Opinie o Kross Evado 5.0

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeprowadzony test Kross Evado 5.0 dał dowód na to, że jakość wykonania pojazdu jest bardzo dobra. Wynika z tego, że jego zakup to inwestycja na długi czas. Model jest dostępny z ramą w różnych rozmiarach, więc można łatwo dopasować go do swojego wzrostu, tak aby podczas jazdy możliwe było przyjęcie wygodnej pozycji. W zestawie znajdują się solidne opony Mitas V84 Gripper. 

 

Najważniejsze wady:

Prezentowany rower męski Kross ma siodełko Selle Royal Shadow, które zdaniem części użytkowników nie jest zbyt wygodne, szczególnie przy dłuższej jeździe. Oczywiście w miarę potrzeby można je wymienić, choć wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

 

Werdykt: 9.4/10

Zamieszczone w Internecie pozytywne opinie Kross Evado 5.0 pozwalają sądzić, że sprzęt sportowy spełnia oczekiwania kupujących. Ich zdaniem to dobry rower w przystępnej cenie. Model ma hydrauliczne hamulce przednie i tylne, płynnie działające przerzutki i amortyzator.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Dla kupujących, szczególnie entuzjastów jazdy, którzy często korzystają z roweru, szczególnie ważna jest jakość jego wykonania. Jeśli do jego produkcji zostały wykorzystane wytrzymałe materiały, można mieć pewność, że na dłużej zachowa sprawność. Nie bez powodu popularnością cieszy się prezentowany model. Jest on wykonany z aluminium, czyli lekkiego, a przy tym wytrzymałego materiału, a dodatkowo wzmocniony jest specjalnym tworzywem. W efekcie rama wykazuje zdecydowanie większą odporność na zniekształcenia i niesprzyjające warunki zewnętrzne. Warto wspomnieć też o tym, że została ona pomalowana przy wykorzystaniu systemu Powder Count. W rezultacie lakier jest gładki i mniej podatny na zarysowania. W rowerze zastosowano też system wewnętrznego prowadzenia kabli nazywany Inner Cable Routing. To pozwoliło zdecydowanie lepiej zabezpieczyć przewody, dlatego też ryzyko ich uszkodzenia jest mniejsze. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety Kross Evado 5.0, cena produktu nie jest wysoka.

Bezpieczna jazda

Jazda na rowerze jest nie tylko komfortowa, ale też bezpieczna. System Post Mount gwarantuje maksymalną precyzję hamowania i zwiększa wytrzymałość odpowiadających za to elementów. Model ma wysokiej jakości hamulce tarczowe Disc Brakes, które zapewniają dobrą siłę hamowania, nawet kiedy warunki na drodze nie są sprzyjające. Zatrzymanie pojazdu, nawet przy większej prędkości, nie stanowi problemu. Hamulce znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu. Model użytych w procesie produkcji części to TEKTRO HD M285.

 

Rama

Rower ma aluminiową ramę, która jest dostępna nie tylko w wersji dla mężczyzn, ale też dla kobiet. Dodatkowo do wyboru jest kilka rozmiarów. Oznacza to, że niezależnie od płci, wzrostu czy preferencji możemy łatwo znaleźć idealny dla siebie model, na którym będziemy mogli przyjąć wygodną pozycję. To bardzo ważne, bo jeśli podczas jazdy trzeba będzie np. mocno się odchylać, po kilkunastu albo kilkudziesięciu minutach zaczniemy odczuwać nieprzyjemny ból kręgosłupa. Dodatkowo wyprostowana pozycja umożliwia dokładne obserwowanie tego, co dzieje się na drodze.

 

Koła

Rower ma 28-calowe koła, które umożliwiają szybkie pokonywanie wyznaczonego dystansu. Są one wyposażone w wytrzymałe opony Mitas V84 Gripper, które nie ulegają szybko ścieraniu. Dodatkowo model ma dobrze przemyślany system amortyzacji, więc jazda po wybojach nie jest niczym trudnym.

 

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem kupujących Kross Evado 5.0 to dobry rower górski, który sprawdza się nawet przy wymagającej jeździe. Model ma aluminiową ramę wyróżniającą się wytrzymałością. Wykorzystany do produkcji stop aluminium nie jest podatny na uszkodzenia tj. zarysowania czy pęknięcia. 28-calowe koła są wytrzymałe i pozwalają sprawnie pokonywać nawet długie dystanse.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt sportowy waży prawie 15 kg, więc jego ewentualne przenoszenie może okazać się niewygodne. To szczególnie męczące, kiedy musimy np. po pokonaniu długiej trasy wnieść rower po schodach. Jesteśmy wtedy zmęczeni, a dodatkowy wysiłek tylko to potęguje.

 

Werdykt: 9.5/10

W ofercie producenta znajdują się ramy w rozmiarze: 17 cali, 19 cali, 21 cali i 23 cale, co daje możliwość zakupu idealnie dopasowanego do naszego wzrostu roweru. Rower sprawdza się do jazdy po wymagającym terenie, np. w górach. Ma on sprawnie działające hamulce zapewniające bezpieczną jazdę. Test Kross Evado 5.0 wykazał, że mają one odpowiednią moc.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy wyposażenia

Ważne jest to, aby nasz rower był dobrze wykonany, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że nigdy nas nie zawiedzie. W modelu Kross Evado 5.0 zadbano o to, aby wszystkie elementy były dobrej jakości. Rower ma napęd łączący mechanizmy Altus i Acera, i oferujący 27 przełożeń. Hamulce to hydrauliczne tarczówki Tektro DISC HD-M285 gwarantujące możliwość szybkiej reakcji, kiedy na drodze pojawi się jakaś przeszkoda. Istotnym elementem jest też przedni widelec SR Suntour NEX HLO. Ma on blokadę i 63 mm płynnego skoku.

 

Solidne wykonanie

Do produkcji roweru wykorzystano stop aluminium 6061, który jest sztywny i nie waży zbyt dużo. Co istotne, ten materiał jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, możemy mieć pewność, że mimo działania niesprzyjających warunków rower będzie działał sprawnie. Przy robieniu ramy skorzystano ze specjalnej metody kształtowania rur polegającej na wtłaczaniu cieczy pod wysokim ciśnieniem.

 

Bezpieczeństwo jazdy

Jak zapewnia producent, hamulce działają sprawnie i gwarantują dużą siłę hamowania, co ma istotne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa jazdy. Hamulce mają też dobrą modulację, czyli umożliwiają odpowiednie dobranie siły hamowania niezależnie od panujących na drodze warunków. Czytając opinie o Kross Evado 5.0 można zauważyć, że większość osób jest zadowolona z zakupu tego sprzętu sportowego. Konsumenci podkreślają, że hamulce nie wymagają skomplikowanej konserwacji i na długo zachowują swoje początkowe właściwości.

 

Prowadzenie linek i pancerzy

Wszystkie kable mają prowadzenie wewnętrzne, a w związku z tym linki i pancerze nie psują się zbyt szybko. Są one dobrze chronione przed czynnikami pogodowymi, a także zanieczyszczeniami tj. błoto czy piasek. 

 

Atrakcyjny design

Rower górski ma atrakcyjny design. Utrzymana w stonowanych barwach kolorystyka spodoba się osobom o różnych upodobaniach. Wśród zalet można wymienić także komfort jazdy, a istotne znaczenie ma też atrakcyjna cena Kross Evado 5.0.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ