Opinie o Kellys Cliff 90

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Dostępność kilku rozmiarów ramy daje możliwość zakupu jednośladu dobrze dopasowanego do swojego wzrostu. Tym samym możemy mieć pewność, że w czasie jazdy nie będziemy musieli nadmiernie pochylać się nad kierownicą. To solidny rower crossowy, jego konstrukcja została wykonana z lekkiego stopu aluminium. Ma on niezawodnie działające hydrauliczne hamulce tarczowe.

 

Najważniejsze wady:

Mimo że pojazd został wyposażony w antypoślizgowe pedały, czasami zdarza się, że stopy się z nich ześlizgują, co przeszkadza podczas jazdy. Rowerzyści narzekają na to głównie podczas opadów deszczu.

 

Werdykt: 9.6/10

Rower jest stosunkowo tani, cena Kellys Cliff 90 zdaniem konsumentów jest bardzo atrakcyjna. Do wyboru mamy cztery rozmiary ramy: S, M, L oraz XL, więc zarówno niskie, jak i wysokie osoby znajdą odpowiedni model dla siebie. Często pojawiają się też komentarze, że pojazd estetycznie się prezentuje, na co wpływa szaro-pomarańczowa kolorystyka.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Na przejażdżki po mieście i nie tylko

Poddane analizie opinie Kellys Cliff 90 pokazały, że rower jest odpowiednio przystosowany do przejażdżek po mieście oraz poza nim. Na 28-calowych kołach bez trudu przejedziemy przez wysokie krawężniki, a przeniesienie jednośladu np. przez wiadukt nie stanowi problemu, gdyż jest on lekki. To samo dotyczy wnoszenia go po schodach do mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dojeżdżać na rowerze do pracy czy jeździć na zakupy. Opony, w jakie wyposażono pojazd, zapewniają bardzo dobrą przyczepność na suchym, jak i mokrym podłożu. Możemy pewnie poruszać się po polnych, leśnych i szutrowych ścieżkach.

Hydrauliczne hamulce tarczowe

Jednoślad ma hydrauliczne hamulce tarczowe, pozwalające na szybkie zatrzymanie się i to bez względu na prędkość jazdy, warunki atmosferyczne czy rodzaj nawierzchni. To, co je wyróżnia, to niezawodne działanie, a także modulacja (możliwość kontrolowania zatrzymania roweru). Tego typu hamulce zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie wycieczki. Nie trzeba się martwić, że nie zdążymy wyhamować przed przeszkodą, jeśli późno ją zauważymy. Jeżeli będziemy pamiętać o regularnej konserwacji układu hamulcowego, na pewno nie zaskoczy nas jego niespodziewana awaria.

 

Amortyzowanie wstrząsów

Co prawda rama roweru jest aluminiowa, a tym samym bardzo sztywna, jednak podczas przejażdżki nie będziemy narzekać na ciągle odczuwane wstrząsy. Rower ma przedni amortyzator o skoku 63 mm, a skuteczność jego działania potwierdził specjalny test Kellys Cliff 90. Nawet podczas jazdy po wyboistej ścieżce kierownica nie będzie mocno drgała, co zapobiega odczuwaniu dyskomfortu.

 

Odporne na ścieranie opony

Opony roweru zostały wyprodukowane z odpowiednio dobranej mieszanki gum. To zapewnia im wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. Możemy więc jeździć na jednośladzie tak często, jak chcemy. Co więcej, opony gwarantują dobrą przyczepność do podłoża, również na mokrej lub pełnej wybojów nawierzchni. Bezpiecznie pokonamy każdy, nawet najtrudniejszy fragment trasy i dojedziemy do celu. Duże koła zapewniają większy kontakt z podłożem, a tym samym łatwiejsze zachowanie stabilności, zwłaszcza na ostrych zakrętach. Poza tym możemy jeździć z bardzo dużą prędkością i to bez potrzeby intensywnego pedałowania. Model marki Kellys jest dobrą propozycją dla osób szukających solidnego roweru, który sprawdza się w bardziej wymagającym terenie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ