Opinie o Hop-Sport HS-2070 Onyx

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Rowerek ma szeroki, 8-stopniowy zakres regulacji oporu, w efekcie czego można ćwiczyć z odpowiednią intensywnością. Na kierownicy umieszczono dotykowe sensory, które umożliwiają dokonywanie pomiaru pulsu podczas treningu. Opublikowane o Hop-Sport HS-2070 Onyx opinie świadczą o tym, że dla wielu osób zaletą sprzętu jest również zastosowanie wyciszonej pokrywy systemu zamachowego.

 

Najważniejsze wady:

Nogi pełniące funkcję podstawy sprzętu są zbyt wąsko rozstawione, przez co może pojawić się problem ze stabilnością podczas ćwiczeń. Rowery stacjonarne powinny być pod tym względem dobrze dopracowane. Tego typu przyrządy nie mogą kołysać się na boki, ma to negatywny wpływ na komfort ćwiczeń.

 

Werdykt: 9.8/10

Rowerek ma magnetyczny system oporu, koło zamachowe waży 7 kg. Podczas ćwiczeń można odnieść wrażenie, że jedzie się jak na zwykłym rowerze. Co ciekawe, w czasie treningu możemy słuchać muzyki lub oglądać telewizję, ponieważ praca systemu zamachowego nie jest zbyt głośna. Na kierownicy umieszczono duży wyświetlacz LCD, z którego można odczytać wyniki dotyczące treningu. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Siodełko z regulacją

Rowerek jest wyposażony w szerokie i odpowiednio miękkie siodełko, które pozytywnie wpływa na komfort ćwiczeń. Co ważne, możemy zmieniać jego położenie nie tylko w pionie, ale również w poziomie. To sprawia, że z łatwością można dopasować sprzęt do swojego wzrostu i indywidualnych preferencji. Siodełko zostało wypełnione żelem, dlatego nawet po kilkudziesięciu minutach jazdy nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu (nawet jeżeli dopiero rozpoczynamy treningi).

Antypoślizgowe pedały

Czasami osoby ćwiczące na stacjonarnych rowerkach skarżą się, że stopy wciąż ześlizgują się z pedałów. Przeprowadzono test Hop-Sport HS-2070 Onyx¸ który udowodnił, że nie dotyczy to tego modelu. Na trening możemy założyć dowolne obuwie, a mimo to na pewno uda nam się zachować odpowiednią przyczepność. Wszystko ze względu na to, że rowerek wyposażono w pedały pokryte antypoślizgowym materiałem. Ponadto znajdują się przy nich cienkie paski blokujące, między które wsuwa się stopy.

 

Praktyczny komputer

Umieszczony na kierownicy komputer z wyświetlaczem LCD pozwala na kontrolowanie najważniejszych parametrów treningu. Do nich należy: prędkość jazdy, pokonany dystans, czas trwania ćwiczeń, liczba spalonych kalorii oraz aktualne tętno. Dostępna jest też funkcja SCAN, która daje możliwość podglądu wybranych wartości w odstępach czasowych. Przy komputerze umieszczono uchwyt. Można na nim umieścić tablet lub smartfon.

 

Kompaktowe wymiary

Rowerek można ustawić w domowej siłowni lub innym pomieszczeniu w domu, w którym chcemy ćwiczyć. Nie zajmuje on bardzo dużo miejsca, dlatego nie powinien przeszkadzać innym domownikom. Wymiary sprzętu to: wysokość – 120 cm, szerokość – 41 cm i długość – 90 cm. Co więcej, rowerek nie jest bardzo ciężki (waży 21), dlatego w razie potrzeby można go przenieść w inne miejsce.

 

Płynna regulacja oporu

Opór zmienia się przy pomocy niewielkiego pokrętła. Znajduje się ono w zasięgu ręki osoby ćwiczącej, dlatego nie ma potrzeby schodzenia z siodełka, aby zmienić intensywność ćwiczeń. Sposób działania sprzętu można dobrze dopasować do swojego stopnia zaawansowania i przyzwyczajeń. Regulację oporu można porównać do przerzutek w tradycyjnym jednośladzie, które zmieniamy w zależności od ukształtowania terenu. Należy podkreślić, że cena Hop-Sport HS-2070 Onyx nie jest wysoka, mimo że regulacja oporu jest szeroka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ