Opinie o Kettler Giro C1

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można go przesunąć w inne miejsce. To rower stacjonarny z komputerem wyposażonym w duży i czytelny wyświetlacz. Z jego pomocą można na bieżąco kontrolować ważne parametry treningu, takie jak pokonany dystans i prędkość jazdy.

 

Najważniejsze wady:

Model jest przeznaczony do samodzielnego złożenia. Jak udowodnił test Kettler Giro C1, nie jest to zbyt prosta czynność. Dołączona do kompletu instrukcja nie ułatwia znacząco montażu rowerka, dlatego trzeba na to poświęcić dużo czasu.

 

Werdykt: 9.7/10

Rowerek został wyposażony w 6 kg koło zamachowe oraz 8-stopniową regulację obciążenia. Spodoba się on nie tylko osobom początkującym, ale i doświadczonym sportowcom, przykładowo kolarzom chcącym zachować formę na czas zimy. Sprzęt daje możliwość trenowania z utrzymaniem odpowiedniego poziomu intensywności. Komputer jest zasilany 2 bateriami AA, nie wymaga podłączenia do prądu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Rowerek można w kilka minut dopasować do indywidualnych potrzeb. Daje on możliwość nie tylko regulacji stopnia obciążenia, ale również wysokości ustawienia siodełka oraz kąta nachylenia kierownicy. Ze sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy. Na uwagę zasługują również dostępne programy treningowe. Możliwość dopasowania poszczególnych elementów budowy do swojego wzrostu pozwala zminimalizować ryzyko odczuwania dyskomfortu oraz doznania bolesnej kontuzji. To bardzo duże udogodnienie, ale trzeba podkreślić, że cena Kettler Giro C1 jest atrakcyjna.

Wytrzymałość

Cechą wyróżniającą sprzęt jest solidność, co potwierdzają też wydawane o Kettler Giro C1 opinie. Rowerek stoi stabilnie na podłodze i nie kołysze się na boki, bo ma szeroką podstawę. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów, niepodatnych na pęknięcia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć na rowerku codziennie. Jest on bardzo dobrze przystosowany do intensywnej eksploatacji. Jego maksymalne obciążenie to 130 kg, model jest polecany osobom walczącym z nadwagą.

 

Łatwy w obsłudze komputer:

Przy kierownicy znajduje się komputer z wyświetlaczem LCD o wymiarach: 8,5 cm x 4,8 cm. Jest on duży i czytelny, dlatego w czasie ćwiczeń można stale kontrolować ważne parametry. To nie tylko pokonany dystans, prędkość jazdy i czas treningu, ale również spalone kalorie oraz puls. Na kierownicy umieszczono czujniki, do których trzeba przyłożyć dłonie, w ten sposób na bieżąco mierzone jest tętno. To przydatna opcja, w szczególności podczas treningów cardio. Kąt nachylenia komputera można zmieniać, nie wymaga to użycia dużej siły. Jego korpus został wykonany z tworzywa sztucznego, które pokryto dodatkowo akrylowym szkłem. Zwiększa to odporność urządzenia na działanie wilgoci, zwłaszcza potu.

 

Uchwyt na tablet

Do rowerka dołączono praktyczny uchwyt na tablet, ewentualnie smartfon. Z tego względu podczas treningu można słuchać muzyki lub oglądać film wyświetlany na ekranie urządzenia mobilnego. To bardzo wygodne, bo podczas pedałowania można skupić się na czymś innym, a tym samym nie odczuwać tak intensywnie zmęczenia. Aby zwiększyć komfort ćwiczeń, możemy też dokupić uchwyt na butelkę. Po przymocowaniu go do rowerka możemy mieć pod ręką nie tylko tablet, ale i picie. W ten sposób zadbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu podczas wysiłku fizycznego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ