Opinie o Kross Hexagon 6.0

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Najważniejsze zalety:

Wykorzystany w procesie produkcji ramy materiał odznacza się wytrzymałością i nie jest podatny na korozję. Co więcej, na jego powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Model ma sporo przerzutek, więc nie ma problemu z tym, aby dopasować jego ustawienia w zależności od ukształtowania terenu, po jakim się poruszamy.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie nie ma błotników, co trzeba wziąć pod uwagę, jeśli mamy zamiar poruszać się po wymagającym terenie przy nie najlepszej pogodzie. W takim wypadku istnieje spore ryzyko mocnego zabrudzenia ubrania.

 

Werdykt: 9.6/10

Kross Hexagon 6.0 to dobry rower górski do 2000 zł, który spełni oczekiwania nawet bardziej wymagających entuzjastów tego środka transportu. Model ma amortyzację przednią i umożliwia rozwinięcie zadowalającej prędkości. Siodełko Selle Royal jest dobrze wyprofilowane, dlatego gwarantuje odpowiednią wygodę. Wskazują na to pochlebne opinie o Kross Hexagon 6.0.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Rama

W przypadku kupowania roweru górskiego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość jego wykonania. Istotnym elementem konstrukcyjnym jest rama, a w prezentowanym modelu jest ona aluminiowa. Oznacza to, że rower nie waży zbyt dużo, więc nie powinno być problemu z jego przenoszeniem. Choć materiał jest lekki, jednocześnie wykazuje sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne, nie jest też podatny na zniekształcenia. Aluminiowa rama została tak wyprofilowana, aby osoba poruszająca się na rowerze mogła przyjąć wygodną pozycję w trakcie jazdy. Test Kross Hexagon 6.0 potwierdził, że nie ma konieczności zbyt mocnego pochylania się, a to zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu pleców. 

Osprzęt

Aby inwestycja w rower okazała się dobrą decyzją trzeba zadbać o to, żeby wybrać model z dobrym osprzętem. Opisywany przez nas produkt zdobywa pozytywne opinie konsumentów m.in. dlatego, że ma aż 24 biegi. W związku z tym nie ma żadnego problemu, aby dopasować jego ustawienia do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika i aktualnych warunków drogowych. Rower Kross Hexagon 6.0 sprawdza się zarówno wtedy, kiedy poruszamy się po płaskiej nawierzchni, jak i w momencie wjeżdżania pod górę. Osprzęt Shimano jest oceniany jako jeden z najlepszych na rynku. Tylna przerzutka Alivio działa płynnie, więc można szybko zmienić bieg. W modelu zastosowano też hydrauliczne hamulce tarczowe zapewniające mocne hamowanie, czyli skuteczność i bezpieczeństwo przy zatrzymywaniu pojazdu, nawet gdy warunki na drodze nie są najlepsze. 

 

Przeznaczenie

Nie ulega wątpliwości, że rower górski musi być dopasowany do potrzeb osoby, która będzie na nim jeździła. Z tego też powodu warto podkreślić, że opisywany model jest uniwersalny, bo można go wykorzystać zarówno do codziennej jazdy po mieście, jak i do bardziej wymagających tras. Na rowerze wygodnie się jeździe po płaskich, jak i nierównych nawierzchniach. Sprzęt ma jednak więcej zalet, do których można zaliczyć też to, że cena Kross Hexagon 6.0 nie jest wysoka. Model kosztuje mniej niż 2000 zł, mimo że do jego produkcji użyto najwyższej jakości materiałów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ