Opinie o Kross Evado 4.0

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Jednoślad jest lekki, waży niecałe 14 kg. Z tego względu Panie mogą go bez trudu wnieść po schodach do mieszkania. Materiałem wykonania ramy jest aluminium, które wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Uważa się, że najlepszy rower damski zapewnia wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy, dlatego model marki Kross wyposażono m.in. w szerokie siodełko i dobrze wyprofilowane pedały.

 

Najważniejsze wady:

To rower górski, który jest dobrze przystosowany do poruszania się w trudnym terenie. Jednak część rowerzystek publikujących opinie o Kross Evado 4.0, narzeka, że brakuje im błotników zapobiegających zabrudzeniu ubrań podczas jazdy po błotnistej nawierzchni.

 

Werdykt: 9.7/10

Pojazd cieszy się dużą popularnością wśród Pań, ponieważ jest solidny i dobrze dostosowany do ich potrzeb. Obniżona górna część ramy znacząco ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru, poza tym podczas przejażdżki można przyjąć wyprostowaną, a tym samym wygodną pozycję. Jak przekonuje wiele miłośniczek kolarstwa, na uwagę zasługuje też stosunkowo niska cena Kross Evado 4.0.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szeroki zakres przełożeń

Rower jest wyposażony w przednią i tylną przerzutkę Shimano, które łącznie zapewniają 24 biegi do wyboru. Co prawda szeroki zakres przełożeń nie ma wpływu na to, z jaką prędkością się poruszamy, jednak znacząco ułatwia pokonywanie stromych podjazdów i innych, równie wymagających odcinków trasy. Poza tym pojazd daje możliwość precyzyjnego dostosowania intensywności przejażdżki do swoich potrzeb, co na pewno docenią zwłaszcza bardziej doświadczone rowerzystki.

Mechaniczne hamulce Tektro Disc

Pojazd ma mechaniczne hamulce Tektro Disc, które w razie potrzeby można z łatwością naprawić i to bez pomocy fachowca. Wynika to głównie z ich prostej budowy. Jeśli w trakcie przejażdżki zerwie się linka, po powrocie do domu wymienimy ją w kilka minut. Ważne jest to, że mechaniczne hamulce są odporne na awarie, a ich regulacja nie sprawia problemu nawet początkującemu rowerzyście. Wyposażone w nie pojazdy są dobrze przystosowane do dłuższych wycieczek.

 

Komfort jazdy

Jak wykazał test Kross Evado 4.0, rower ma odpowiednio szerokie, dobrze dostosowane do anatomii kobiecego ciała siodełko. Można na nim wygodnie usiąść, a co ważniejsze, nawet po kilku godzinach przejażdżki nie odczuwa się dyskomfortu związanego z otarciem skóry w okolicach ud. Pedały są dobrze wyprofilowane i stopy nie zsuwają się z nich podczas jazdy, co mogłoby być przyczyną upadku. Warto dodać, że jednoślad ma kierownicę z miękkimi uchwytami, która umożliwia łatwe manewrowanie i omijanie przeszkód na drodze.

 

Solidność

Rury, które są główną częścią konstrukcji pojazdu zostały ukształtowane z wykorzystaniem innowacyjnej metody wtłaczania specjalnej cieczy pod wysokim ciśnieniem. Takie rozwiązanie sprawia, że rama roweru jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Kable zostały poprowadzone wewnątrz rur, w efekcie czego są dobrze chronione przed piachem, błotem i wilgocią. Możemy więc bez przeszkód jeździć nie tylko przy ładnej pogodzie, ale i w deszczu. To trwały rower, który pomalowano metodą proszkową, dlatego farba nie odpryskuje z ramy.

 

Profesjonalne, 28-calowe opony

Jednoślad ma profesjonalne opony w rozmiarze 28 cali, które zapewniają niski opór toczenia. Pozwalają one na łatwe omijanie przeszkód, a do tego osiągnięcie większej prędkości jazdy. Rower umożliwia komfortowe poruszanie się po asfalcie, leśnych ścieżkach oraz szutrowych drogach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ