Opinie o Kross Evado 2.0

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Pojazd jest wyposażony w sztywną i lekką ramę, jej materiałem wykonania jest aluminium. Jak pokazały przeanalizowane opinie Kross Evado 2.0 wydawane przez kupujących, wnoszenie jednośladu po schodach nie jest męczące. Co więcej, pozwala on na jazdę w wyprostowanej pozycji, w efekcie czego przejażdżka jest przyjemniejsza i nie odczuwamy dyskomfortu.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy rowerzyści twierdzą, że od czasu do czasu, zwłaszcza podczas dłuższych wycieczek, spada łańcuch. Jego poprawianie bywa irytujące, tym bardziej że przyczynia się to do zabrudzenia rąk, a czasami także ubrań.

 

Werdykt: 9.7/10

Co prawda jednoślad ma swoje wady, ale większość konsumentów przekonuje, że to dobry rower crossowy. Ma on 28-calowe koła, dlatego możemy jechać z dużą prędkością, a także łatwo omijać przeszkody. Biorąc pod uwagę konstrukcję ramy, pojazd jest odpowiedni w szczególności dla mężczyzn. Wyposażono go w szeroki zakres przełożeń i solidne hamulce.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kilka rozmiarów ramy

To my decydujemy o rozmiarze ramy, do wyboru są 3 opcje: M, L oraz XL. Daje to pewność, że jednoślad nie okaże się niedopasowany do naszego wzrostu. Przed jego zakupem warto zmierzyć długość nogi, w ten sposób uda nam się prawidłowo dopasować rower do indywidualnych potrzeb. Musimy pamiętać, że nieodpowiednio dobrany pojazd utrudnia czerpanie przyjemności z przejażdżki, ponieważ jazda w wyprostowanej pozycji nie jest możliwa. Nadmierne garbienie się powoduje dyskomfort.

Łatwe hamowanie, niezależnie od prędkości jazdy

Rower ma hamulce V-brake, a jak pokazał test Kross Evado 2.0, pozwalają one na szybkie zatrzymanie się, bez względu na prędkość jazdy. To zwiększa nasz poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie minimalizuje ryzyko nieprzewidzianego wypadku. Specjalnie dobrane klocki hamulcowe nie ścierają się, dlatego nie musimy pamiętać o regularnym kontrolowaniu ich stanu oraz ewentualnej wymianie. Ważne jest również to, że hamulce są łatwe w serwisowaniu, a do ich naprawy nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Jeśli poluzują się w trakcie wycieczki, szybko pozbędziemy się usterki i będziemy mogli kontynuować jazdę.

 

Gwarancja przyjemnej przejażdżki

Ponieważ jest to rower crossowy, został w odpowiedni sposób przystosowany do jazdy zarówno po utwardzonych, jak i nieutwardzonych drogach. Łączy on w sobie zalety pojazdów trekkingowych i górskich. Cena Kross Evado 2.0 jest niska, dlatego nie musimy nadwyrężać swojego budżetu, aby kupić solidny jednoślad gwarantujący komfortową jazdę. Jak już zostało wspomniane, ma on szeroki zakres przełożeń (21 biegów). To sprawia, że przyjemne i łatwe jest pokonywanie nie tylko prostych fragmentów trasy, ale i tych bardziej stromych. Aby bez zbędnego wysiłku podjechać pod górkę, wystarczy zmienić bieg. Mimo że aluminiowa rama jest sztywna, na pewno nie będziemy odczuwać mocnych wstrząsów. Za ich pochłanianie odpowiada widelec o skoku 50 mm. Należy wspomnieć też o wytrzymałych pedałach, których antypoślizgowa powierzchnia zapobiega ciągłemu zsuwaniu się stóp.

 

Wygodna jazda z plecakiem

Jednoślad nie został wyposażony w bagażnik, a jeśli nie chcemy montować sakwy, możemy jeździć na wycieczki z plecakiem. Nawet jeśli będzie on ciężki, nie powinniśmy narzekać na brak komfortu. Dzieje się tak dlatego, bo kierownica nie jest wygięta i możemy bez przeszkód wyprostować plecy. Nie ma potrzeby mocnego pochylania się nad jednośladem, co docenią zwłaszcza początkujący rowerzyści.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ