Opinie o Kross Hexagon Mini

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem konsumentów to bardzo dobry rower Kross dla chłopca, a wpływa na to zarówno ciemna kolorystyka, jak i solidna konstrukcja oraz odpowiedni rozmiar kół (20 cali). Jednoślad nie jest ciężki, waży niecałe 12 kg. Z tego powodu dziecko może go samodzielnie znieść po schodach czy przenieść przez wiadukt lub inną przeszkodę na trasie.

 

Najważniejsze wady:

Podstawową wadą pojazdu, o czym świadczą przeanalizowane opinie o Kross Hexagon Mini, jest brak błotników. To powoduje, że po przejażdżce zaraz po ulewnych opadach deszczu ubranie dziecka jest zachlapane błotem.

 

Werdykt: 9.3/10

Mimo że rower nie został wyposażony we wszystkie niezbędne elementy, według rodziców jest bardzo dobrym wyborem dla dziecka. Ma na to wpływ solidna konstrukcja, terenowe opony i obniżona rama ułatwiająca wsiadanie oraz zsiadanie. Ponadto cena Kross Hexagon Mini nie jest wysoka. Może to być ciekawy prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy I Komunii Świętej.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uniwersalność

Model jest uważany za uniwersalny, ponieważ nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek (mogą one zdecydować się na jaśniejszą wersję kolorystyczną). Co więcej, rower został odpowiednio przystosowany do jazdy po mieście i poza nim, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na rodzinną przejażdżkę np. do lasu. Maluch z pewnością nie będzie mieć problemu z poruszaniem się po nieutwardzonych, wyboistych ścieżkach. Jednoślad wyposażono w grube opony z bieżnikiem, które zapewniają dobrą przyczepność do podłoża. Umieszczony z przodu amortyzator zapobiega odczuwaniu nieprzyjemnych wstrząsów, a także podskakiwaniu na wybojach, co mogłoby się skończyć upadkiem. Jadąc po ulicach, dziecko może korzystać z dzwonka i w ten sposób ostrzegać pieszych, aby ustąpili mu miejsca na ścieżce.

Możliwość zmiany biegów

W czasie przejażdżki dziecko może swobodnie zmieniać biegi, a tym samym intensywność pedałowania. Z tego względu nie powinno narzekać, że nie może czerpać z jazdy dużej przyjemności. Test Kross Hexagon Mini pokazał, że zmiana biegów przebiega szybko i bez żadnych problemów. Do wyboru jest ich 6, dlatego maluch z łatwością dopasuje tempo jazdy do swoich aktualnych potrzeb, kondycji, a także ukształtowania terenu. Bez zarzutu działają także hamulce V-brake, więc dziecko może szybko się zatrzymać lub nieco zwolnić, kiedy uzna, że porusza się z dużą prędkością.

 

Regulowana kierownica i siodełko

Jako rodzice nie musimy się obawiać, że rower okaże się niedopasowany do potrzeb pociechy. Wysokość kierownicy można regulować i ustawić w taki sposób, aby maluch mógł jechać w wygodnej dla siebie pozycji. Ponadto możemy szybko zmienić ustawienie siodełka, delikatnie je obniżyć lub podnieść, w zależności od wzrostu pociechy. To nie tylko sprawia, że w czasie jazdy maluch nie będzie odczuwać dyskomfortu, ale też pozwala na uniknięcie złych nawyków, takich jak nadmierne pochylanie się nad kierownicą. Jak już zostało wspomniane, górna część ramy jest delikatnie obniżona, w efekcie czego pociecha może szybko zeskoczyć z roweru.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ