Opinie o Kross Hexagon 3.0

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Najważniejsze zalety:

Rower jest przystosowany nie tylko do jazdy po mieście, ale i w bardziej wymagającym terenie. Z tego względu możemy się nim bez przeszkód wybrać na przejażdżkę np. do lasu. Co ważne, jednoślad nie jest ciężki, dlatego można go bez dużego wysiłku wnieść po schodach do mieszkania. Tak uważają osoby publikujące opinie o Kross Hexagon 3.0.

 

Najważniejsze wady:

Jednoślad nie został wyposażony w błotniki. Jeżeli wybierzemy się na wycieczkę w deszczu i będziemy poruszać się po nieutwardzonej, błotnistej drodze, prawdopodobnie zachlapiemy ubrania. Aby temu zapobiec, należy samodzielnie dokupić i zamontować błotniki.

 

Werdykt: 9.7/10

Brak dodatkowych elementów wyposażenia nie przeszkadza rowerzystom. Ich zdaniem to najlepszy rower Kross do 1500 zł. Waży on nieco ponad 13 kg, a materiałem wykonania konstrukcji jest solidny stop aluminium. Pojazd ma koła w rozmiarze 27,5 cala, poleca się go w szczególności mężczyznom.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

3 rozmiary ramy

Przeprowadzony test Kross Hexagon 3.0 wykazał, że na popularność jednośladu wpływa m.in. możliwość samodzielnego wyboru rozmiaru ramy. Dostępne opcje to: S, M oraz L. Oznacza to, że możemy odpowiednio dopasować rower do swojego wzrostu, aby jazda na nim była w pełni komfortowa. Rozmiar ramy to bardzo istotna kwestia. Niewłaściwie dobrany pod tym względem jednoślad nie pozwala na czerpanie przyjemności z przejażdżki, a ponadto obniża nasz poziom bezpieczeństwa i może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Do jazdy w trudniejszym terenie

Ponieważ jest to rower górski, możemy wybrać się nim na przejażdżkę za miasto po bardziej wymagającym terenie. Wyposażono go w 21-biegową przekładnię, w efekcie czego bez trudu pokonamy nie tylko proste odcinki trasy, ale również strome podjazdy. Siodełko Selle Royal jest odpowiednio miękkie i szerokie, dlatego nawet po przejechaniu wielu kilometrów nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu. Ważne jest, że rower ma sprężynowo-elastomerowy amortyzator, który skutecznie pochłania wstrząsy. Resorowanie odbywa się za pomocą sprężyny i elastomeru, co pozwala na uzyskanie większego skoku (80 mm). Kierownica została wyprofilowana w taki sposób, aby można było ją pewnie chwycić i precyzyjnie kierować jednośladem (umieszczono na niej gumowe gripy). W razie potrzeby możemy zmienić jej pozycję i wysokość, pozwala na to regulowany mostek. Mimo zastosowania tak dużej ilości praktycznych rozwiązań cena Kross Hexagon 3.0 pozostaje atrakcyjna. To także zachęca rowerzystów do zakupu tego modelu.

 

Mocne hamulce tarczowe

Rowery górskie w większości są wyposażone w hamulce tarczowe, podobnie jest w przypadku modelu oferowanego przez markę Kross. Jedną z ich największych zalet jest to, że działają niezawodnie, bez względu na warunki atmosferyczne. Z tego powodu możemy szybko zahamować nawet w deszczu, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa. Co ciekawe, siła hamowania nie zmniejsza się, nawet jeśli dojdzie do niewielkiego rozcentrowania koła. Co prawda hamulce tarczowe stosunkowo trudno naprawić samodzielnie na trasie, ale wyróżniają się one dobrą modulacją. To oznacza, że możemy dostosować siłę hamowania do przyczepności do podłoża. Poza tym do produkcji hamulców zostały użyte wytrzymałe materiały, co zwiększa ich trwałość.

 

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Najważniejsze zalety:

Model jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które szukają uniwersalnego roweru, odpowiedniego do jazdy po mieście, jak również poza nim. Test Kross Hexagon 3.0 udowodnił, że na jednośladzie można z łatwością pokonywać wyższe krawężniki, a także nieutwardzone, wyboiste ścieżki. Materiałem wykonania ramy jest solidny i lekki stop aluminium.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się komentarze, że pedały są nieco za wąskie. Tak twierdzą głównie osoby mające większe stopy. Przez to nie dla wszystkich rowerowa przejażdżka jest całkowicie komfortowa, choć to zależy też od wybranego obuwia.

 

Werdykt: 9.8/10

Rower jest popularny, w szczególności wśród mężczyzn. Waży on 13,3 kg, co oznacza, że wnoszenie go po schodach nie jest bardzo kłopotliwe. Ponieważ do wyboru jest kilka rozmiarów ramy, nie trzeba się martwić, że jednoślad okaże się niedopasowany do naszego wzrostu. Z tego względu opublikowane opinie o Kross Hexagon 3.0 są głównie pozytywne.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przystosowany do długich przejażdżek

Na jednośladzie można wybrać się na dłuższą przejażdżkę poza miasto i poruszać się po polnych czy leśnych ścieżkach. Jest on do tego dobrze przystosowany. Rower ma szerokie i miękkie siodełko Sello, które zapobiega odczuwaniu dyskomfortu. Ponadto jest ono wykonane z wytrzymałych materiałów. Szeroki zakres przełożeń sprawia, że możemy dowolnie zmieniać biegi i dostosowywać intensywność pedałowania do swoich potrzeb oraz ukształtowania terenu. Z tego powodu pokonywanie wzniesień nie będzie męczące, podobnie jak dłuższa jazda po prostych odcinkach trasy z większą prędkością. Kierownica jest prosta i ma gumowe rączki, co gwarantuje pewny chwyt. Ważne jest to, że możemy zmieniać jej wysokość, za co odpowiada ruchomy mostek. Na rowerze można też poruszać się po mieście, przykładowo jeździć na zakupy lub dojeżdżać do pracy czy szkoły. Model jest uważany za uniwersalny. Pytając o najlepsze rowery dla mniej doświadczonych osób, pojazd marki Kross jest jednym z najczęściej wymienianych.

 

Skuteczny amortyzator i mocne hamulce

Na rowerze możemy z łatwością pokonywać wyboiste odcinki trasy, gdyż został wyposażony w sprężynowo-elastomerowy amortyzator o skoku 80 mm. Zapewnia on stały kontakt opony z podłożem i skutecznie pochłania wstrząsy, co wpływa pozytywnie nie tylko na nasz komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy. Nie ma ryzyka, że po wjechaniu na nierówną nawierzchnię niespodziewanie się przewrócimy, co mogłoby się skończyć bolesnym urazem. Jednoślad ma hamulce tarczowe, wykonane z solidnych materiałów, w efekcie czego są trwałe. Dają one możliwość szybkiego zatrzymania się lub zredukowania prędkości jazdy, niezależnie od rodzaju nawierzchni czy warunków atmosferycznych.

 

Koła w rozmiarze 26 cali

Rower ma koła w rozmiarze 26 cali, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w szczególności na stromych podjazdach i krętych ścieżkach. Wynika to z tego, że jest on bardziej dynamiczny i łatwiej się nim manewruje. Z zakupu pojazdu są zadowolone m.in. osoby mieszkające w blokach, w których nie ma windy. Model jest znacznie lżejszy od tego z kołami 28-calowymi czy 29-calowymi, dlatego wnoszenie go po schodach jest łatwiejsze i mniej męczące. Do wyboru zachęca dodatkowo stosunkowo niska cena Kross Hexagon 3.0.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Mati54

July 23, 2022 at 4:52 am

Pedały są do wyje… Tak samo jak support, hamulce są bardzo słabe po 1 sezonie no po prostu rower nie warty swojej ceny. NIE POLECAM

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

August 12, 2022 at 12:31 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać