Opinie o Kross Laki

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Jak przekonują kupujący, kask rowerowy ładnie się prezentuje, jest solidny, a w dodatku można go bez problemu dopasować do obwodu głowy. Należy też wspomnieć o tym, że model nie zsuwa się i nie wymaga ciągłego poprawiania podczas przejażdżki, co mogłoby być bardzo uciążliwe. Jest on dostępny w dwóch rozmiarach.

 

Najważniejsze wady:

W tylnej części skorupy umieszczono odblaskową naklejkę, jednak zdaniem większości osób jest ona za mała. Przeprowadzony wśród rowerzystów test Kross Laki pokazał, że dla własnego bezpieczeństwa warto przymocować do jednośladu lub ubrania dodatkowe elementy odblaskowe.

 

Werdykt: 9.2/10

Za sprawą kasku możemy bezpiecznie poruszać się na rowerze po mieście i poza nim. Dostępne rozmiary to M (obwód głowy od 56 cm do 58 cm) i L (obwód głowy od 58 cm do 61 cm). Model jest lekki, a więc komfortowy w noszeniu. Trzeba też przyznać, że cena Kross Laki jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Daszek w zestawie

Do kasku został dołączony daszek, który w razie konieczności można łatwo zdemontować. Poddane analizie opinie Kross Laki pokazały, że to bardzo przydatny element. Zapewnia on ochronę przed słońcem, więc nie powinniśmy narzekać na rażące nas światło, nawet jeśli nie weźmiemy na przejażdżkę okularów. Daszek bez wątpienia docenią osoby, które często jeżdżą rowerem w trudniejszym terenie, przykładowo po leśnych ścieżkach. Chroni on także przed gałązkami i zapobiega zadrapaniom twarzy czy nawet mechanicznym urazom gałek ocznych.

Wymienne wkładki

Wewnątrz kasku znajdziemy antybakteryjne wkładki wykonane z miękkiego materiału. Nie przyczyniają się one do podrażnienia skóry, w dodatku hamują namnażanie się bakterii i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. To sprawia, że możemy swobodnie jeździć na rowerze nawet w bardzo upalne dni. Na pewno nie spocimy się zbyt mocno i po zdjęciu kasku włosy nie będą przetłuszczone. Odpowiadają za to nie tylko wkładki, ale także duże otwory wentylacyjne (jest ich 28). Stała cyrkulacja powietrza pozwala na odprowadzanie na zewnątrz nadmiaru ciepła. Należy dodać, że wkładki antybakteryjne są wymienne, ich odpięcie nie stanowi żadnego problemu.

 

Lekkość

Niezależnie od rozmiaru, model Kross Laki nie powinien okazać się zbyt ciężki (w wersji M waży 212 g, a w wersji L 221 g). Wybierając kask rowerowy, musimy zwrócić szczególną uwagę na jego solidność, przewiewność i dopasowanie do obwodu głowy. Niemniej jednak waga też jest istotną kwestią, gdyż wpływa na komfort noszenia. Bardzo ciężki model nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli ma twardą skorupę. Wszystko ze względu na to, że podczas dłuższych przejażdżek zaczniemy odczuwać nieprzyjemny ból karku, może pojawić się również problem z szybkim obracaniem głowy na boki i oglądaniem się za siebie. Wielu rowerzystów uważa, że dobry kask rowerowy powinien ważyć mniej niż 300 g, a produkt marki Kross spełnia ten warunek.

 

Dobre dopasowanie

Ponieważ model jest dostępny w dwóch rozmiarach, możemy wybrać taki dobrze dopasowany do obwodu głowy. Poza tym mamy możliwość wyregulowania długości pasków, aby kask nie zsuwał się np. podczas gwałtownego hamowania czy jazdy po wybojach. Ma to pozytywny wpływ na komfort noszenia, ale nie tylko. Trzeba pamiętać, że jedynie dobrze dopasowany kask zapewni nam bezpieczeństwo podczas wypadku, zaabsorbuje siłę uderzenia przy upadku na ziemię i zapobiegnie poważnym urazom.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ