Opinie o Hulajnoga Mf1.8+ Oxelo

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Hulajnoga jest wytrzymała i do tego lekka, co wynika głównie z tego, że wyprodukowano ją z aluminium. Ma ona małe koła, w efekcie czego jest zwrotna i pozwala na wykonywanie różnych trików. Publikowane na temat modelu Mf1.8+ Oxelo opinie są pochlebne, co wynika także z ciekawego designu.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy konsumenci narzekają, że podczas jazdy słyszalne jest charakterystyczne skrzypienie. To mało przyjemne dźwięki, które mogą dekoncentrować. Sposobem na zmniejszenie generowanego w czasie jazdy hałasu jest mocniejsze dokręcenie kółek.

 

Werdykt: 9.8/10

Nieliczne wady produktu nie przeszkadzają większości kupującym. Hulajnoga cieszy się dużą popularnością, na co wpływa jej wytrzymałość, a także atrakcyjna cena. Mf1.8+ Oxelo to model dostępny w dwóch kolorach do wyboru, a więc czarno-niebieskim i czarno-czerwonym. Wyposażono go w koła o średnicy 100 mm, których twardość to 88A.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Płaski deck

Deck, czyli element budowy hulajnogi, na którym ustawia się stopy, jest płaski. Został on wykonany z anodowanego aluminium, a jego wymiary są równe: 115 mm x 530 mm. Co ważne, platforma ma 3-kanałową strukturę z 4 wzmacniającymi szynami, w efekcie czego mamy zapewnioną większą stabilność oraz lepszy ślizg podczas grindów. Deck został wyprofilowany w taki sposób, że możemy go bez trudu chwycić podczas wykonywania tzw. grabu. Z tego względu często mówi się, że to najlepsza hulajnoga wyczynowa, nie tylko dla doświadczonych osób, ale i początkujących.

Lekkość

Hulajnoga jest lekka, waży niecałe 4 kg. To oznacza, że możemy z łatwością ją znosić i wnosić po schodach do mieszkania, a także przenieść do auta. Jednocześnie należy podkreślić, że to solidny model, jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Jadąc na hulajnodze można się łatwo wybić i ćwiczyć efektowne triki. Jest ona zwrotna i wygodna w prowadzeniu. Choć ze względu na małe koła pojazd nie pozwala mocno się rozpędzić, na pewno przypadnie do gustu miłośnikom jazdy wyczynowej.

 

System hamulcowy Flex Brake

Cechą, którą wyróżnia się hulajnoga, jest specjalny system hamulcowy Flex Brake. Oznacza to, że po każdym naciśnięciu hamulec odzyskuje swój oryginalny kształt. Ogranicza on odczuwanie drgań, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy, pokazał to przeprowadzony wśród posiadaczy modelu Mf1.8+ Oxelo test. Poza tym wspomniany system hamulcowy znacząco spowalnia ścieranie się kółek. Jeżeli na skutek intensywnej jazdy hamulec się zużyje, możemy szybko wymienić go na nowy.

 

Szeroka kierownica

W porównaniu do modeli turystycznych hulajnogi wyczynowe mają znacznie szerszą kierownicę. Podobnie jest w przypadku pojazdu oferowanego przez markę Oxelo. Materiałem wykonania tego elementu, podobnie jak w przypadku innych części konstrukcji, jest aluminium. Wzmocniono je specjalną płytką, co zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wysokość kierownicy wynosi 50 cm. Znajdują się na niej rowkowane uchwyty zrobione z TPR, czyli specjalnego materiału termoplastycznego. Ponieważ dłonie nie ześlizgują się z kierownicy, możemy zachować kontrolę nad hulajnogą i bezpiecznie wykonywać triki. To sprawia, że na zakup pojazdu często decydują się osoby bez doświadczenia w jeździe wyczynowej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ