Opinie o Kettler Rivo P

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt sportowy wyposażono w praktyczny komputer treningowy, który daje możliwość wyboru 1 z 8 dostępnych programów treningowych. Co ciekawe, orbitrek zapamiętuje ustawienia 4 użytkowników, więc mogą z niego korzystać na zmianę członkowie rodziny. Podświetlany wyświetlacz LCD jest czytelny, co przekłada się na łatwiejszą obsługę urządzenia.

 

Najważniejsze wady:

Po przeczytaniu niektórych recenzji można dojść do wniosku, że orbitrek nie jest idealnie wyważony. W związku z tym użytkownik nie ma zagwarantowanej maksymalnej stabilności, co z kolei może mieć wpływ na komfort ćwiczeń. Tego typu opinie nie są jednak powszechne. Część osób twierdzi też, że plastikowe elementy mogłyby być lepiej do siebie dopasowane.

 

Werdykt: 9.3/10

Prezentowany orbitrek ma magnetyczny system hamowania i 16-stopniową regulację oporu. Na rączce znajduje się czujnik pulsu. Przy podstawie umieszczono kółka transportowe umożliwiające łatwe przenoszenie sprzętu. Użytkownicy przyznają, że z pomocą tego urządzenia można zadbać o lepszy wygląd sylwetki i poprawić swoją kondycję.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Precyzyjny pomiar tętna

Znajdujące się na uchwytach czujniki tętna umożliwiają precyzyjny pomiar. Ponadto w zestawie znajduje się klips na ucho, a opcjonalnie można też używać pasa na klatkę piersiową. Użytkownik może dokonywać pomiaru tętna w fazie spoczynku wraz z oceną sprawności. Orbitrek jest kompatybilny z systemem POLAR. Opinie o Kettler Rivo P potwierdzają, że przekazywane informacje na temat tętna są precyzyjne.

Możliwość dopasowania poziomu ćwiczeń

Osobom aktywnym fizycznie zależy na tym, aby ich trening był dopasowany do poziomu zaawansowania. Ma to duże znaczenie, ponieważ tylko dobrze dobrane ćwiczenia są gwarancją bezpieczeństwa i satysfakcjonujących efektów. Orbitrek Kettler Rivo P umożliwia w łatwy sposób regulowanie jego opóru (16-stopniowa skala). Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru 1 z 8 gotowych już programów treningowych, co skraca czas potrzebny na ustawienie sprzętu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że na wyświetlaczu pokazywane są wszystkie ważne informacje dotyczące treningu, czyli czas, przebyty dystans, prędkość i ilość spalonych kalorii. Mając stały dostęp do tych parametrów można kontrolować swoje zaangażowanie, a w razie potrzeby przyspieszyć ruch, aby osiągnąć lepszy niż do tej pory wynik.

 

Wyświetlacz LCD

Bardzo ważnym elementem jest wspomniany wyżej wyświetlacz LCD, dzięki któremu można łatwo monitorować swoje efekty. Dla użytkowników dużą zaletą jest to, że klawiatura wykazuje odporność na pot (foliowe zabezpieczenie), więc chcąc zmienić ustawienia sprzętu nie trzeba się obawiać, że dojdzie do jej uszkodzenia albo trzeba będzie mocno i kilka razy naciskać jeden przycisk. Test Kettler Rivo P potwierdził, że obsługa urządzenia przebiega bez problemów. Nawet nie czytając instrukcji obsługi jesteśmy w stanie dobrze ustawić orbitrek i bezpiecznie z niego korzystać.

 

Maksymalne obciążenie

Z podanych przez producenta informacji wynika, że maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 130 kg. Oznacza to, że model jest przystosowany także do osób ze sporą nadwagą, które chcą zadbać o swoje zdrowie i poprawić kondycję. Warto pamiętać, że trening na orbitreku jest ogólnorozwojowy i dobrze działa na całe ciało. Poza tym konsumenci zwracają uwagę na to, że cena Kettler Rivo P nie jest zbyt wysoka. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ