrane tą kamerą filmy mają łagodne, płynne przejścia. Nawet drobne ruchy dłonią są automatycznie korygowane, więc wideo przyjemnie się ogląda. Producent podkreśla, że funkcja HyperSmooth działa niezależnie od wybranej rozdzielczości i liczby klatek. Z poziomu aplikacji GoPro uzyskuje się dostęp do funkcji poziomowania.

 

Dobrze przemyślana konstrukcja

Dlaczego warto zainwestować w GoPro Hero 8 Black? Test kamery potwierdził jej ponadprzeciętną wytrzymałość. Sprzęt ma dobrze przemyślaną konstrukcję, obudowa jest solidna i lekka jednocześnie. Dzięki składanym zaczepom można szybko wymienić uchwyty. Obudowę wyposażono też w drzwiczki boczne, które ułatwiają wyciąganie akumulatora. Jak podaje producent, obiektyw jest bardziej odporny na uderzenia niż starsze modele. Wodoszczelność modelu wynosi do 10 m.

 

Praktyczne rozwiązania

Kamera ma ekran dotykowy służący m.in. do jej sprawnego obsługiwania. Sprzętem można też sterować, wydając komendy głosowe (14 poleceń w języku angielskim i 10 innych). Aby uruchomić urządzenie należy powiedzieć: GoPro, turn on. Kamera sportowa ma zaawansowaną funkcję redukcji szumu wiatru, więc nawet przy słabej pogodzie nagrany razem z filmem dźwięk jest wyraźny (nie trzeba się zastanawiać, co powiedziała dana osoba). Model jest wyposażony w dobrej jakości przedni mikrofon. Sprzęt daje możliwość nagrywania i robienia zdjęć nie tylko w poziomie, ale też w pionie. Sprawdza się to szczególnie jeśli chcemy udostępnić coś w mediach społecznościowych np. na Instagramie w relacjach. Kamera ma następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop i GPS.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ