Opinie o Hertz Sirius 2

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Rower stacjonarny jest niewielki, dlatego można go ustawić w dowolnym pomieszczeniu w domu, również tym o niezbyt dużym metrażu. Mimo to będziemy mogli swobodnie się po nim poruszać. Sprzęt jest wyposażony w antypoślizgowe pedały z paskami zabezpieczającymi, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo treningu. Ponadto nie generuje on dużego hałasu w czasie ćwiczeń.

 

Najważniejsze wady:

Analizując opinie Hertz Sirius 2, można wywnioskować, że według części użytkowników czujniki służące do pomiaru pulsu są umieszczone zbyt wysoko. Tego zdania są w szczególności niskie osoby. Nieodpowiednie umiejscowienie sensorów przyczynia się do konieczności trzymania dłoni wysoko na kierownicy, co może być mało komfortowe.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt jest bardzo dobrze przystosowany do użytku domowego. Z jego pomocą można zgubić zbędne kilogramy, a także utrzymać dobrą kondycję, co zimą nie jest zbyt proste. Rowerek wyposażono w 6 kg koło zamachowe oraz 8-stopniową regulację obciążenia. Ma on kompaktowe wymiary, a w dodatku jest wytrzymały. Cena Hertz Sirius 2 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stabilna konstrukcja

Rowerek nie kołysze się na boki podczas treningu, dlatego możemy bezpiecznie pedałować, nie martwiąc się przy tym o upadek na podłogę (mogłoby się to skończyć doznaniem urazu). Istotne jest to, że w razie potrzeby podstawę można wypoziomować. Ponadto test Hertz Sirius 2 udowodnił, że rowerek można szybko przenieść w inne miejsce, choć waży 20 kg. Jest to możliwe, ponieważ w podstawie znajdują się rolki transportowe.

Magnetyczny system oporu

To model, który został wyposażony w magnetyczny system oporu oraz paskowy napęd. Regulacji dokonuje się przy pomocy pokrętła, umieszczono je tuż pod komputerem przymocowanym do kierownicy. Zastosowanie takich rozwiązań pozwoliło na zmniejszenie hałasu powstającego podczas ćwiczeń. Możemy trenować, a jednocześnie rozmawiać z bliskimi, oglądać telewizję lub słuchać muzyki z głośnika. Korpus został dodatkowo wyciszony.

 

Wygodny panel sterujący

Rowerek ma panel sterujący z komputerem, który jest zasilany bateriami. Z tego względu nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu możemy ćwiczyć i kontrolować wszystkie parametry. Na wyświetlaczu pokazują się informacje dotyczące: czasu trwania treningu, całkowitego dystansu, prędkości jazdy, spalonych kalorii oraz tętna. Do obsługi komputera służą trzy przyciski. Panel jest niewielki, ale wyświetlacz ma odpowiednie wymiary i pozwala na szybkie odczytywanie parametrów.

 

Regulowane siodełko i kierownica

Na rowerku może ćwiczyć każdy z domowników, niezależnie od wzrostu czy wagi (pod warunkiem, że jest to mniej niż maksymalne obciążenie). Siodełko jest regulowane w pionie, możemy zmieniać wysokość, na jakiej się znajduje w zakresie od 65 cm do 85 cm. Nie ma więc ryzyka, że szybko zniechęcimy się do regularnych treningów, bo musimy siedzieć w mało wygodnej pozycji. Możemy również regulować kąt nachylenia kierownicy, aby uniknąć nadmiernego garbienia się.

 

System Magnetic Pro

Co prawda koło zamachowe waży 6 kg, ale dzięki zastosowaniu systemu Magnteic Pro odczuwalny opór jest nawet dwa razy większy. Rozpoczęcie jazdy nie jest zbyt męczące i łatwo można utrzymać optymalne tempo ćwiczeń, dostosowane do aktualnego pulsu. Sprzęt nadaje się dla osób doświadczonych oraz początkujących, nikt nie powinien narzekać, że koło zamachowe jest za lekkie lub zbyt ciężkie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ