Opinie o Hamax Siesta

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Fotelik rowerowy ma 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, które dobrze trzymają malucha gwarantując mu maksymalne bezpieczeństwo w podróży. Co istotne, pasy zrobiono z wytrzymałych, a jednocześnie przyjemnych dla skóry materiałów. Model ma certyfikat TÜV/GS EN14344, więc spełnia wymagane prawem normy. Montaż siodełka przebiega szybko i nie sprawia żadnych trudności. 

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych opiniach rodzice wskazują na to, że dopasowanie oparcia do kasku nie jest najlepsze. W związku z tym w trakcie drzemki czasami zdarza się, że głowa spada do przodu. Nie jest to komfortowe dla malucha.

 

Werdykt: 9.8/10

Spora grupa osób zgadza się ze stwierdzeniem, że Hamax Siesta to najlepszy fotelik rowerowy w tym przedziale cenowym. Produkt jest dostosowany do maluchów od 9 miesiąca do osiągnięcia wagi 22 kg. Dokładne wymiary siedziska to: 71 cm x 48 cm x 39 cm, a jego waga jest równa 4,2 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Konstrukcja

Fotelik rowerowy ma regulowane oparcie (do 20 stopni), więc możliwe jest jego idealne dopasowanie do potrzeb dziecka. Podczas jazdy maluch może m.in. się zdrzemnąć. Oparcie zostało tak wyprofilowane, aby pociecha mogła bez trudu przyjąć wygodną, wyprostowaną pozycję, a w związku z tym nawet dłuższe przejażdżki okazują się komfortowe. Potwierdzeniem na to jest przeprowadzony przez rodziców test Hamax Siesta. Producent zadbał o to, aby siedzisko było idealnie dopasowane do każdego dziecka, dlatego też wyposażył model w regulowane podnóżki. Dzięki takiemu rozwiązaniu fotelik rowerowy jest dobry, nawet kiedy maluch podrośnie. 

Przeznaczenie

Siedzisko jest dostosowane do ram o przekroju rur 28 mm – 40 mm. Fotelik rowerowy można zamontować na bagażniku tylnym lub na sztycy podsiodłowej. Jego instalacja jest bardzo prosta, nawet dla osoby, która robi to po raz pierwszy. Warto zwrócić uwagę na mocowanie siedziska, które zostało zrobione w taki sposób, aby możliwie najlepiej zamortyzować ewentualne wstrząsy. W ofercie producenta jest dostępny specjalny adapter montażowy umożliwiający sprawne przenoszenie fotelika między rowerami.

 

Bezpieczeństwo jazdy

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego rodzica kluczowe jest bezpieczeństwo malucha, dlatego też na ten aspekt zwraca się szczególną uwagę. Fotelik rowerowy Hamax Siesta ma certyfikat TÜV/GS EN14344, który jest potwierdzeniem, że w procesie produkcji użyto bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Dodatkowo jest gwarancją na to, że przed dopuszczeniem produktu do sprzedaży wykonano jego test i stwierdzono, że zastosowane rozwiązania użytkowe się sprawdzają. Pasy bezpieczeństwa wykonano w ten sposób, aby rodzic mógł je zapiąć jedną ręką, a maluch nie miał możliwości ich odpięcia. Szelki są regulowane, więc można łatwo dostosować je do wieku pociechy. Rodzice doceniają fotelik Hamax Siesta, opinie na jego temat są pozytywne.

 

Design

Produkt jest utrzymany w ciemnej kolorystyce, obudowa ma szary kolor, a poszycie czarny. Jest to uznawane za zaletę, ponieważ siedzisko pod względem wyglądu pasuje do różnych rowerów. Na ciemnym materiale nie są zbyt widoczne zabrudzenia. Za atut kupujący uznają także koszt zakupu Hamax Siesta. Cena produktu w stosunku do jakości wykonania jest bardzo dobra.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ