Opinie o Kellys Cliff 10

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Rower jest lekki, a do tego solidny, można się na nim poruszać z dużą prędkością. Dobrze sprawdza się nawet na bardzo wymagającym terenie, na nieutwardzonych drogach pełnych wybojów. Kiedy przeprowadzony został test Kellys Cliff 10, okazało się, że jednoślad zapewnia bardzo komfortową przejażdżkę, bez odczuwania drgań i wstrząsów.

 

Najważniejsze wady:

To męski rower trekkingowy, który nie został wyposażony w błotniki. Wybierając się na wycieczkę po obfitych opadach deszczu, trzeba mieć świadomość, że po powrocie ubrania prawdopodobnie będą zachlapane błotem. To samo dotyczy bagażu.

 

Werdykt: 9.6/10

Jednoślad nie ma błotników ani bagażnika, ale dzięki temu jest znacznie lżejszy. Waży on ok. 14 kg, więc wnoszenie go po schodach, montowanie na uchwycie samochodowym czy przenoszenie przez przeszkody nie stanowi dużego problemu. Rowerzyści uważają, że to jeden z solidniejszych pojazdów na rynku. W dodatku cena Kellys Cliff 10 została uznana za atrakcyjną.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niezawodny w każdych warunkach

Na rowerze można przejechać każdą, nawet bardzo wymagającą trasę. Jest on nie tylko lekki, ale i skrętny, ponadto wyposażono go w niezawodnie działający napęd Shimano. Szeroki zakres przełożeń (21 biegów) daje nam pewność, że szybko wjedziemy pod górkę, a na prostych odcinkach utrzymamy optymalne tempo. To odpowiedni rower do przejażdżek zarówno po utwardzonych, jak i polnych czy leśnych ścieżkach. Jest on bardzo dobrą propozycją dla osób poruszających się głównie po niezabudowanym terenie, gdzie nawierzchnia często jest wyboista. Jednoślad ma przedni amortyzator, który tłumi drgania i wstrząsy, a dodatkowo zapewnia stały kontakt koła z podłożem.

Aluminiowa rama

Rama jest wyprodukowana z lekkiego stopu aluminium, który dodatkowo wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, a zwłaszcza na wygięcia. Wyróżnia się ona także większą sztywnością w porównaniu do konstrukcji stalowej, co przekłada się na mniejsze straty energii w czasie pedałowania. Ma to wpływ również na znacznie lepszą pracę rowerowego zawieszenia. Rama jest dostępna w trzech rozmiarach: 17 cali (430 mm), 19 cali (480 mm) oraz 21 cali (530 mm). To sprawia, że możemy dopasować jednoślad do swojego wzrostu, więc przejażdżki będą w pełni komfortowe.

 

Starannie dobrane elementy

Rower ma odpowiednio szerokie i miękkie siodełko, które nie przyczynia się do obcierania skóry w okolicach ud (do czego może dojść podczas długiej wycieczki). Jego wysokość można dowolnie regulować, tak aby wsiadanie i zsiadanie z jednośladu było wygodne. Pedały są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, niepodatnego na pęknięcia. Można na nich pewnie ustawić stopy, nie powinny się ześlizgiwać nawet podczas jazdy z dużą prędkością.

Typ hamulców, w jakie wyposażono rower to V-brake. Oznacza to, że możemy szybko się zatrzymać, zwłaszcza na suchej nawierzchni. Jeśli na trasie zaskoczy nas nagła awaria hamulców, możemy szybko się jej pozbyć i to bez użycia specjalistycznych narzędzi (wystarczą te podstawowe). W dodatku można samodzielnie je wyregulować i dopasować do swoich potrzeb, bez potrzeby oddawania roweru do serwisu. Co prawda jednoślad nie ma bagażnika czy oświetlenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie zamontować te elementy. Jak pokazały opinie o Kellys Cliff 10, nie zajmuje to dużo czasu.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ